Dovolená Polsko s dětmi 9-12 let

60906
12.6.20 12:53

Dovolená Polsko s dětmi 9-12 let

Tak mi to konečně otevřeli, takže jedeéém!

Plán je zatím polská strana Broumovska, Wroclaw, Malborg, Gdyně/Gdaňsk, Leba.
Budu ráda za jakékoli zkušenosti. HLavně nějaké dobré typy na aktivity s dětmi, zejména ne uplně ty nejprofláklejší, na které narazím všude.

Co mi hlavně zajímá
Sdílená kola Gdaňsk, ideálně letošní zkušenost. Zdá se, že tam fungovalo MEVO ( jakési Nextbike), ale letos se to nejak potento. Nemohu dohledat info.
Stojí za to v této věkové kategorii jít v Gdaňsku do toho muzea II. světové války?
Docela mi zaujala možnost prohlídky města na kajacích. Máte někdo zkušenost?
Trajekt na Hel - stojí to za to? Já trajekty nesnáším, ale dětem bych to ráda dopřála. Ale 3 hodiny 1 cesta mi teda dost odrazuje.
Wroclaw - nějaký typ, jak tam nějak na pohodu strávit 1 den? Kam si zajít na fajn jídlo, zmrzku, pivo nebo dobrý polský zákusek? Co tam vidět s dětmi kromě honby za trpaslíky?
Zkoušel jste někdo půjčit u moře windesrfing? Nebo instruktora?
Hrad Malborg - vidět bych ho určitě chtěla, ale nevám, zda má smysl jít s dětmi i na prohlídku. Ale zase tam jen projet, občíhnout a zase pryč… :think: Nemátě nějaké doporučení?
Dík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20734
12.6.20 13:25

@Lama Lama Do Gdansku jsme se bohuzel kvuli sileným dopravním zacpam nedostali. :-(
Pokud se budete pohybovat na trase Wladyslawowo, Hel, Gdynie, Sopot, Gdansk, doporučiji raději využít vlak.

V Gdyni jsme chytli volný vstup vojenského muzea - mají to tuším nějakou středu v měsíci, tak zkus zagooglit. Líbili se nám tam obě lodě v přístavu (torpédoborec Blýskavice i školní plachetnice), navíc vstup je za hubičku. Akvárium tam za vsup nestojí, můžete s klidným srdcem vynechat.

Na Helu obejít ty bunkry, spojit to s koupáním. Jen pozor, v gdaňské zátoce se pak v létě rády dělají sinice a táhne se to až k tomu Helu. Tuleňárium nic extra není a v době „krmení“ je tam narváno, ale šli jsme tam s tím, že podpoříme záchranný program. Tři hodiny trajektem bych tam teda ale nejela.

Za Lebou určitě jeďtě do Slovinského národního parku (Rabka). Na písečné duny (doporučuju sebou vzít nějaký nákrčník či jinou tlamovku proti písku - vlastní kola na tento trip nebrat (nebo je odložit ještě v dostatečné vzdálenosti od „oficiálího nástupu na duny“, jinak budete mít písek úplně všude.
Líbilo se nám i v tom bývalem nacistickém polygonu, který je od cesty (V2 a jiné rakety, zbraně, možnost sednout na vojenskou motorku z 2. světové se sidecarem a kulometem).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20734
12.6.20 13:31

Jo a směrem do Polska za Orlické hory je nějaká ledová jeskyně. Musí se do ní teda objednávat dopředu a nevím, jestli to nemáte už moc z ruky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6762
12.6.20 14:01

@Lama Lama Ahoj,
hele super program, budete nadšení.
Naposledy jsem z těchto míst byl ve Wroclawi. Co považuji za zbytečný byla plavba lodí. Skvělá byla fontána u paláce století, hlavně v noci. Vedle je fantastická japonská zahrada, tu doporučuji i pro děti. pro ně to bude dobrodružství ji projít, jsou tam rybky, myši :-) a chodí se třeba po kůlech ve vodě.
Pak samozřejmě Rynek (večer pouliční umělci s ohněm a tak) a okolí, podél řeky, k půjčení jsou tam koloběžky, instalované umění (třeba,,zrcadlová" kostra velryby, docela fajn bylo vyjet na nejvyšší obytnou budovu Polska (SkyTower), nevím, zda to zajímá děti, ale jsou tam zajímavá paneláková sídliště (úplně jiné paneláky, než jsme zvyklí z ČR). Co je ve Wroclawi komplikované je parkování, takže jsem auto nechával u hotelu a jezdil tramvají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60906
12.6.20 14:22
@Premek_Orac píše:
@Lama Lama Ahoj,
hele super program, budete nadšení.
Naposledy jsem z těchto míst byl ve Wroclawi. Co považuji za zbytečný byla plavba lodí. Skvělá byla fontána u paláce století, hlavně v noci. Vedle je fantastická japonská zahrada, tu doporučuji i pro děti. pro ně to bude dobrodružství ji projít, jsou tam rybky, myši :-) a chodí se třeba po kůlech ve vodě.
Pak samozřejmě Rynek (večer pouliční umělci s ohněm a tak) a okolí, podél řeky, k půjčení jsou tam koloběžky, instalované umění (třeba,,zrcadlová" kostra velryby, docela fajn bylo vyjet na nejvyšší obytnou budovu Polska (SkyTower), nevím, zda to zajímá děti, ale jsou tam zajímavá paneláková sídliště (úplně jiné paneláky, než jsme zvyklí z ČR). Co je ve Wroclawi komplikované je parkování, takže jsem auto nechával u hotelu a jezdil tramvají.
Jé, dík , super.
@Svistice píše:
@Lama Lama Do Gdansku jsme se bohuzel kvuli sileným dopravním zacpam nedostali. :-(
Pokud se budete pohybovat na trase Wladyslawowo, Hel, Gdynie, Sopot, Gdansk, doporučiji raději využít vlak.

V Gdyni jsme chytli volný vstup vojenského muzea - mají to tuším nějakou středu v měsíci, tak zkus zagooglit. Líbili se nám tam obě lodě v přístavu (torpédoborec Blýskavice i školní plachetnice), navíc vstup je za hubičku. Akvárium tam za vsup nestojí, můžete s klidným srdcem vynechat.

Na Helu obejít ty bunkry, spojit to s koupáním. Jen pozor, v gdaňské zátoce se pak v létě rády dělají sinice a táhne se to až k tomu Helu. Tuleňárium nic extra není a v době „krmení“ je tam narváno, ale šli jsme tam s tím, že podpoříme záchranný program. Tři hodiny trajektem bych tam teda ale nejela.

Za Lebou určitě jeďtě do Slovinského národního parku (Rabka). Na písečné duny (doporučuju sebou vzít nějaký nákrčník či jinou tlamovku proti písku - vlastní kola na tento trip nebrat (nebo je odložit ještě v dostatečné vzdálenosti od „oficiálího nástupu na duny“, jinak budete mít písek úplně všude.
Líbilo se nám i v tom bývalem nacistickém polygonu, který je od cesty (V2 a jiné rakety, zbraně, možnost sednout na vojenskou motorku z 2. světové se sidecarem a kulometem).

Rabka v plánu. Měla jsem v plánu s kolama. Třeba bude po dešti a písek nebude lítat. :jazyk: Lodě vyzkoušíme. Trajekt teď ověřuju, to byla nějaká kachna, jede to hodinu. To bych mohla zdopovaná nějak přežít. Vlak je dobrý nápad. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20734
12.6.20 19:12

@Lama Lama My sli na duny pesky (cestou je spousta mravenist) a zpatky k autu lodi po jezere.
Pokud pojedete vlastnima kolama, tak je fakt nechte uvazane jeste nekde, nez skonci les a nez se dostanete na otocku elektrovozitek a oficialni parkoviste kol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
14.6.20 22:05
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60906
14.6.20 22:21
@Libusha píše:
https://nextbike.pl/mevo-ruszylo/

Rozumíš těm stránkám? Todle je loni na jaře. A mám pocit, že leto se to nějak potento a nefunguje to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60906
17.6.20 09:44

Tak ještě jeden dotaz - nějaké doporučení na trase Leba- Berlín - na zastávku, odpočinek, cca 2-4 hodiny. Napadá mi něco ve Štětí, Kolobřeh, Koszalin… :think: Nedá se někde třeba dát něco na inlinech?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20734
17.6.20 10:08
@Lama Lama píše:
Tak ještě jeden dotaz - nějaké doporučení na trase Leba- Berlín - na zastávku, odpočinek, cca 2-4 hodiny. Napadá mi něco ve Štětí, Kolobřeh, Koszalin… :think: Nedá se někde třeba dát něco na inlinech?

Nechci strašit. Loni ještě nebyla dodělaná dálnice (nevím, jak je to letos) a touhle „východní trasou“ jsm domů jeli od 9:30 dopoledne (byli jsme teda cca ještě hodinu východně od Leby) do 2:30 ráno pouze s čůrpauzama na benzínkách na protažení a občerstvení.
Byla to samá zácpa, protože se v podstatě jelo jen po jednoproudé silnici první tříd narvané těmi, kdo buď jěli k moři, nebo se od něj vraceli. :zed: :zed: Prostě eine kleine Katastrofe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60906
17.6.20 10:12
@Svistice píše:
Nechci strašit. Loni ještě nebyla dodělaná dálnice (nevím, jak je to letos) a touhle „východní trasou“ jsm domů jeli od 9:30 dopoledne (byli jsme teda cca ještě hodinu východně od Leby) do 2:30 ráno pouze s čůrpauzama na benzínkách na protažení a občerstvení.
Byla to samá zácpa, protože se v podstatě jelo jen po jednoproudé silnici první tříd narvané těmi, kdo buď jěli k moři, nebo se od něj vraceli. :zed: :zed: Prostě eine kleine Katastrofe.

Východní? My právě pojedem západní, respektive po pobřeží Leba-Štětín a od tud prakticky už Německem, přes Berlín.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
17.6.20 10:23

@Lama Lama Malbork doporučuji, bylo to super (byli jsme 3 roky zpátky). Prohlídka není organizovaná, dostanete audioguida a pak můžete chodit podle něho nebo jak vlastně chcete, je to jen na vás. To beru jako velké plus.

Na kajacích v Gdaňsku jsme nebyli, ale byli jsme na projížďce Černou Perlou ( perlalew.pl), pluje na Westerplatte, kde vypukla II. světovaná válka. Tam je pár rozbořených bunkrů a obrovský památník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20734
17.6.20 11:08
@Lama Lama píše:
Východní? My právě pojedem západní, respektive po pobřeží Leba-Štětín a od tud prakticky už Německem, přes Berlín.

Sorry, myslela jsem západní, nějak se mi popletly světové strany. :oops:
Právě v okolí Kolobřehu, Koszalinu my ty zácpy přišli nebrutálnější.
Jak jsme najeli v německu na dálnici, tak už to frčelo. Ale jet přes to Polsko byl masakr. Ta silnice ten provoz totálně nepobírala. Přitom GPS i Google nám tvrdili, že minimálně na části trasy je dálnice. No prdlačka, byla jen asi tak 50 km před hranicema. Dálnice tam jinak byla, i vypadala místy i dostavěne, ale nepremávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60906
17.6.20 11:18
@Svistice píše:
Sorry, myslela jsem západní, nějak se mi popletly světové strany. :oops:
Právě v okolí Kolobřehu, Koszalinu my ty zácpy přišli nebrutálnější.
Jak jsme najeli v německu na dálnici, tak už to frčelo. Ale jet přes to Polsko byl masakr. Ta silnice ten provoz totálně nepobírala. Přitom GPS i Google nám tvrdili, že minimálně na části trasy je dálnice. No prdlačka, byla jen asi tak 50 km před hranicema. Dálnice tam jinak byla, i vypadala místy i dostavěne, ale nepremávala.

A to byl víkend?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20734
17.6.20 11:23

@Lama Lama Jo, měli jsme pobyt od soboty do soboty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama