Dovolená při pracovní neschopnosti, pojištění

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10
2.7.22 13:07

Dovolená při pracovní neschopnosti, pojištění

Ahoj, jsem v 5 tém měsíci a jsem v pracovní neschopnosti z důvodu rizikové práce. Jde o to, že jsme oba s prckem zdraví jsem doma jen kvůli mé práci ;) a chtěla bych se zeptat, rádi bychom s přítelem odjeli na 5 dní na dovolenou k moři, moc ráda bych jela protože víme že s prckem pojedeme nejdříve za dva roky, tak bychom si chtěli ještě odpočinout u moře, ale bohužel nevím jak to funguje s pojištěním které si potřebují sjednat do zahraničí. Pojistí mě když jsem v pracovní neschopnosti? A nedají si popřípadě mezi sebou vědět že jsem odjela do zahraničí? Jinak nemusíte psát o riziku kontroly, vím to a taky mě mrzí že se tím musím tak nervovat když jsem zdravá, nic mi není ale zavřená doma celé léto být nechci 😕. (Také bych raději chodila do práce a odjela v klidu bez nervů na dovolenou.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28648
2.7.22 13:10

Nemůžeš jet na dovolenou v pracovní neschopnosti :roll: když ti nic není měla jsi si vyřídit zákaz práce pokud jsi měla práci nevhodnou pro těhotný :nevim:

Příspěvek upraven 02.07.22 v 13:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2467
2.7.22 13:12

Nervovat se nemusís. Můžeš normálně chodit do práce a na dovolenou odjet, jak všichni ostatní :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21141
2.7.22 13:12

Nezjistí, stejně max budeš vracet dávky. Já bych na to neměla koule, ale jinak co ti kdo může :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
2.7.22 13:16

@Nicole 1234 ne do prace chodit nemůžu. V tomto oboru to tak prostě funguje, jsi těhotná, jdeš na neschopenku. Vždy to tak fungovalo a vždy bude. V práci bych riskovala život i zdraví miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2467
2.7.22 13:18
@Ann999 píše:
@Nicole 1234 ne do prace chodit nemůžu. V tomto oboru to tak prostě funguje, jsi těhotná, jdeš na neschopenku. Vždy to tak fungovalo a vždy bude. V práci bych riskovala život i zdraví miminka.

V tom případě je to určitě práce nevhodná pro těhotnou a zaměstnavatel tě buď musí přeřadit na vhodnou pozici nebo nechat doma za 100 % platu a můžeš si jet, kam chceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10

@pikola je to práce nevhodná pro těhotné, to ano, ale jelikoz jsem si nechtěla rozházet zaměstnavatele, šla jsem na pracovní neschopnost, bohužel to takhle u nás funguje a všechny ženy které jsou tehotne tak jdou.😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24510
@Ann999 píše:

V tom případě musíš sedět doma, jinak riskuješ ztrátu nemocenské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
2.7.22 13:19
@Ann999 píše:

Tak ukončit neschopenku, vybrat v praci dovolenou, a po návratu zas na neschopenku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
2.7.22 13:20

Chtěla jsem spíše poradit jestli mě ppjisti pojišťovna do zahraničí, žádné další věci opravdu řešit nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26786
2.7.22 13:20
@Ann999 píše:

Když všechny odejdete poslušně na neschopenku, i když k tomu není důvod, tak proč by oni něco měnili. Oni na to právo nemají, buď musí najít vhodnou práci a nebo Vás dát na překážky, ale to by museli platit a to se jim nechce.
Být tebou, tak nikam nejezdím. Doktor riskuje už nyní, že tě jako zdravou nechal doma, ty chceš ukázat, že jsi opravdu v pohodě a doma se jen válíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22068
2.7.22 13:22
@Ann999 píše:
Ahoj, jsem v 5 tém měsíci a jsem v pracovní neschopnosti z důvodu rizikové práce. Jde o to, že jsme oba s prckem zdraví jsem doma jen kvůli mé práci ;) a chtěla bych se zeptat, rádi bychom s přítelem odjeli na 5 dní na dovolenou k moři, moc ráda bych jela protože víme že s prckem pojedeme nejdříve za dva roky, tak bychom si chtěli ještě odpočinout u moře, ale bohužel nevím jak to funguje s pojištěním které si potřebují sjednat do zahraničí. Pojistí mě když jsem v pracovní neschopnosti? A nedají si popřípadě mezi sebou vědět že jsem odjela do zahraničí? Jinak nemusíte psát o riziku kontroly, vím to a taky mě mrzí že se tím musím tak nervovat když jsem zdravá, nic mi není ale zavřená doma celé léto být nechci 😕. (Také bych raději chodila do práce a odjela v klidu bez nervů na dovolenou.)

Domluv se s lekarem. Muze ti neschopenku ukoncit. V praci se vem dovcu/neplacene volno a jed. Po navratu ti muze lekar vystavit neschopenku novou.

@Ann999 píše:

Kdyz nemuzes vykonavat svoji praci, zakonik prace reseni ma. A neschopenka to fakt neni :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22068
2.7.22 13:23
@Ann999 píše:
Chtěla jsem spíše poradit jestli mě ppjisti pojišťovna do zahraničí, žádné další věci opravdu řešit nechci.

To si zjisti u pojistovny. Podminky mivaji ruzne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2608
2.7.22 13:25
@Ann999 píše:

Proč jsi jim na to kývla? :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3989
2.7.22 13:25

Muzes z toho mit opravdu velky problem…pokud jsi zdrava a jsi jen doma, protoze nemuzes delat svou praci a nejsou schopni te preradit na jinou, tak te mel zamestnavatel nechat doma za 100% platu…zadna falesna neschopenka..ze zacatku ti platil zamestnavatel, ted uz asi stat (nevim, jak jsi dlouho doma) a tak proste musis dodrzovat pravidla..to znamena zadna zahranicni dovolena..pronajmi si na cele leto chatu a nech si trvani neschopenky napsat tam, kdyz nechces byt doma..vim, ze to cist nechces, ale proste to tak je..neschopenka je pro lidi, kteri nejsou prace schopna, neni to holubnik, ani davka pro lidi, co nejsou schopni jednat a resit situaci v zamestnani dle zakona…s ditetem muzete k mori klidne pristi rok i driv..proc by ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat