Dovolená s bezdětnými kamarády - jet?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.19 23:13
dovolená s bezdětnými kamarády - jet?

Zdravím, ráda bych znala názor na to, jak byste řešili následující situaci (zadala jsem kategorie dovolená, ale spíš je to vztazích s bezdětnými kamarádkami, které se snaží). Řadu let se přátelíme s partou kamarádů, kde jsou i 3 manželské páry. Jezdíme spolu na dovolené na chalupu, pravidelně se scházíme na pokec, sport, deskovky (kluci víc, holky podle času a chuti). Teda pro mě a manžela to platilo do loňska, kdy se z nás stali rodiče - i když bychom moc chtěli, moc se to nedá (rytmus malého dítěte se špatně koordinuje s pracujícími dospěláky).
Dítě máme jako první z party. A to je kámen úrazu - vím, že ostatní manželky po dítěti docela dlouho touží (navíc jedna i prošla potratem a teď se nedaří), a tak jim to naše asi spíš „jitří rány“ (samy mi to nezávisle na sobě řekly). Takže setkávání s nimi se v poslední době nechává vyprchat - když navrhnu setkání, nějak z toho obvykle sjede. Některé jsem neviděla od Silvestra, kde jsme na pár hodin s mrňousem byli.
Teď se opět řeší dovolená na chalupě, a i když bychom partu konečně rádi viděli, zvažujeme s manželem, že nepojedeme. Upřímně - dívat se na holky, jak se trápí, by nebyla moc dovolená. Už vloni, když jsme byli s miminkem (6 měsíců), to bylo chvílemi napjaté. Sice jsme měli většinou samostatný program (ne všechno se dalo dělat s miminem), ale ráno, navečer a večer jsme se samozřejmě viděli. Kluci většinou samozřejmě nic z toho neřešili, ale spíš jsou ten typ, že si nevšimli, že je některá z holek napjatá, zamlklá, nebo že si poplakala. Nechceme prostě trápit sebe ani je.
Chlap doma argumentuje, že prostě řekneme, že nikam nejedeme a hotovo, ale mě je jasné, že přijde dotaz proč ne, když to vloni s mrňousem v pohodě šlo.
Tak nevím, máme jet? (já jsem taky neotěhotněla hned, ale setkávání s dětnými kamarádkami a známými mi nedělalo problém, byla jsem za ta setkání ráda) Nemáme jet a nezdůvodňovat?
Probrat to s holkama nepovažuji za moc reálné - říkám si, aby to nevzaly ve stylu „nezvládáš to a já se nechci koukat, jak seš z toho špatná“ (tak to není, chápu jejich pocity a nechci jim kazit dovolenou připomínkou dětí a trápit se na dovolené kvůli tomu taky).
Nechtěla bych o tu partu přijít. Ovšem asi to teď tak bude, že budeme na odlišných místech v životě a snad se zase v budoucnu „setkáme“.
Jak byste se zachovali vy? Jeli byste? Jak byste na jejich místě vnímali, kdybychom bez zdůvodnění řekli, že nepojedeme? Díky za reakci (prosím o anonym - je to pro mne citlivé, nechci to řešit úplně veřejně)

Reakce:
smutny klaun2
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 22.04.19 23:25

Nevím, jestli Tě bude zajímat názor muže, ale já bych do takové party teď nejel.Pro ženy to nebude jednoduché a atmosféra určitě nebude uvolněná a v pohodě, i když se budou snažit sebevíc.

rozand
Závislačka 4403 příspěvků 22.04.19 23:27

Narovinu bych se jich zeptala, co si preji ony. Znam bezdetny par, ktery trapi, ze je kamaradi s detmi nezvou napr. na oslavy svych deti.

Russet
Neúnavná pisatelka 16466 příspěvků 22.04.19 23:46
@Anonymní píše:
Zdravím, ráda bych znala názor na to, jak byste řešili následující situaci (zadala jsem kategorie dovolená, ale spíš je to vztazích s bezdětnými kamarádkami, které se snaží). Řadu let se přátelíme s partou kamarádů, kde jsou i 3 manželské páry. Jezdíme spolu na dovolené na chalupu, pravidelně se scházíme na pokec, sport, deskovky (kluci víc, holky podle času a chuti). Teda pro mě a manžela to platilo do loňska, kdy se z nás stali rodiče - i když bychom moc chtěli, moc se to nedá (rytmus malého dítěte se špatně koordinuje s pracujícími dospěláky).
Dítě máme jako první z party. A to je kámen úrazu - vím, že ostatní manželky po dítěti docela dlouho touží (navíc jedna i prošla potratem a teď se nedaří), a tak jim to naše asi spíš „jitří rány“ (samy mi to nezávisle na sobě řekly). Takže setkávání s nimi se v poslední době nechává vyprchat - když navrhnu setkání, nějak z toho obvykle sjede. Některé jsem neviděla od Silvestra, kde jsme na pár hodin s mrňousem byli.
Teď se opět řeší dovolená na chalupě, a i když bychom partu konečně rádi viděli, zvažujeme s manželem, že nepojedeme. Upřímně - dívat se na holky, jak se trápí, by nebyla moc dovolená. Už vloni, když jsme byli s miminkem (6 měsíců), to bylo chvílemi napjaté. Sice jsme měli většinou samostatný program (ne všechno se dalo dělat s miminem), ale ráno, navečer a večer jsme se samozřejmě viděli. Kluci většinou samozřejmě nic z toho neřešili, ale spíš jsou ten typ, že si nevšimli, že je některá z holek napjatá, zamlklá, nebo že si poplakala. Nechceme prostě trápit sebe ani je.
Chlap doma argumentuje, že prostě řekneme, že nikam nejedeme a hotovo, ale mě je jasné, že přijde dotaz proč ne, když to vloni s mrňousem v pohodě šlo.
Tak nevím, máme jet? (já jsem taky neotěhotněla hned, ale setkávání s dětnými kamarádkami a známými mi nedělalo problém, byla jsem za ta setkání ráda) Nemáme jet a nezdůvodňovat?
Probrat to s holkama nepovažuji za moc reálné - říkám si, aby to nevzaly ve stylu „nezvládáš to a já se nechci koukat, jak seš z toho špatná“ (tak to není, chápu jejich pocity a nechci jim kazit dovolenou připomínkou dětí a trápit se na dovolené kvůli tomu taky).
Nechtěla bych o tu partu přijít. Ovšem asi to teď tak bude, že budeme na odlišných místech v životě a snad se zase v budoucnu „setkáme“.
Jak byste se zachovali vy? Jeli byste? Jak byste na jejich místě vnímali, kdybychom bez zdůvodnění řekli, že nepojedeme? Díky za reakci (prosím o anonym - je to pro mne citlivé, nechci to řešit úplně veřejně)

Kdyby šlo o mé kamarádky, otevřeně bych se zeptala. Sami jsme se nepaktovali s malým dítětem s nikým a jeli sami. S povyrostlým jsme už někam zajeli a program přizpůsobili. Nevím, jestli bych se chtěla vídat s osobou, co nesnese pohled na jiné dítě, protože se jí nedaří. Muselo by to být dost vysilující pro obě strany. Třeba se vaše cesty později zase spojí, až budete na jedné rodičovské vlně. Dokážu se ale bavit jak s dětnými, tak s nedětnými, případně babičkami čekatelkami. Ve 40 už moje babička byla babička.

Jogrr
Závislačka 4845 příspěvků 22.04.19 23:47

Ja bych nejela, ale ne kvuli zvazovanym a popisovanym duvodum, ale kvuli koordinaci ruznych typu programu.
Takto jsme parkrat byli jako detni s bezdetnymi a bylo to male peklo. Protoze oni jedou svoji bezdetnou linii, kavicky, klidecek u jidla, courani se a holiday tempi a my vse za pochodu s velmi aktivnim spuntem.

sarah1618
Kecalka 269 příspěvků 22.04.19 23:51

Ja bych teda jela, za par let tady budete plakat ze deti odrostly a nemate zadne pratele protoze vas osudy rozdelily. uz ted se vidate malo, citite napeti. nebylo by jednodussi si o vsem s vasimi kamaradkami promluvit. denne musi vidat million deti at uz v beznem zivote ci v casopisech, v televizi, to ze vy z jejich existence zmizite je podle me horsi nez lepsi.. pokud jste opravdove pritelkyne, mely byste se vidat nadale, navzajem podporovat a ne se schovavat a nechat tak vase pratelstvi zkomirat.

Kotatko03
Echt Kelišová 8694 příspěvků 23.04.19 06:37

Já bych si s kamarádkami popovídali, naprosto otevřene. Bude to sice možná nepříjemný rozhovor, ale raději to, než za pár let zjistit, že se rozpadlo přátelství jen kvůli nějakému nedorozumění. (třeba to tak vnímáš jen ty? Třeba mají jiné starosti? Třeba to tak doopravdy je, ale dá se s tím něco dělat?). Ono nejde jen o dovolenou, ale také o to, jak se vaše přátelství bude celkové dal vyvíjet. Drž se a věřím že to bude dobré :hug:

magdickakocicka
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 23.04.19 07:38

Já bych jela alespoň na víkend a zařídila si hlídání na ty dny. Píšeš, že loni dítěti bylo půl roku, takže je mu cca rok a půl a 2 dny bez tebe zvládne :)

dalimil
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 23.04.19 07:50

Já bych teda jel, vždycky bude někdo s dítětem první a jestli jste dobrá parta, tak by to měli dát, přece Vás mají rádi a přejí Vám to. Asi bych o dítěti nemluvil celé večery a snažil se nechovat jako šílený prvootec, ale jel bych. 8o :nevim:

cverunka
Závislačka 3041 příspěvků 23.04.19 08:53

Já bych jela. Je to kruté, ale to, že mají problém s tím, ze máte dítě, je jen jejich problém. Pokud jsou to fakt kamaradi, neodepisou vás.

Uživatel je onlineBubla_Bučková
Kelišová 6574 příspěvků 23.04.19 09:03

Já nevím jestli trochu nepřehánís :think: tvoje dítě určitě není středobodem světa :roll: mohlo jim vadit i něco jiného než pouhá přítomnost dítěte, ale vaše chování, mluva. Člověk už pak se nevidí a neslyší :nevim: čekali jsme se švagrovou o měsíc a já v půlce potratila, zhroutil se mi svět, ale fakt nás tchýně nemusela na návštěvách držet odděleně nebo vyhlásit informační embargo na mimino. Popřípadě nechápu, co je to za „kamarády“, vždy jsem dětnym mimco nunala a často vozila i dáreček :think:

Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1021 příspěvků 23.04.19 09:07

Jako tak časem bude mít děti stejně většina. Parta se mění, vidím to u nás, taky jsme měli děti jako první, většina mých kamarádek ještě v 27 děti nechtěla ani vidět. Přijali nás normálně, občas byly teda pohledy, že děti moc řvaly, nechtěly usnout, jíst, vztekaly se, to byly někdy komentáře od bezdětných žen. :mrgreen: téměř všechny už mají taky děti a beze zbytku se omlouvaly za to, jak naivní byly. :mrgreen:
Takže bych jela, dítě k vám patří a oni vás musí akceptovat i s ním. Pokud to dítě zvládne, ostatní to musí ale taky chápat a třeba mírně přizpůsobit program.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1645 příspěvků 23.04.19 09:24

My jsme v naší partě aktuálně jediní s dítětem a se všemi se vídáme normálně i s dítětem, ale u nás zatím nikdo dítě nechce, ačkoliv mají děti rádi a hlavně jakmile začne být malá protivná, tak se s ní seberu a jdu pryč. Posledně jsem ze šesti hodin jednu strávila v jiném pokoji. Vídají se s námi aby s námi pokecali, ne aby viděli naše v tu chvíli otravné děcko. Já taky nejsem zvědavá na cizí kňourající nebo vřískající děti. A taky to chce nebavit se jen o dítěti, to mi dělala jedna kamarádka když jsem procházela IVF, bavila se jen o svém dítěti aby mi dala najevo kdo je víc (a když jsem otěhotněla, tak zkřivila obličej a už jsem jí neviděla). Takže já bych jela, i s dítětem a chovala se normálně. Přizpůsobila svůj program dítěti ale držela bych se stranou jen v nezbytně nutných případech.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 10:21

Děkuji všem za reakce a další náměty k zamyšlení. Dodávám, že i když jsme pyšní rodiče, máme i jiné náměty k hovoru a neřešíme jen péči o dítě :D. Já k rodičovské pracuji na část úvazku, máme s partou stále sportovní aktivity a společné koníčky (i když se jim teď věnujeme omezeně) - takže by to nebylo jen o dětech. Pokud to jde, podnikáme s dítětem vše tak, jako doposud. Bereme ohled nejen na dítě, ale i na dospělé v okolí - nikdo nechce poslouchat nervozní brečení dítěte, které je unavené nebo se nudí, nebo se nervit, že mu batole zničí sbírku porcelánu ;).
Pokud holky dítě chtějí a nejde to, chápu, že jsou z toho smutné a nemají na děti vždy náladu. Já to sice měla jinak, ale to není podstatné. Nejsou kvůli tomu špatné kamarádky, i když dlouhodobé odloučení vliv na vztahy má. Tak nevím no :nevim:, asi nadhodím, že nejspíš nepojedeme (k čemuž se teď spíš kloním) a počkám na reakci…

Ještě jednou díky za reakce a přeju všem hezkou dovolenou :palec:

Zakladatelka

Váš příspěvek
Reklama