Dovolená na neschopence 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.18 21:51
Dovolená na neschopence 2018

Chci se optat - a nechci být ukamenovaná (proto anonym)- vím neschopenka - od slova práce neschopný, ale…
Chtěli bychom s manželem odletět na dovolenou - jsem dlouhodobě na neschopence - prodělala jsem úraz - zlomený kotník - 3 operace za sebou - v rámci rehabilitace mi bylo doporučeno i plavání. Do práce nemůžu neb 12 hodin na nohou bych opravdu nedala. Půjdu se optat na OSSZ s vyplněným formulářem zda mi pobyt povolí - máte s tím někdo zkušenost? Jestli myslíte, že mi to povolí? - má obvodní mi to přímo doporučuje - tak nevím jak pochodim :oops: :oops:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Helen78
Kecalka 465 příspěvků 24.07.18 21:55

Řešila známá - do ciziny to nejde, musela bych ukončit neschopenku. Po ČR možná, ale musela bys tam dodržovat časy vycházek - alespoň tak jí to bylo řečeno.

P4ja
Kelišová 6336 příspěvků 24.07.18 21:56

Musí to být na doporučení toho, kdo vystavil on a schvaluje to sociálka.Takze to řeš přes lékaře. Ten tam ten formulář pak pošle.

Helen78
Kecalka 465 příspěvků 24.07.18 21:57

A to ta známá byla po rakovině, takže měla i neomezené vycházky a cizina neprošla.

P4ja
Kelišová 6336 příspěvků 24.07.18 21:58
@Helen78 píše: Řešila známá - do ciziny to nejde, musela bych ukončit neschopenku. Po ČR možná, ale musela bys tam dodržovat časy vycházek - alespoň tak jí to bylo řečeno.

Hm já mám pocit, že jsem četla, že i do ciziny to jde. Po ČR schvaluje lékař a na delší dobu sociálka s jeho souhlasem. A vycházky se musí dodržovat.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1275 příspěvků 24.07.18 22:01

Ahoj, já mám zkušenost jako praktická lékařka. Jednalo se o pána po úrazu ramene, byl taky po operaci, měl omezenou hybnost toho ramene, pracuje řidič autobusu. A měl zaplacený pobyt v nějakých lázních v Maďarsku. Na OSSZ mu to povolili, tak jsem jen napsala že to schvaluji a nebyl problém. Myslím, že měl tehdy i zprávu od ortopeda, že to doporučuje . Tak doporučuji sehnat si i papír od odborného lékaře, s tím zajít na OSSZ a mohlo by to projít. Hlavní slovo má posudkový lékař OSSZ.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1275 příspěvků 24.07.18 22:02

@Helen78 pokud schválí lékař OSSZ tak to do ciziny lze.

Helen78
Kecalka 465 příspěvků 24.07.18 22:10

No jí to neschválili. Takže asi případ od případu.

Helen78
Kecalka 465 příspěvků 24.07.18 22:12

Nebo to prošlo, že to byly ty lázně? Známá měla zaplacený pobyt v zimě na horách a to neprošlo.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1275 příspěvků 24.07.18 22:15

@Helen78 a přes koho to neprošlo? Přes obvodní, onkologa, nebo OSSZ?

Uživatel je onlinemarin
Echt Kelišová 9147 příspěvků 24.07.18 22:21
@Lucka1111 píše:
Ahoj, já mám zkušenost jako praktická lékařka. Jednalo se o pána po úrazu ramene, byl taky po operaci, měl omezenou hybnost toho ramene, pracuje řidič autobusu. A měl zaplacený pobyt v nějakých lázních v Maďarsku. Na OSSZ mu to povolili, tak jsem jen napsala že to schvaluji a nebyl problém. Myslím, že měl tehdy i zprávu od ortopeda, že to doporučuje . Tak doporučuji sehnat si i papír od odborného lékaře, s tím zajít na OSSZ a mohlo by to projít. Hlavní slovo má posudkový lékař OSSZ.

Ty lázně asi spíše přes OSSZ projdou než cokoli jiného. A určitě je dobré mít tu zprávu od odborného lékaře, má to větší váhu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.18 22:42

@Lucka1111
Děkuji moc - nějaká naděje tedy je - jen nevím jestli kapku nezalhat a dát taky lázně - termály ? Chceme do Egypta :oops: - tak na to nevím jak se budou tvářit - jinak jak dlouho dopředu se žádá ? Chceme odletět 20.8 - tak aby mi to vůbec stihli schválit ? :oops: :oops:

rozand
Závislačka 3133 příspěvků 24.07.18 22:46
@Anonymní píše:
@Lucka1111
Děkuji moc - nějaká naděje tedy je - jen nevím jestli kapku nezalhat a dát taky lázně - termály ? Chceme do Egypta :oops: - tak na to nevím jak se budou tvářit - jinak jak dlouho dopředu se žádá ? Chceme odletět 20.8 - tak aby mi to vůbec stihli schválit ? :oops: :oops:

Jak jako zalhat, když musíte uvést přesné místo pobytu? 8o

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63328 příspěvků 3 inzeráty 24.07.18 22:47

Upřímně, já bych se na nějakou žádost vybodla a prostě to riskla, na jak dlouho pojedete, na 10 dní cca… vyhodnotila bych to, že když porovnám riziko toho, že v té době přijde kontrola s tím, že mi to neschválí a budu doma, tak hraju na risk.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.18 22:50

@rozand
No počítám s tím že když zadám hotel - těžko mě tam přijedou zkontrolovat ? Ať už Slovensko , Maďarsko, Egypt ? To mě jen napadlo teda - do formuláře stejně nevím co vepsat - hotel bychom hledali stejně až kdyby mi to odsouhlasili. Jsem kapku už zoufalá :(

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >