Reklama

Dovolená s dítětěm k moři,letadlem nebo autobusem, kam?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aknelina
Nováček 1 příspěvek 13.07.18 23:01
Dovolená s dítětěm k moři,letadlem nebo autobusem,kam???

Ahojte maminky :srdce: Už dlouhou dobu si lámu hlavu s tím, kam vyrazit na dovolenou s dětmi, které mají 18,15 a 2 roky. Chceme jet k moři, ale nevím jestli jet autobusem nebo letadlem a ani nevím jakou destinaci. Maličký je vnímavý a stidlivý, ale bojím se, že v cizím prostředí bude brečet :( Nemáte někdo nějaké zkušenosti s takovým cestováním a můžete poradit supr místo, kam se rádi vracíte??? :D Dekuju

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Gabca11
Kecalka 299 příspěvků 13.07.18 23:20

Tak s dvouletým autobusem, to ti neradím, já jen létala a od šesti měsíců byl záhul i dvouhodinový let, tedy ne pro dítko ale po mě, neustále zabavovat aby neobtěžovala, hrůza. Já s dětma jezdím ráda na Černou Horu do Uljcinu, je tam nádherně, mají rádi děti a všem vyjdou vstříc i cena 6 euro za postel a noc je super. Létáme inividuálně ne s cestovkou.

Caboverde
Kecalka 148 příspěvků 13.07.18 23:29

Tak asi kazdy preferuje neco jineho. My se treba radi a pravidelne vracime do Katalanska, okoli Barcelony. Dcera, necelych pet let, to tam miluje. Vyhodou je kratka delka letu, okolo dvou hodin. Zalezi, jestli byste leteli na vlastni pest nebo s cestovkou. Byli jsme ted v cervnu, a na jare se chystame zase, akorat pouze do Barcelony. Barcelona je moje srdecni zalezitost.

Deninina
Závislačka 3913 příspěvků 13.07.18 23:39

Autobusem bych s dvouletým nejela ani do vedlejšího města. Loni jsme byli autem a jeli pres noc, tak se to dalo. Priste uz teda plánujeme jedine letecky, protože zabavit x hodin male dítě je vetsinou nadlidský výkon

Caboverde
Kecalka 148 příspěvků 13.07.18 23:40
@Gabca11 píše:
Tak s dvouletým autobusem, to ti neradím, já jen létala a od šesti měsíců byl záhul i dvouhodinový let, tedy ne pro dítko ale po mě, neustále zabavovat aby neobtěžovala, hrůza. Já s dětma jezdím ráda na Černou Horu do Uljcinu, je tam nádherně, mají rádi děti a všem vyjdou vstříc i cena 6 euro za postel a noc je super. Létáme inividuálně ne s cestovkou.

U nas jsou nejvetsim problemem nocni lety. Dcera neni schopna spat v sedici poloze, a vynucuje si zvednuti podrucky (aby se na me mohla polozit) pri startu a v case, kdy letadlo nabira letovou hladinu, takze jsme uplne zrusili nocni lety. Pres den to zvlada v pohode, bezproblemovy byl treba i sedmihodinovy let na Kapverdy, protoze to nebylo v noci. Je to holt stara konzerva, co chce spat v noci vleze.

Caboverde
Kecalka 148 příspěvků 13.07.18 23:52

@aknelina Mozna by nebylo od veci, kdybys napsala, jakou mas predstavu ohledne ceny. Jake mas s cestovanim zkusenosti. Jestli preferujes hotel se stravou nebo bungalov/kemp, kde si budete varit sami. Jake mas pozadavky na okoli ve smyslu dalsich aktivit atd..

Gabca11
Kecalka 299 příspěvků 13.07.18 23:58
@Caboverde píše:
U nas jsou nejvetsim problemem nocni lety. Dcera neni schopna spat v sedici poloze, a vynucuje si zvednuti podrucky (aby se na me mohla polozit) pri startu a v case, kdy letadlo nabira letovou hladinu, takze jsme uplne zrusili nocni lety. Pres den to zvlada v pohode, bezproblemovy byl treba i sedmihodinovy let na Kapverdy, protoze to nebylo v noci. Je to holt stara konzerva, co chce spat v noci vleze.

Moje holky v letadle nikdy nezahmouřily oko. Letos byly nadšené z nočního letu do Tel Avivu, celé čtyři hodiny se vydržely tísnit u okénka a pozorovat světla, ale už narostly jsou to slečny osm a deset. Ale docela mě zajímá jak jsi ji zabavovala, já do těch cca 4 let byla vždycky před letem regulrně na prášky. :mrgreen:

Caboverde
Kecalka 148 příspěvků 14.07.18 00:12
@Gabca11 píše:
Moje holky v letadle nikdy nezahmouřily oko. Letos byly nadšené z nočního letu do Tel Avivu, celé čtyři hodiny se vydržely tísnit u okénka a pozorovat světla, ale už narostly jsou to slečny osm a deset. Ale docela mě zajímá jak jsi ji zabavovala, já do těch cca 4 let byla vždycky před letem regulrně na prášky. :mrgreen:

Tak Izrael ti uprimne zavidim, je to muj zivotni sen, ani ne tak kvuli Mrtvemu mori, ale spis kvuli Eilatu na jihu, pamatniku Yad Vashem v Jeruzaleme a mozna bych chtela videt i Petru v sousednim Jordansku. Vim, ze je to dira (Eilat), kde lisky davaji dobrou noc :mrgreen:. Kam jste pak pokracovali? Do Tel Avivu letaji normalni Boeingy, ale po Izraeli vrtulova dopravni letadla. Koukali jsme na to s manzelem. On jezdi pravidelne sluzebne na Slovensko, a radeji preferuje vlaky, nez tenhle typ letadel. A jak prijemny byl bezpecnostni pohovor na letistich?
Dceru zabavuji lustenim pro deti, malujeme, pri startu dostava darek v podobe nejake nove hracky, koukame na pohadky, jime.

Gabca11
Kecalka 299 příspěvků 14.07.18 00:23
@Caboverde píše:
Tak Izrael ti uprimne zavidim, je to muj zivotni sen, ani ne tak kvuli Mrtvemu mori, ale spis kvuli Eilatu na jihu, pamatniku Yad Vashem v Jeruzaleme a mozna bych chtela videt i Petru v sousednim Jordansku. Vim, ze je to dira (Eilat), kde lisky davaji dobrou noc :mrgreen:. Kam jste pak pokracovali? Do Tel Avivu letaji normalni Boeingy, ale po Izraeli vrtulova dopravni letadla. Koukali jsme na to s manzelem. On jezdi pravidelne sluzebne na Slovensko, a radeji preferuje vlaky, nez tenhle typ letadel. A jak prijemny byl bezpecnostni pohovor na letistich?
Dceru zabavuji lustenim pro deti, malujeme, pri startu dostava darek v podobe nejake nove hracky, koukame na pohadky, jime.

My máme v Tel Avivu rodinu, takže dále jsme se přepravovaly autem. Já jsem tam holky vzala letos prvně, takže po povinném výtání jsme to pojali ve stylu jejich oblíbené pohádky Putování do Betléma, pokud jste otevření individuálnímu cetování, mohu jen doporučit, holky byly nadšené.

alisekR
Kelišová 5006 příspěvků 14.07.18 07:51
@Caboverde píše:
Dceru zabavuji lustenim pro deti, malujeme, pri startu dostava darek v podobe nejake nove hracky, koukame na pohadky, jime.

Tak to máme stejnou srdcovku :srdce: my tam před lety byli. Chystame se znova, ale až děti odrostou.

Ijen
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 14.07.18 07:54

To je vekove dost nesouroda skupina. S malymi kluky do 4 let jsme jezdili k mori do Italie a do hor do Svycarska, autem nebo karavanem, po vlastni ose, svym tempem. Program jsme max prizpusobili detem. Autobusem s cestovkou jsem byla s klukama 2× na jejich vyslovne prani v Chorvatsku, ale mladsimu bylo uz 5, s dvouletym bych do toho nesla. Letecky taky az od 5ti, litame do Thajska a Indonesie, to jsou dlouhe lety. Na kratke lety napr Recke ostrovy, Turecka riviera bych si troufla i s tim malym. Ale zas nevim jak prizpusobit program na miste. Nasi kluci ( 17, 12 ) uz jsou zvykli na aktivni dovolene a vzit s sebou jeste dvouletaka tak nevim jak bych to naplanovala. Mozna by byl nejlepsi nejaky velky kemp jako napr. Lanterna na Istrii.

dickys
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 14.07.18 08:09

Autobusem bych s dvouletakem opravdu nejela, buď letadlem, nebo autem. Potom záleží na cenové hladině, kterou jste ochotni investovat, my jezdíme poslední dobou na řecké ostrovy. Vyloucila bych země typu Tunis, Egypt apod,kde je velké riziko střevních potíží, a potom ty hodně vzdálené, dlouhé lety s batoletem nejsou úplně ideal, s autem se dá aspoň zastavit, v letadle se to prostě musí přežít :mrgreen:

Deja-vu 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.18 09:00

My jsme s dvouletým normalne jeli busem k mori a super. Spl celou cestu tam i zpet. A je to pro ne pohodlnejsi nez auto nebo letadlo.

alialiali
Kecalka 122 příspěvků 14.07.18 13:41

@Deja-vu to si teda neumím představit asi máte velmi klidné dítě ..neriskla bych jízdu busem s tak malým dítětem už kvůli ostatnim cestujícím a pak taky to neustále zastavovani na WC, jak by se nejelo hned by se naše dítě vzbudilo ..úplná noční můra pro mě brr

Deja-vu 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.18 13:51
@alialiali píše:
@Deja-vu to si teda neumím představit asi máte velmi klidné dítě ..neriskla bych jízdu busem s tak malým dítětem už kvůli ostatnim cestujícím a pak taky to neustále zastavovani na WC, jak by se nejelo hned by se naše dítě vzbudilo ..úplná noční můra pro mě brr

mám takové dítě, které se chová úplně stejně v autobuse, nebo v letadle… a co se týče času když vezmu dopravu na letiště, čekání na letišti, případné zpoždění, let, vymotání z letiště v destinaci + transfer tak jsem pomalu na tom čase který strávíme v autobuse a nemusíme se nikde stresovat :)
jelo plno malých dětí a všechny byly v pohodě… a to zastavování je cca stejné jak když jedeš autem, možná kdybys zkusila tak změníš názor, já jen psala svou zkušenost

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama