Dovolená na Islandu s dětmi

5732
25.5.20 10:22

Dovolená na Islandu s dětmi

Ahoj maminky, za prvé musím zjistit, zda je možné vycestovat v létě s dětmi na Island. Píšu, protože mě zajímají zkušenosti maminek, které byly s dětmi na Islandu, pokud tam nějaké byly. V každém případě přivítám všechny zkušenosti, na co si máme dát pozor, co je dobré vědět atd. Už jsem zjistila kdeco, ale zkušenost někoho, kdo tam byl, je k nezaplacení. Díky předem za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20736
25.5.20 10:47

@Enmamma Na Islandu jsem nebyla, ale byla kamarádka. Island je velmi drahý a i v létě tam byla pro našince dost zima.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
25.5.20 11:33
@Svistice píše:
@Enmamma Na Islandu jsem nebyla, ale byla kamarádka. Island je velmi drahý a i v létě tam byla pro našince dost zima.

Já vím, že je dost drahý, tak zjišťuji, jak tam přežít levně. Už mám vytištěnou mapu MHD po Islandu. MHD tam vyjde cestování nejlevněji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.20 11:50

To sice ano, ale pokud se budes přesouvat v rámci celého ostrova, tak to bude balík. My ho projeli ve dvou a spali po kempech ve stanu. A i tak cena za noc pro jedno pod 500 Kč nesla. Jídlo jsme krom pečiva nekupovali. A k tomu počasí, větrno, chladno, prehanky. I v létě lehká perovka. Po 3 týdnech jsme odjížděli ve vlhkém a zatuchlem oblečení. Pokud jste 4 vyjde lépe půjčení auta. Teplá sprcha na tábořištích jen za příplatek.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.5.20 11:52

A v sezoně se doporučuje vybrané autobusové linky zarezervovat dopředu z důvodu obsazenosti. Ikdyz ted, v období koronaviru by tam těch turistů nemuselo být tolik.

• Nahlásit
  • Citovat
4528
25.5.20 12:14
@Anonymní píše:
To sice ano, ale pokud se budes přesouvat v rámci celého ostrova, tak to bude balík. My ho projeli ve dvou a spali po kempech ve stanu. A i tak cena za noc pro jedno pod 500 Kč nesla. Jídlo jsme krom pečiva nekupovali. A k tomu počasí, větrno, chladno, prehanky. I v létě lehká perovka. Po 3 týdnech jsme odjížděli ve vlhkém a zatuchlem oblečení. Pokud jste 4 vyjde lépe půjčení auta. Teplá sprcha na tábořištích jen za příplatek.

To mi nepřijde jako ideální dovolená s dětmi :lol: taky jsem.nad tím uvažovala, ale nechame to až bude dcera starší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2388
25.5.20 12:20

Kamarádka byla vloni, čtyřčlenná rodina, ale děti už starší, cca 15 a 18 let. 2 týdny - letenky, půjčení auta, hotely a útrata cca 150 tisíc. Stovka byla letenky, auto a ubytování, zbytek útrata.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
25.5.20 12:42
@Anonymní píše:

Hledáme vše, co nejlevněji. Jela bych jen já a dvě malé děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.20 13:17

Byla jsem tam bez deti. Zalezi, jaky je ucel tve cesty. Jestli klasicka poznavacka/turistika, neni to pro male deti uplne idealni. Ja tam svoje rada vezmu, az budou skoro dospeli.
Umela bych si ale mozna predstavit objizdet to tam autem, ve kterem se da rozumne prespat kdekoli na placku, idealne v dodavce, ale jestli nejste rozmazleni, vyspite se i v osobaku, kdyz jste jen tri. Stan mi prijde jako horsi reseni, protoze drahy a fouka a je zima a musis ho stavet a balit. Stravovani z vlastnich zasob. Takovy celkove nouzovy rezim. Pokud to teda chces mit relativne levne.
Jinak palec nahoru za mamu dobrodruha :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.20 13:21

@Enmamma jak to budeš dělat s vecma? Kufr tam měli snad jen ti, kteří měli po celou dobu auto. Jinak krosny. Pokud chceš nejlevnější ubytování, tak stan, spacáky karimatky. Uneses to sama? A co jídlo? Jsi ochotná dávat dětem jen instantní a sušené věci? Pokud tam chceš fungovat levně, nemůžeš počítat s žádnými velkými nákupy. MHD v Islandu je asi jako MHD na menším městě, asfalt opravdu jen na hlavních cestách… Menší výlet (asi 6 hodinový)s místní autobusovou dopravou vyšel na cca 2000 Kč na jednoho (přesně si nepamatuju). Nevim, jaké máš děti, ale pro mě není Island jako vhodná destinace pro děti. Teda pokud to chceš levne.

Ale znám lidi, kteří jezdí na Island na prodloužený víkend. Nízko nákladový let ( loni cca 4000 tisíce z Polska) bez zavazadla, jen prohlídka Reykjavíku, pobřeží, vylet s místní cestovkou ke gejzírům nebo sopkám, duhovým horám…

• Nahlásit
  • Citovat
25.5.20 13:28

Jinak obcasne koupani se da zaplatit v kempu nebo v bazenu, ktere jsou vsude. V obchodech je strasne drahe ovoce a zelenina. To ostatni teda taky. Uvarit se da taky v kempu. Vzdalenosti jsou tam dost velke.
Souhlasim s nazorem, ze mozne je priletet na chvilku, prespavat v rejkjaviku, podivat se do modre laguny, na gejzir, more, vodopad, sopku a ledovec a zase jet, ale i to bude drahy a s hromadnou dopravou bych nepocitala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
25.5.20 14:32
@Sedmnactnulajedna píše:
Jinak obcasne koupani se da zaplatit v kempu nebo v bazenu, ktere jsou vsude. V obchodech je strasne drahe ovoce a zelenina. To ostatni teda taky. Uvarit se da taky v kempu. Vzdalenosti jsou tam dost velke.
Souhlasim s nazorem, ze mozne je priletet na chvilku, prespavat v rejkjaviku, podivat se do modre laguny, na gejzir, more, vodopad, sopku a ledovec a zase jet, ale i to bude drahy a s hromadnou dopravou bych nepocitala.

Proč nejde počítat s hromadnou dopravou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
25.5.20 14:36
@Sedmnactnulajedna píše:
Byla jsem tam bez deti. Zalezi, jaky je ucel tve cesty. Jestli klasicka poznavacka/turistika, neni to pro male deti uplne idealni. Ja tam svoje rada vezmu, az budou skoro dospeli.
Umela bych si ale mozna predstavit objizdet to tam autem, ve kterem se da rozumne prespat kdekoli na placku, idealne v dodavce, ale jestli nejste rozmazleni, vyspite se i v osobaku, kdyz jste jen tri. Stan mi prijde jako horsi reseni, protoze drahy a fouka a je zima a musis ho stavet a balit. Stravovani z vlastnich zasob. Takovy celkove nouzovy rezim. Pokud to teda chces mit relativne levne.
Jinak palec nahoru za mamu dobrodruha :mavam:

Moc díky. :mavam: Jestli to nějak vymyslím, tak tam s dětmi pojedu. Jsem na to dost šílená. Já vím, že to je nesrovnatelné, ale jeli jsme s dětmi, já a přítelkyně, regionálníma vlakama do Polska k moři a byl to mazec. Děti obě mají ADHD a to dost silné. Já mám vždycky oči jak chameleon, abych je uhlídala. Od února jsou konečně na lékách, tak už to je tedy lepší. Po středních Čechách s nimi jezdím sama na celodenní výlety, tak trošku trénuju na výjezd sama po Evropě.

Příspěvek upraven 25.05.20 v 14:49

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2388
25.5.20 14:48

@Enmamma Tak na to, že máš zkušenost jen s cestou do Polska vlakem a hned nasadíš takový kalibr jako Island, sama s dětmi a chceš se po ostrově pohybovat MHD, to jsi teda kaskadér. Nechceš si třeba vybrat něco jiného? Co nebude pro děti tak nudné, nebude to tak daleko, tak drahé a docela logisticky náročné?
Co od toho čekáš? S dvěma ADHD dětmi?
Vyhodíš hromadu peněz a budete z toho akorát otrávení a zničení. Nemůžeš je někomu nechat a jet bez nich? Oni z toho nic mít nebudou. Vem je pak na termály do Maďarska, skvělé je třeba Hajdúszoboszló se spoustou atrakcí pro děti a levným ubytováním i jídlem a budou nadšené 100× víc, uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
25.5.20 14:50
@bigl píše:
@Enmamma Tak na to, že máš zkušenost jen s cestou do Polska vlakem a hned nasadíš takový kalibr jako Island, sama s dětmi a chceš se po ostrově pohybovat MHD, to jsi teda kaskadér. Nechceš si třeba vybrat něco jiného? Co nebude pro děti tak nudné, nebude to tak daleko, tak drahé a docela logisticky náročné?
Co od toho čekáš? S dvěma ADHD dětmi?
Vyhodíš hromadu peněz a budete z toho akorát otrávení a zničení. Nemůžeš je někomu nechat a jet bez nich? Oni z toho nic mít nebudou. Vem je pak na termály do Maďarska, skvělé je třeba Hajdúszoboszló se spoustou atrakcí pro děti a levným ubytováním i jídlem a budou nadšené 100× víc, uvidíš.

Když oni pořád malují velryby, moře a sopky, tak jsem jim to vše chtěla ukázat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama