Dovolená řecké ostrovy - Lefkáda, Korfu, Kós

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bábrdl
Generální žvanilka 21498 příspěvků 22.03.18 15:30
Dovolená řecké ostrovy: Lefkáda, Korfu, Kós...?

Chtěli jsme na dovolenou na řeckou pevninu, to z nějakých důvodů nevyšlo. Teď nám cestovky nabízí ostrovy. Máte někdo nějaké aktuální zkušenosti? Diskuze na emiminu jsou staré. Který je nejlepší? :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

luca241
Ukecaná baba ;) 1646 příspěvků 22.03.18 15:37

Lefkáda je větrnější, Korfu je nejzelenější ostrov, není tsm až tak šílené vedro (ale i to semůže stát), umí se přehnat lehká přeháňka i v sezoně(opravdu ale lehký deštík na chvíli)- oba ostrovy sjou v Ionském moři, Kos je v moři Egejském. Oblast Kardamena hrubší písek, větší vlny, chladnější moře. Oblast Mastichari, Marmari- světlý písek, teplejší moře. Všude je nádherně. Myslím, že ať se rozohdnete pro kterýkoliv ostrov, bude se vám líbit… :kytka:

martanek29
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 22.03.18 16:03

Zalezi, jestli chcete jet sami nebo s detmi. Lefkada je naprosto perfektni, nerekla bych, ze by byla vetrna. Byla jsem tam 2× a doufam, ze se tam jeste nekdy podivam. Ale pokud mate male deti a chcete byt na jednom miste, tak bych volila neco jineho. Lefkada je hlavne o cestovani. Na Kosu jsme byli s dcerou, vybirali jsme hotel s vyzitim pro malou. Necestovali jsme. Ale more me moc nezaujalo, proste klasika, obcas tam plavalo cosi ze stromu nebo rasy…nevim, co to bylo… Na Korfu jsem nebyla, tak nedokazu posoudit. Letos chceme jet uz se dvema detma a premyslime nad Zakynthosem. Uvidime, kam to dopadne…

Uživatel je onlinelucynka25
Echt Kelišová 7678 příspěvků 1 inzerát 22.03.18 16:04

@Bábrdl Já jsem byla na Krétě, Korfu, Kosu, Chalkidiki a Lefkadě a letos letíme na Rhodos. Řecko milujeme :srdce: Zaleží také, co od toho hledáš. Jestli chceš spíš klid, rušno, památky…? A také v jakém měsíci chcete letět?

Uživatel je onlineveria
Generální žvanilka 23609 příspěvků 1 inzerát 22.03.18 16:16

Já doporucuju Kefalonii, nádherný klidnější ostrov, krasne průzračne more. Podobná je Lefkada.
Naopak nedoporucuju Korfu, more nic moc, všude řasy, a moc turistu.

Echt Kelišová 7678 příspěvků 1 inzerát 22.03.18 16:45

@veria nesouhlasím, já jsem byla na Korfu 2× pokaždé jinde a řasy nikdy, a koupala jsem se nahoře, uprostřed i dole na východní časti, na západní jsem nikdy nebyla.. v září jsme viděli i delfíny u Benitses :srdce:
Turistu je hodně, to jo. Ale také jak kde, na Sidari určitě ano, ale zase ty nadherná panoramata na útesy, zátoky :jazyk: ale někdo rád radši pohled na širé moře :nevim:
Dole na jihu jsem se s nimi tolik nesetkala, opravdu záleží asi kde.

Breberka123
Kecalka 175 příspěvků 22.03.18 16:47

Já byla na Olympske riviére, Kréta, Zakynthos, Lefkada a Rhodos a jednoznačně nejlepší Lefkada, větrno tam vůbec nebylo, ale jak už tady někdo psal, nejkrásnější pláže Lefkady jsou daleko od hotelových komplexu, cestovky ovšem většinou na Lefkade nabízí Nidri, což je teda nic moc, tak na to bacha.

Bábrdl
Generální žvanilka 21498 příspěvků 22.03.18 16:48

@martanek29 @lucynka25 @luca241 S dítětem. Spíš klidnější, nějaké ty památky by se šikly.

Jaký bývá ten vítr? Protivný, nebo příjemně osvěžující? :think:

Echt Kelišová 7678 příspěvků 1 inzerát 22.03.18 16:51

@Bábrdl a v jakém měsici? Červen je méně turistů, ale studenější moře (jakože Korfu, Lefkada, Zakynthos) a ono i dole..v hlavní sezóně bude dost turistů všude a nejlepší je za mě září, teplé moře a méně lidí.. ;)

Alberta
Kecalka 487 příspěvků 22.03.18 16:53

Korfu :srdce: poletíme po třetí. moře čisté, řasy nikdy, lidí spíš málo, byli jsme nadšeni z prázdné kolonády-ja lidi na dovči moc nemusím. mám jich plnou pr**l za celý rok v práci..no prostě za mně Korfu :)

Echt Kelišová 7678 příspěvků 1 inzerát 22.03.18 16:54

@Alberta Korfu je taky moje :srdce:

Uživatel je onlineveria
Generální žvanilka 23609 příspěvků 1 inzerát 22.03.18 17:00

Tak nevím no, ja byla na Korfu na jihu, bylo tam příliš mělké more plné ras a uzounke pláže. Opravdu jsem jinde v Řecku viděla pláže a more mnohem hezčí. Byla jsem i na Krétě, Rhodosu a dalších ostrovech a Korfu jednoznačně nejhorší. Pekne tam bylo pouze v okolí Paleocastrica jestli to píšu dobre, ale zas tam byla ledová voda, jsou tam jakési studené proudy. S mořem na Lefkade nebo Kefalonii se to nedá srovnat.

Příspěvek upraven 22.03.18 v 17:04

Bábrdl
Generální žvanilka 21498 příspěvků 22.03.18 17:02

V červenci nebo srpnu, v září už nemůžeme.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1923 příspěvků 22.03.18 17:10

Za mě z této trojice Lefkáda :srdce:, ale největší favorit je Zakynthos letos pojedeme po čtvrté.

luca241
Ukecaná baba ;) 1646 příspěvků 22.03.18 18:55
@Bábrdl píše:
@martanek29 @lucynka25 @luca241 S dítětem. Spíš klidnější, nějaké ty památky by se šikly.Jaký bývá ten vítr? Protivný, nebo příjemně osvěžující? :think:

Já nezažila nikdy nikde nějaký hrozný vichr, který by obtěžoval. ale já mám víc štěstí jak rozumu, co se počasí týče. Jak tu někdo psal o Zakynthosu, tak ten je taktéž krásný, pro děti ideální, co se vstupu do moře a celkově moře týče. Nádherné moře, mělké, teplé, tyrkysové a písčité pláže. Ty jsou i na Thassosu, ale tam je složitější doprava, jelikož Thassos nemá letiště. takže loď ca půl hodiny. Jinak mě to nikdy netáhlo na Krétu, loni jsme se tam ocitli vícemeně z nedostatku výběru last minutů a byla to jedna z nejlepších dovolenýh. taky super pro děti.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Tichá válka mezi Plíškovou a Borhyovou? Snaží se navzájem trumfnout?

Zuří mezi Lucií Borhyovou a Karolínou Plíškovou nevyslovená válka? Vypadá to... číst dále >

Bizár dne: Bývalí reprezentační brankáři Hašek a Čech se mají moc rádi

Oba nastupovali v dresech české reprezentace, oba byli světově uznávanými... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >