Dovolená Egypt s dítětem 4,5? Ano či ne? Zkušenosti?

23.5.17 07:41

Dovolená Egypt s dítětem 4,5? Ano či ne? Zkušenosti?

Zdravím. Plánujeme dovolenou, ale vzhledem k cenám se nám líbí Egypt hotel 4-5 hvězd, all in., vyžití pro děti i dospělé, krásné moře. Rádi bychom v půlce června. S manželem jsme byly v Egyptě sami před 8 roky a vše bylo OK. Od manžela z práce byla jedna rodinka v Egyptě a prý super (děti 10 a 12 let). Před 2 roky jsem byly s malou v Bulharsku a tedy ke konci dovolené jsem to odnesli všechni (průjem, teploty, malátnost - manžel celkem v poho, dcera dost musela do místní nemocnice na kapačky a mě to chytlo po příjezdu do CR a taky jsem musela na kapačky). Takže opravdu nevím zda ten Egypt volit. Ještě jsem se ptala 2vou mamin na FB a zkušenosti mají OK. Zádný problém. Přidáte i vy svou zkušenost. Také jsem hledala jak tomu předejít. Našla jsem, že je dobré před jakoukoli cestou užívat probiotika, že se tím posílí střevní mikroflora a celkově organismus. Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

60141
23.5.17 07:46

@Daniel-la ja bych se bala nejakeho atentatu, nez prujmu. Budete zavreni v arealu hotelu s ochrankou na plazi, to by me fakt nelakalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.17 07:54

Byli jsme nedávno v hurghade a skutečně jsme prakticky nemohli z hotelu kvůli hrozne atentátu. Ale bylo to těsně po nějakém útoku, takže možná uz je volnější režim. Průjem dostal manžel na dva dny, vezli jsme s sebou dryak na předpis a zabral rychle. Pocitej ale s tím, ze je tam fakt vedro. Ja trávila dny na baru v bazénu s drinkem :mrgreen: pro dítě bych volila raději destinaci typu Španělsko ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2484
23.5.17 07:54

Nejela bych, presne tak, dovolena se samopaly za zady neni muj salek kavy, ani bych nechtela, aby takove prostredi poznaly moje deti, navic jen kvuli cene a penezum. Radeji bych bud prisetrila a jela pristi rok, nebo jela do jine destinace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2610
23.5.17 07:58

Pokud by ses měla bát útoku, nesměla bys vylízt z bytu, ona Evropa taky není co do bezpečnosti nějaká hitparáda, že.

Normálně bych jela, jak sama píšeš, nasadís probiotika, s sebou slivovici, dítěti na lačno lžičku rumu s cukrem a je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1181
23.5.17 08:04

Ahoj, letíme letos - děti 11 a 2,5 let. Snad to bude ok. Zatím jsem v Egyptě nebyla, ale tchánovci tam loni a předloni brali staršího a všichni nadšeni. Máma tam létá skoro každý rok a taky nadšená. Známí s dětmi taky létají opakovaně a to samé. Já chtěla do Řecka, jako létáme vždy, ale právě manželovi kámoši byli v Egyptě loni poprvé a vyprávěli, jaké tam bylo super potápění, rybičky, atd., takže mě manžel ukecal, abychom ten Egypt zkusili. Vybrala jsem tedy jeden z nejlepších hotelů v Marsa Alam, dle popisu se dá zajet podívat i do blízkého přístavu…o preventivních probiotikách uvažuju, ještě pohledám nějaké diskuze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.17 08:08

@Nowuka2 jenže na dovolené v Evropě nejsi zavřená v nějakém turistickém lágru a máš svobodu pohybu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
23.5.17 08:11

Byli jsme tam před měsícem. Chtěli jsme prohřát kosti po dlouhé zimě. Já chtěla někam dál, ale manžel nechtěl s dcerou letět daleko. Moc jsem od toho neočekávala, ale Nakonec jsme byli nadmíru spokojení. Letěli jsme tam na válecí dovolenou na pláži a u bazénu. Se samopalama tam opravdu nikdo nechodil :lol: Dokonce plánujeme, že se asi na podzim vrátíme. Ale už v dubnu tam bylo denně přes 30´C takže počítejte v červnu s fakt velkým horkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2610
23.5.17 08:12
@barbuchablond píše:
@Nowuka2 jenže na dovolené v Evropě nejsi zavřená v nějakém turistickém lágru a máš svobodu pohybu.

Tak jsou lidi co nejedou na dovolenou poznávat zemi, ale plácnout se na pláž. A že v Evropě nejsi zavřená v rezortu tě ještě neochrání před nějakým útokem, viz poslední události v GB.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.17 08:15

Zatím díky moc za reakce. Popravdě řečeno, co říkal známý. Paradoxně v egyptě kord v turistických destinacích žádný terorismus nehrozí. Evropa je více riziková. A ano svoboda pohybu je super, ale řekla bych o to větší šance, že se něco stane. A popravdě řečeno. Nepředpokládám, že by děcko na jakékoli dovolené bylo ochotno podnikat nějaké výlety. A my s manželem o to taky moc nestojíme. Budem rádi relaxovat na pláži, u bazenu. Ale samozřejmě sto lidí, sto chutí. Pro jsem dala jsem tento příspěvek. Možná změním názor, ale v klidu a díky moc za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14733
23.5.17 08:19

@Daniel-la atentátu se neboj..Se divím že ještě někdo vyleze z baráku..Furt atentát.. :zed: teď je to všude.
Já zvažovala Egypt..Ale nakonec jsem zvolila Tunisko, kvůli faraonove pomstě…Když to chytnu já ok..Ale syn ve 4 letech? A pak ještě ty jedovaté ryby v moři..Perutýn, Odranec pravý..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48701
23.5.17 08:25

@Daniel-la no to si ty chudáci v Tunisku mysleli taky že je vše ok a nakonec magor přijel od moře :jazyk: nejela bych, s dítětem už vůbec ne, navíc tam bude šílený pařák. Tchán tam jezdil v lednu ;) Do jakékoliv muslimské země by mě nikdo nedostal i kdyby mě zaplatil :lol: Mám čisté svědomí že nikoho z nich nepodporuji ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.17 08:32

Berusa_M Můžu vědět kde přesně, hotel? A kolik má dcera roků? Vše ok. A to horko je opravdu mazec? PRý tam fouká příjemný vítr, takže to horko není tak znát. Myslíte, že bude lepší jet září, říjen popř. duben 2018? A letos zkusit nějaký last minute řecko, kréta? Dky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.17 08:33

@berusa.m Můžu vědět kde přesně, hotel? A kolik má dcera roků? Vše ok. A to horko je opravdu mazec? PRý tam fouká příjemný vítr, takže to horko není tak znát. Myslíte, že bude lepší jet září, říjen popř. duben 2018? A letos zkusit nějaký last minute řecko, kréta? Dky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16380
23.5.17 08:45

V puli cervna tam bude hrozny parak, nejela bych nebo jela teda jinam…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama