Reklama

Dovolená Itálie - které léky sebou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petája
Kecalka 436 příspěvků 19.08.18 20:55
Dovolená Itálie - které léky sebou?

Holky jedeme po dlouhé době jako rodinka poprvé do zahraničí. Máme dva kluky 4 a 1 rok. Jasně, beru léky, které pravidelně užívají…Ale tak nějak nemůžu dát dohromady, které léky vzít sebou preventivně - na průjem, teplotu, nějaké náplasti, alergie???
Holky napiště svoje tipy, abych nic nezapoměla…
Díky moc :mavam:.

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 19073 příspěvků 19.08.18 21:02

Tak Itálie není země třetího světa, možná tak nějaký spray kdy si Odře koleno a to je vše.

ivašot.
Kelišová 6419 příspěvků 19.08.18 21:06

beru na teplotu, průjem a alergie, abych případně nemusela někdy večer hledat lékárnu.

Tichošlápek
Extra třída :D 10113 příspěvků 19.08.18 21:12

Beru desinfekci, náplast a nurofen. Vse ostatní bych dokoupila dle aktuálních potíží

KiriMaja
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 19.08.18 21:22

rozhodně dezinfekci a náplast…všechno se dá koupit v lékárně

Sněženka25
Závislačka 3899 příspěvků 36 inzerátů 19.08.18 21:28

Vrátili jsme se odtamtud před týdnem…měla jsem slušně vybavenou lékárničku a hodil se nám z ní jen ibalgin a sirup na kašel pro čtyřleťáka… a co jsme dokupovali na místě, tak byly kapky do očí (manžel i dítě měli červené slzející oči z moře), já pak následně kapky do uší, protože při plavbě na lodi jsem chytla průvan…Ty ceny byly obdobné jak u nás, tak asi bude stačit koupit až tam..ale určitě bych doporučila dostatek opalovacího krému…ten jsem tam ještě jeden dokupovala a za docela malou tubu jsme dali 28 euro a to to byla už jen třicítka.. :roll:

brutusnikki
Kecalka 143 příspěvků 19.08.18 21:29

cestujeme vcelku dost. léky beru podle toho kam a v jakém ročním období jedeme. V létě do Itálie bych vzala jen něco na průjem a Nurofen na teplotu. Zbytek bych pořešila na místě dle potřeby. Náplasti moc místa nezaberou, desinfekce taky ne, takže klidně i to.

marin
Echt Kelišová 9108 příspěvků 19.08.18 21:41

Vzala bych kapky do uší, ty jsem neměla. Naštěstí dceru jen tak lehce pobolívalo v uchu, takže jsme šli na ORL až u nás. Měla zánět zvukovodu. Prý je to dost časté z potápění a koupání v moři. Stejný problém měla i její spolužačka, která byla také ten týden u moře. Jinak mívám klasicky něco na teplotu, průjem, náplast, dezinfekci, kapky do očí a fenistil mast na štípance.

Moise
Hvězda diskuse 35967 příspěvků 19.08.18 23:12

@Petája vozím s sebou vždycky kompletní lékárničku.. mám ji doma připravenou a na cesty jen hážu do auta. Mám v ní nurofen, paralen, nalgesin, imodium, kynedril, sinupret, něco na kašel, kapky do očí, něco na bolest v krku, rennie, polštářkové náplasti na puchýře, pár obvazů, normální náplast, pinzetu, nůžky, fenistil kapky i mast, vincentku do nosu, kapky do nosu, repelent, dezinfekční gel, dezinfekci, gelové náplasti na popáleniny. A něco jsem určitě i zapomněla :mrgreen:
Musím říct, že do té lékárničky jdu snad na každé dovolené minimálně jednou
Mám všechno ráda vždycky u sebe, poslední věc, když dítěti něco je, je shánět lékárnu, která může být buď daleko nebo při mém štěstí zavřená

Petája
Kecalka 436 příspěvků 19.08.18 23:14

Holky diky, nase deti zasadne ,,nemocni" vecer a v noci, chci to mit proste sebou, abych tam nemusela ztracet cas hledanim lekarny.

Petája
Kecalka 436 příspěvků 19.08.18 23:16

@Moise Perfektni, diky, tak nejak jsem si to predstavovala :kytka:

Ijen
Zasloužilá kecalka 899 příspěvků 20.08.18 06:57

Ja mam cestovni lekarnu, kterou vozim vsude bez ohledu na destinaci a delku pobytu. Jednou za cas ji protridim a doplnim. Kapky do oci, do usi, sprej do nosu, pastilky na krk, neco na kasel suchy drazdivy i na hleny. Pak leky na bolest, horecku, alergickou reakci, zastaveni prujmu i lecbu prujmu, zvraceni a rehydrataci. Desinfekci a nejaky obvaz, mastny tyl, naplasti, stahovaci obinadlo, nuzky, pinzeta, sterilni jehla, teplomer.Tea tree olej, gel na stipance, framykoin, hemagel. Pro sebe mam vzdycky brusinky na mocak a neco na mykozu, protoze plati co nemam budu urcite potrebovat, nekolikrat overeno.

Moise
Hvězda diskuse 35967 příspěvků 20.08.18 18:52
@Petája píše:
@Moise Perfektni, diky, tak nejak jsem si to predstavovala :kytka:

mně se to vždycky vyplatilo mít tohle s sebou. Protože jak píšeš, může být zrovna noc nebo zavřeno. V některých zemích si v neděli nekoupíš skoro ani rohlík. Já jsem klidnější, když to mám, auto to uveze. Dávám to do auta kdykoliv jedeme někam byť jenom na jednu noc.
Když jsem měla děti malé, nevozila jsem to, mimino mi dostalo u kamarádky horečku a ta měla doma jenom sirup, který to moje nesnášelo a blilo. Pohotovostní lékárny už nejsou, takže jsme byli namydlení a tahali mimino zbytečně na pohotovost pro čípek :roll:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >