Kam na dovolenou - sama s dítětem, bez auta

Anonymní
13.5.21 11:54

Dovolena sama s ditetem, bez auta, kam

Ahoj,

Letos budu mit dovcu sama bez manzela se synem 5,5 let. Muz dostane dovolenou ani nevi kdy, dela v hotelu, cili ted teprve oteviraji, takze dovolena je to posledni co resi..

Problem je, ze nemam ridicak, tak uvazuji kam, aby se tam dalo dostat dobre vlakem, bus nechci. Aby na tom miste bylo mizne vyletit i bez auta, proste beco v okoli dostupne vlakem, busem. V cesku, rakousku, slovinsku, italii..

Mate tip kam? Neco nepredrazeneho..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
445
13.5.21 11:58

Co Šumava, třeba Modrava nebo Kvilda, je tam toho dost na výlety případně Krkonoše, Jizerky, Orlické hory, teda pokud rádi chodíte :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1003
13.5.21 12:00

Český ráj - konkrétně kemp Sedmihorky by mohl s děckem vyhovovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5452
13.5.21 12:18

A co si ten řidičák udělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24455
13.5.21 12:18

Těch možností je strašně moc, jako první bych si vybrala, CO chci, a pak podle toho kde.

Já chtěla s osmiletým synem koupání, moře, levně a letadlem. A pak už jsem jen koukala na levný letenky na skyscanneru a když jsem objevila něco pěknýho, tak sem na bookingu zkoukla, co v daném místě je za možnosti ubytování atd.

Nakonec sme se synem měli týdenní dovolenou v Montesilvanu, hotel přímo na pláži, promenáda, restaurace, písečná pláž, 200 m odtamtud lunapark, 15 minut vlakem do aquaparku v Tortoretu. I nějaké památky sme stihli. Za dva lidi 15 tisíc sakumprdum ;)
V místě jsme cestovali vlakem nebo busem, na letiště taky bus. Všechno pěkně po své ose.
Bylo to docela dobrodrůžo chvilkama, ale o to nezapomenutelnější.

Jak to bude letos, co se korony týče, to se teprve uvidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4635
13.5.21 12:23

A co kdyby tě manžel odvezl a zase pro vás přijel? To byste neměli takové limity na zavazadla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 12:26
@Zumpa píše:
A co si ten řidičák udělat?

Nechci, ve 12 jsem mela autonehodu pri ktere zemrel muj nevlastni otec, trvalo mi dlouho si do auta sednout jako spolujezdec, osobne ridicak ani nechci, mam prilus velky stres z toho, nedela mi problem jezdit jinymi alternativami, kor ted s ditetem za zady..nebyla bych ani dobry ridic, nevim, nedari se mi ten strach prekonat, ja uz se s tim smirila, nevadi mi to :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 12:32
@Mar__tanka1983 píše:
Těch možností je strašně moc, jako první bych si vybrala, CO chci, a pak podle toho kde.

Já chtěla s osmiletým synem koupání, moře, levně a letadlem. A pak už jsem jen koukala na levný letenky na skyscanneru a když jsem objevila něco pěknýho, tak sem na bookingu zkoukla, co v daném místě je za možnosti ubytování atd.

Nakonec sme se synem měli týdenní dovolenou v Montesilvanu, hotel přímo na pláži, promenáda, restaurace, písečná pláž, 200 m odtamtud lunapark, 15 minut vlakem do aquaparku v Tortoretu. I nějaké památky sme stihli. Za dva lidi 15 tisíc sakumprdum ;)
V místě jsme cestovali vlakem nebo busem, na letiště taky bus. Všechno pěkně po své ose.
Bylo to docela dobrodrůžo chvilkama, ale o to nezapomenutelnější.

Jak to bude letos, co se korony týče, to se teprve uvidí.

No jde mi hlavne o tu dostupnost, more podminka neni, syn z neho moc odvareny nebyk, stipali ho z neho oci :lol: ale jinak dobry plan, mne by se libil sever italie, je tam dost veci k vyziti s ditetem, ale netusim, jak s dopravou, zda jsou dibre spoje, kdyz bychom chteli jet nekam na vylet.

• Citovat
  • Nahlásit
1622
13.5.21 12:37

A to vám nebude líto, ze pojedete bez manžela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17403
13.5.21 12:44

Někam okolo slavonic či telče.

rybníky, možnosti půjčit si kola či koloběžky, houby a lesní plody, najdou se případně i nějaké možnosti agroturistiky, pokud by syna bavila zvířátka. Jezdí tam úzkokolejka a v létě na ní bývá parní lokomotiva, jestli je na vláčky.

Plus jsou tam bunkry a různé stezky či interaktivní programy pro děti, jak ve slavonicích, tak v telči. Je tam hrad, jsou tam lanová centra a podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17403
13.5.21 12:48

Další možnost je poptat se v nejbližším centru volneho času a nebo mateřském centru, jestli nedělají tábory pro rodiče s dětmi. To bývá fajn, pokud tedy nejsi výrazný introvert.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 12:52
@NinaU. píše:

Tak bude, ale leosi nez ketovstravit ve meste, on dela v hotelu 12ky, kratky/dlouhy, ale casto ma sluzbu i v kratkem tydnu..proste sezina, korvtrd po tak dlouhem uzavreni mu sef dovcu neda..asi az nekdy v rijnu..prarodice nemame, tak bych rada syna nejam vzala sama..kdyby mu vydly tteba 3 dny volna a byli bychom v cr mohl by dojet

• Citovat
  • Nahlásit
32860
13.5.21 12:53
@NinaU. píše:

To je za zlatého bludišťáka za nejzbytečnější reakci :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1336
13.5.21 12:54

Lipno, spousta vyziti pro deti i koupani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69981
13.5.21 12:58

A co tam chceš dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu