Dovolená - Rakousko, doprava tam

Anonymní
20.5.20 20:11

Dovolená-Rakousko, doprava tam

Posledních šest let jsem jezdila s přítelem autem do Rakouska na dovolenou. Rozešli jsme se a mrzí mě, že se tam nedostanu. Nemám tak dobré auto, abych si troufla na jejich dálnice. A taky vím, že bych to neodřídila. Cestovala s námi i moje neteř. Má někdo zkušenosti s cestou do Alp vlakem? Na druhou stranu jsme jezdili každý den autem na výlety.
Teď samozřejmě neberu v potaz koronavirus.
Ptám se pouze na dopravu.
Děkuji.
Prosím anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1282
20.5.20 20:15

A co te konkretne zajima? Alpy jsou dost siroky pojem, ale pokud chces do nejakeho strediska, tak tam maji dopravu zhruba tak stejnou jako my do Pece nebo do Spindlu - tzn. pokud nejezdi vlak primo tam, dostanes se tam busem. Alespon tolik ma zkusenost. Bohuzel ted Ceskym draham nefunguji (nebo teda jeste o vikendu nefungovaly) jizdni rady do zahranici, takze se clovek nemohl kouknout na preshranicni spoje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.20 20:25
@Afrikana píše:
A co te konkretne zajima? Alpy jsou dost siroky pojem, ale pokud chces do nejakeho strediska, tak tam maji dopravu zhruba tak stejnou jako my do Pece nebo do Spindlu - tzn. pokud nejezdi vlak primo tam, dostanes se tam busem. Alespon tolik ma zkusenost. Bohuzel ted Ceskym draham nefunguji (nebo teda jeste o vikendu nefungovaly) jizdni rady do zahranici, takze se clovek nemohl kouknout na preshranicni spoje.

Kamkoliv do rakouských Alp. Zajímá mě, jestli je tady žena, která zvládla cestu do zahraničí autem s dítětem.

• Nahlásit
  • Citovat
1282
20.5.20 20:30

Tak chces tam jet vlakem (prvni prispevek), nebo autem (druhy prispevek)? :mrgreen: S ditetem jsem sice do Rakouska necestovala, ale cestovala jsem tam vlakem, busem i autem a je to stejne jako u nas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.20 20:45
@Afrikana píše:
Tak chces tam jet vlakem (prvni prispevek), nebo autem (druhy prispevek)? :mrgreen: S ditetem jsem sice do Rakouska necestovala, ale cestovala jsem tam vlakem, busem i autem a je to stejne jako u nas.

Nejraději bych tam cestovala autem, ale s dalším dospělým, abych se mohla střídat v řízení. :)
To chápu, ale byli jsme ubytování v penzionu a každý den někde zajeli autem na výlet. Nemohla bych nikam takhle, pokud bych přijela vlakem.

• Nahlásit
  • Citovat
20.5.20 20:48

Ano. Autem s detmi. Pres Salcburk do Kaprunu. Cesta pohodlna, jeli jsme v pondeli behem letnich prazdnin. Provoz nebyl velky.
Ale jsem zvykla jezdit dalky, i v zahranici. Je to stejne jako vsude jinde (mimo D1 :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
924
20.5.20 20:54

Do Bad Gasteinu můžeš jet jako Fantozzi i v lyžákách. Přestup na lanovku cca. 40m :mrgreen:

Příspěvek upraven 20.05.20 v 20:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
20.5.20 20:55

Ano, ide to. Pozri sa na blog S detmi v baglu, niekde tam pise o holke, ktora bola v Alpách na týden s miminkom vlakom z Prahy. Bohužiaľ si nepamätám, kde presne o tom psala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.20 21:05
@Sedmnactnulajedna píše:
Ano. Autem s detmi. Pres Salcburk do Kaprunu. Cesta pohodlna, jeli jsme v pondeli behem letnich prazdnin. Provoz nebyl velky.
Ale jsem zvykla jezdit dalky, i v zahranici. Je to stejne jako vsude jinde (mimo D1 :).

Taky jsem byla v Kaprunu. Ty jsi tu cestu zvládla sama? Klobou dolů! Máš ale určitě pořádné auto, viď.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.5.20 21:07
@kasiaf píše:
Ano, ide to. Pozri sa na blog S detmi v baglu, niekde tam pise o holke, ktora bola v Alpách na týden s miminkom vlakom z Prahy. Bohužiaľ si nepamätám, kde presne o tom psala.

Děkuji. Máš pravdu. Kdo hledá cestu, ten najde.

• Nahlásit
  • Citovat
20.5.20 21:38
@Anonymní píše:
Taky jsem byla v Kaprunu. Ty jsi tu cestu zvládla sama? Klobou dolů! Máš ale určitě pořádné auto, viď.

Auto mam zatim celkem spolehlive, to ano.
Mas pravdu, ze na tom taky dost zalezi. Pokud by sis jen netroufala na tak dlouhou cestu, dalo by se to treba naplanovat s prespanim na nejakem zajimavem miste. Taky to nekdy delam. Par hodin jizdy, pak nejaky program nebo poznavani a prenocovani do dalsiho dne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
627
21.5.20 08:55

Ahoj ziju v Rakousku - Vorarlberg, takže Alpy všude kolem. Cestujeme s malou od 5.mesicu.
Cesta trvá kolem 5-6 hodin, ale nepíšeš kolik je tvému dítěti.
Lze sem přijet i autobusem(flixbus) nebo vlakem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 08:40
@GirlsNick píše:
Ahoj ziju v Rakousku - Vorarlberg, takže Alpy všude kolem. Cestujeme s malou od 5.mesicu.
Cesta trvá kolem 5-6 hodin, ale nepíšeš kolik je tvému dítěti.
Lze sem přijet i autobusem(flixbus) nebo vlakem.

Ahoj, dítě má 12. Je to už chlap skoro. :) Na druhou stranu, když si vzpomenu, kolik mám nabaleno věcí. A přijet tam vlakem nebo busem je sice hezké, ale nevím, jak bych pak jezdila po výletech.
Závidím Ti. :)

• Nahlásit
  • Citovat
627
24.5.20 18:33
@Anonymní píše:
Ahoj, dítě má 12. Je to už chlap skoro. :) Na druhou stranu, když si vzpomenu, kolik mám nabaleno věcí. A přijet tam vlakem nebo busem je sice hezké, ale nevím, jak bych pak jezdila po výletech.
Závidím Ti. :)

Budeš nejspíš někde ubytováná a všude tady jezdí autobusy i do horských oblasti. Ovšem cesta autem je proste nejlepší. Vůbec se neboj dálnic, můžeš jet i přes Rakousko, kde je na dálnicich limit 135 km/h. Když pojedeš přes Německo je to neomezeně. Dělej par pauz po cestě a hravě to zvládneš :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17712
24.5.20 18:42

Moje teta jela do Rakouska normalne Flixbusem tusim, proste busem uplne bez problemu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama