Dovolená s 4 měsíčním miminem - co s sebou? Jaký kočárek?

4
16.9.21 14:15

dovolená s 4 měsíčním miminem - co s sebou? Jaký kočárek?

Ahoj,

zajímalo by mě kdo byl na dovče s 4 měsíčním miminem, co nezapomenout doma popřípadě jaký kočárek jste sebou brali? Manžel vyhrál v práci zájezd na Kanáry do 5 hvězdičkového hotelu all inclusive, měli bychom jet příští měsíc, tak bych ráda věděla co s sebou.

Řečma typu, že na dovolenou s takhle malým miminem ne, neztrácejte čas, nezajímají mě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11348
16.9.21 14:19

Tak hlavně zařídit pro miminko cestovní doklady. Kočárek bych vzala ten co máte, pokud jde složit tak ho odbavite jako zavazadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25221
16.9.21 14:20

No tak normálně co používáš doma ne? Pro tak malé dítě asi nesezenes žádný skladný golfový kočárek, to musí mít úplně do lehu, ale možná někdo poradí :nevim: my na dovču s 3 měsíčním brali klasický hluboký, ale jeli se autem, tak sme ho narvali do kufru. Jinak zásobu plen, nějaké základní léky, oblečení dle počasí a radši víc (přecejenom tam si to asi nevyperes jako doma), nevím jestli kojis, jestli ne tak um, ohrivacku, láhve atd. Dobrá věc je třeba šátek, když půjdete někam kde to není přístupný pro kočárky. Jako povezete toho asi dost :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1648
16.9.21 14:22

Osobně bych určitě nejela nás podzim k moři, navic 4 mesicnimu je to k ničemu, nic z toho nema.

Kočárek asi ten co mas doma, nejvhodnější bude asi nositko do letadla. A hlavne cestovní doklady pro dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6576
16.9.21 14:25

Já na 4 měsíčního používám sporťák valco snap 4, je lehký, jde snadno složit a jde dát do úplného lehu. Ale s cestováním letadlem s ním teda zkušenost nemám :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26606
16.9.21 14:26

Některé letecké společnosti mají před 1. řadou sedadel takový prostor pro korbičku - informuj se u společnosti, se kterou poletíte - podvozek do zavazadlového prostoru, korbičku na palubu
co s sebou - všechno to, co potřebuješ doma, hlavně pohotovostní lékárničku - hylac, čípky proti horečce - poraď se s pediatrem
přeji krásný pobyt :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
16.9.21 14:46
@JancaS84 píše:
Tak hlavně zařídit pro miminko cestovní doklady. Kočárek bych vzala ten co máte, pokud jde složit tak ho odbavite jako zavazadlo.

Pas už jsme malé zařídili, děkuju za připomenutí.  ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
16.9.21 14:47
@stinga píše:
Některé letecké společnosti mají před 1. řadou sedadel takový prostor pro korbičku - informuj se u společnosti, se kterou poletíte - podvozek do zavazadlového prostoru, korbičku na palubu
co s sebou - všechno to, co potřebuješ doma, hlavně pohotovostní lékárničku - hylac, čípky proti horečce - poraď se s pediatrem
přeji krásný pobyt :mavam:

Děkuji za milý (neodsuzující :) ) komentář. Nebyla jsem si právě jistá, zda lze letět s hlubokým kočárkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
16.9.21 14:48
@fenny píše:
Já na 4 měsíčního používám sporťák valco snap 4, je lehký, jde snadno složit a jde dát do úplného lehu. Ale s cestováním letadlem s ním teda zkušenost nemám :nevim:

děkuju za tip, kouknu na něj :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3072
16.9.21 14:57

Nějaký lehký sportak, co jde aspoň do skorolehu, myslím, ze mírně prizvednuta záda nevadí, hlavně, aby to bylo lehoucke a skladné. Líbil by se mi golfac od Joolz na ten účel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
16.9.21 16:28
@fenny píše:
Já na 4 měsíčního používám sporťák valco snap 4, je lehký, jde snadno složit a jde dát do úplného lehu. Ale s cestováním letadlem s ním teda zkušenost nemám :nevim:

Já ho mám taky a cestování letadlem s ním úplně v pohodě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
16.9.21 16:38

@Sarabi61 nevím kam přesně na Kanary letite, ale úplně normálně tam seženeš všechno plenky, ubrousky,… Asi ještě neprikrmujes viď? A jestli kojis tak skoro nic nepotřebuješ. Vzala bych malou lékárničku pro mimco ať to máš po ruce kdyby něco. A dá se říct že i každý hotel nabízí službu že ti vyperou věci ( nevím jak to jinak říct česky :D) za poplatek, kdyby náhodou :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26606
16.9.21 16:46
@Sarabi61 píše:
Děkuji za milý (neodsuzující :) ) komentář. Nebyla jsem si právě jistá, zda lze letět s hlubokým kočárkem.

já jsem příznivcem cestování s dětmi :) a myslím si, že si to děti užijí - už jenom proto, že na dovolené jsou dospělí víc v pohodě než doma - nemusíš uklízet a vařit - a děti tohle vycítí - v Bulharsku s námi na hotelu kdysi byla maminka s 3měsíčním a také bylo v hlubokém kočárku,
ale ve všech letadlech to asi nebude možné, dát tu korbičku do letadla - poinformuj se na to, potom by bylo řešení do letadla nosítko anebo koupit nějaké ty skladné golfové hole - však až miminko povyroste, ještě využijete i v čr :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1809
16.9.21 17:02

Já to nějak nechápu, vemte ten, co máte, nebo půjdete kvůli dovolené kupovat jiný? :lol: Vezmi hlavně lékárničku pro všechny, u mimina nezapomeň na fenistil kapky, něco na horečku, kapičky do očí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3081
16.9.21 18:03

Leccos už bylo napsáno, jen doplním, záleží na tom, jestli je dítko plně kojené nebo je na UM. Pokud na UM, tak vzít elektrický sterilizátor na flašky, jar, houbičky, utěrku. Pokud ne, nemusíš brát nic, pokud má dudlík, vzala bych malou varnou konvičku, aspoň na přelití dudlíků horkou vodou, pokud upadne na zem. Dostatek oblečení, prací prostředek, kdybyste měli poblinkáno nebo pokakáno a nějaké plínky a zjistila bych si, jestli je v okolí obchod, kde by se případně daly pleny dokoupit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat