Dovolená New Yorku (Manhattan), rady, tipy?

675
31.1.20 00:26

Dovolená New Yorku (Manhattan), rady, tipy?

Ahoj, pomalu plánujeme dovolenou v New Yorku, cca na týden, a byla bych ráda za všechny vaše tipy.
Kam se podívat, zajímavá místa (i spíš méně turisticky známá), tipy k dopravě po městě, ubytování a stravování, nákupům, apod.

Už jsem v NY jednou krátce byla, takže hlavní turistická místa jako Empire, Top of the Rock, Broadway, Wall st., Brooklyn bridge + Brooklyn bridge park, WTC – Ground Zero, Metropolitan Museum a American Museum of Natural History, Central park, výlet trajektem na Staten Island, Socha Svobody, i další méně známá místa máme v plánu.
Ale zajímaly by mě vaše osobní zkušenosti se zvláštními místy, která jste v NY navštívili a co určitě podle vás stojí za to vidět.

Kde byste doporučili ubytování? Bydlet chceme určitě na Manhattanu, nejlépe někde okolo Penn Station (můj tip hotel Pennsylvania), ale ráda si nechám poradit něco levnějšího :lol: v okolí. Nepotřebujeme žádný luxus, ale určitě nechceme žádný hostel nebo ubytovnu.

Kde jíst? Určitě počítáme se snídaní buď v hotelu nebo někde v okolí hotelu v „snídaňových restauracích“. Taky občas nějaká rychlovka na ulici nebo fast food. Ale zajímalo by mě, kde se na Manhattanu dá najít nějaká ta „jídelna“, kde zaplatíte nějakou částku a na určitý čas nebo sortiment se můžete jít najíst. Je tam něco takového ještě? Před cca 6 lety jsme v něčem takovém byli, ale už si úplně nepamatuji ten princip.

Taky bychom asi chtěli využít New York Pass / New York CityPASS - máte zkušenost?

Kam na nákupy? :D Vím jen Macy’s nedaleko Times Square…

A co přejezd do Washingtonu?

Moc děkuji za vaše rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

110
31.1.20 00:39

Beru hotel se snídaní. Vlastně si nepamatuji, že by snídaně v ceně nebyla. Je to rychlejší, než ještě někde hledat snídani.

Na Washington rental car a přejet autem, po Washingtonu je už auto v pohodě, v NY sebevražda.

Pro nás tam nesmí chybět představení v divadle a zmrzlinárna B&J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1986
31.1.20 07:27

Na nákupy doporučuji Staten Island, je tam obrovský outletový centrum, ale v NY vpodstatě kdekoliv :) Z výletů je krásná procházka po High Line, můžete dojít až do Chelsea Market - super jídlo, doporučuju. My byli na Broadway na muzikálu Moulin Rouge, úžasný, ale měli jsme lístky už z Prahy. Bydleli jsme na Manhattan v hotelu Made, ale nebyl tedy nejlevnější. Snídaně nebyly v ceně, ale na M. všude výborný jídlo, takže my jsme naopak chodili jíst ven. Výborná restaurace a bar je na večer Oscar Wilde. Chodili jsme buď pěšky nebo taxi, i když někdy je tam dost provoz a pěšky je to rychlejší, metrem se mi nechtělo… Dovolená úžasná, plánujeme někdy zase :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
323
31.1.20 07:38

Když jsem byla v NY, koupila jsem si příručku - průvodce. Byly tam zajímavosti, které ti třeba tady jen tak někdo neporadí. Doporučuji koupit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
973
31.1.20 13:49

Tip: 2h cesta do Philadelfie, Mutter medical museum. Bohuzel jsme nestihli :?. Navsteva China town je take zajimava a doporucuji se tam naobedvat, dobrota! Jinak bydleli jsme na Wall street - Holiday Inn se snadani a byla to chyba, same polotovary, bez ovoce, susena vejce, instantni palacinky, plastove nadobi…lepsi by bylo koupit si croasant, kafe a banan venku :zed:. Jidelny jinak na kazdem rohu, jidlo na vahu dle vlastniho vyberu, velky vyber zdravych jidel temer vsude, zadne hotdogy venku jsme jist nemuseli. CityPass nabijes a jedes, mimo automatu byvaji na zastavkach i kukane, kde je obsluzny personal, ktery nam vzdy ochotne poradil. Uzijte si NYC ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
675
3.2.20 09:36

@Sabinka @klenice Moc děkuji holky, přesně takovéhle osobní rady a zkušenosti jsem myslela a jsem za ně ráda. Díky :kytka:
Mně právě spíš láká i snídat venku, podle chuti může mít člověk každý den něco jiného a co pamatuju, tak výborného :-)

@Jancka_K Děkuji, ale o to mi právě nejde. Samozřejmě, že na netu hledat umím a průvodce koupit taky. Ale jde mi zrovna o ty osobní zkušenosti, které v žádném průvodci nevyčteš :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama