Dovolená po Rodičovské dovolené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Steve G
Nováček 2 příspěvky 05.03.17 11:35
Dovolená po Rodičovské dovolené

Zdravím, předem píši, že jsem muž který byl na Rodičovské dovolené.
Chci se zeptat, jestli někdo neřešil stejný problém jako já.
Po manželčině Mateřské dovolené jsem nastoupil na Rodičovskou dovolenou.
Celou Rodičovskou dovolenou jsem si přividělával pod stejným zaměstnavatelem na DPČ (u stejného zaměstnavatele jinak pracuji na HPP).
Po návratu z Rodičovské dovolené do zaměstnání na HPP od 1 ledna, se mi na výplatní pásce objevilo 37 dnů dovolené.
Firma má stabilně 22 dnů dovolené + 3 dny mimo sezóní volno, tedy dohromady 25 dnů za rok.
Chci se zeptat jestli mám nárok i na těch 12 dnů dovolené co mám navíc, případně za co jsou.
Než se na to půjdu zeptat na personální oddělení, tak bych měl rád něco v ruce.
Moc děkuji za odpovědi.

Reakce:

Štěpánka88
Ukecaná baba ;) 1997 příspěvků 05.03.17 11:43

@Steve G Je možné, že je to nevyčerpaná dovolená z období než jste nastoupil na rodičovskou dovolenou.

Běžnější bývá, že u žen, které z mateřské nastupují na rodičovskou se tato dovolená proplácí a né takto převádí.

Ale u vás, když jste rovnou nastoupil na rodičovskou a nijak se zaměstnavatelem zbylou dovolenou neřešil, tak jí pak po celou dobu rodičovské možná převáděl.

Já při své mateřské taky pracuju na DPČ, sice u jiného zaměstnavatele, ale žádný nárok na dovolenou u něj mi nevzniká.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 05.03.17 11:47

@Steve G Taky bych to viděla na nedočerpanou dovolenou z doby před nástupem na RD.

Steve G
Nováček 2 příspěvky 05.03.17 14:14
@Štěpánka88 píše:
@Steve G Je možné, že je to nevyčerpaná dovolená z období než jste nastoupil na rodičovskou dovolenou.

Běžnější bývá, že u žen, které z mateřské nastupují na rodičovskou se tato dovolená proplácí a né takto převádí.

Ale u vás, když jste rovnou nastoupil na rodičovskou a nijak se zaměstnavatelem zbylou dovolenou neřešil, tak jí pak po celou dobu rodičovské možná převáděl.

Já při své mateřské taky pracuju na DPČ, sice u jiného zaměstnavatele, ale žádný nárok na dovolenou u něj mi nevzniká.

Dovolenou v roce 2014(před Rodičovskou) jsem si vybral celou.

carsa
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 05.03.17 14:19

A nebo Vám zaměstnavatel přiznal dovolenou i za to dobu, kdy jste pracoval na DPC. Dovolená při DPC není automatická, ale zaměstnavatel ji může dát.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >