Dovolená sama s dítětem, neumím anglicky

Anonymní
11.4.21 11:33

Dovolená sama s dítětem, neumím anglicky

Ahoj, ráda bych syna vzala na dovolenou. Pořad mluví o tom, že by rád letěl letadlem a já bych vlastně taky ráda někam jela. Buď v létě nebo na podzim. Doufám, že situace s covidem už bude lepší. Problém je v tom, že bych s ním jela sama, má 4 roky a já neumím anglicky. Domluvím se německy, ale tím končím. Dívala jsem se na destinace jako Řecko, Kanáry a podobně, ale bojím se, že se nezvládnu ani ubytovat, natož odletět domů. Nikdy jsem nebyla dál než v Chorvatsku, ale říkám si, že s tímto by mi měl pomoct delegát. Jaká je prosím Vaše zkušenost s dovolenou a jazykovou bariérou?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26177
11.4.21 11:36

Leť na Mallorcu, tam se domluvíš i německy :mrgreen:
Jinak v dnešní době chytrých telefonů myslím není nikde problém

Příspěvek upraven 11.04.21 v 11:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30978
11.4.21 11:37

Myslím že s němčinou vyjdeš v pohodě. Do zahraničí jezdí moje babička s kamarádkou. Oběma táhne 80 a umí jen česky.
Užijte si :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
382
11.4.21 11:38

Nebo let přes cestovku a máš tam delegáta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7901
11.4.21 11:40

Když pojedeš s cestovkou do hotelu kde je delegát, tak ten za tebe všechno vyřídí. Navíc s němčinou se taky domluvíš většinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
706
11.4.21 11:41

Já si myslím, že se toho vůbec nemusíš bát. Pokud poletíte s CK, tak je k dispozici delegát. Ve většině případech na sebe zanechají i telefonní číslo, kdyby byl s něčím problém. Jinak, kdyby jsi měla fakt strach s jazykovou bariérou, tak bych zkusila na začátek třeba Bulharsko. Tam byla sestra a říkala, že se tam dá pomalu domluvit i česky. Ale zase říkala, že pláže byly teda strašně narvané. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10895
11.4.21 11:42

Vyber destinaci, kam jezdi nemecti turiste, a domluvis se v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 11:54

Moc všem děkuji :srdce: Přes cestovku, s delegátem chci jet na 100%. Ráda bych All inclusive, s cenou ideálně kolem 30 tis., za nás dva (jako dítě by mohl mít slevy). Taky bych ráda něco s animačním programem pro děti. Kouknu se určitě i na tu Mallorcu, to je super rada :hug: Jsem mnohem klidnější a doufám, že nám to klapne a syn bude mít radost :D

• Citovat
  • Nahlásit
3264
11.4.21 11:54

Nechceš jet s nama :D mám syna 3,5 roku a chystáme se taky k moři sami. Ja anglicky umím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 11:56

@zudina jaký máte termín a destinaci? :D

• Citovat
  • Nahlásit
386
11.4.21 11:58

Třeba známějších míst v Řecku bych se nebála, tam umí každý alespoň pozdravit česky :mrgreen: Byli jsme v létě v Řecku a z každý restaurace nás lákali, když po pár dnech zjistili, že jsme Češi, tak nás pokaždé zdravili slovy ahooj, jak se mas? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
896

Já byla v Bulharsku a připadala jsem si tam jak v Čechách, všude samé české nápisy a všichni mluvili česky, včetně Bulharského doktora. Měla jsem tam nějaká zdravotní problémy, letěli jsme s Invií a přišel za mnou doktor až na hotelový pokoj. Byl to bulhar, ale studoval medinu v Čechách. Moře je mělké, je to tam hodně přizpůsobené pro děti, za mě ideální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3264
@Anonymní píše:
@zudina jaký máte termín a destinaci? :D

Zatím jsem nic nerezervovala, takže to je stále otevřené.. buď konec srpna nebo klidně září.. ještě se tak rozhlizim :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1962
11.4.21 11:59
@Anonymní píše:
Moc všem děkuji :srdce: Přes cestovku, s delegátem chci jet na 100%. Ráda bych All inclusive, s cenou ideálně kolem 30 tis., za nás dva (jako dítě by mohl mít slevy). Taky bych ráda něco s animačním programem pro děti. Kouknu se určitě i na tu Mallorcu, to je super rada :hug: Jsem mnohem klidnější a doufám, že nám to klapne a syn bude mít radost :D

Nechci te nějak zklamat, ale co vim, tak výrazné slevy za dítě bývají jen při dvou dospělých :roll: kdyz jedete dva, platí dítě v podstatě stejně jako ty, v lepších případech o stokoruny méně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2250
11.4.21 11:59
@Lucie_Sx píše:
Vyber destinaci, kam jezdi nemecti turiste, a domluvis se v pohode.

Zajímavá rada. Zakladatelka napsala, že se domluví německy a vy radíte, aby jela tam, kde se domluví německy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat