Dovolená se sedmi měsíčním miminkem

145
4.2.21 23:22

Dovolená se sedmi měsíčním miminkem

Zdravím 😊 chtěli bychom v červnu vyrazit na dovolenou v Česku se sedmi měsíčním miminkem. Máte někdo nějaký tip, kam vyrazit? Abychom tam mohli krásně na výlety s kočárkem? Popřípadě výjimečně nosítko?
Předem moc děkuji za odpovědi.

Příspěvek upraven 05.02.21 v 00:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6361
4.2.21 23:44

@TeryK7 můžete téměř kamkoliv, kam to bude dovolené a co se vám líbí. My jsme byli se 7m v Maďarsku a v Alpách ale to nemusí být pro každého. Všude jsme měli kočár.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6034
5.2.21 06:40

Lednice, tam muzete v celem lednicko-valtickem arealu trajdat s kocarkem desitky km.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4726
5.2.21 07:44

Děkujeme za šíření kovidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1018
5.2.21 07:51

Ja planuju koncem kvetna (dite 6 m) na tyden na dovolenou do Ceskeho raje… Ono muzete temer kamkoliv, zalezi ale na tom, jake je dite, jaky mas kocar, na co jste zvykli :)

Ja se nebojim, ze s kocarem neco neprojedu, takze jsem v tomhle v klidu, spis hledam mista, kde je mensi mnozstvi lidi a kde jsou prozky alespon na 7 km :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11749
5.2.21 08:08

My jeli vloni třikrát na hory do pronajatých chalup. Na jedné procházky nic moc. Malemu bylo 6 až 8 měsíců. Nečekala jsem, ze od šestého měsíce poleze, bylo to dost náročný.
Dnes už bych zase vybírala jinak. A jelikož se nedokážeme shodnout a ja odmítám dovolenou protrpět, asi nikam nepojedeme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15486
5.2.21 08:23

Hele, s takovými prcky jsme si vždycky vybírali lokalitu podle toho, kam se chtělo nám :P Protože pokud můžeš využít jak kočár a občas nosítko, nejsi limitovaná v podstatě ničím. My s 8mi měsíčním lezli třeba na Praděd, České Švýcarsko, Český ráj, Šumava, ale i Polabí nebo Lednicko-Valtický areál (kočár).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14300
5.2.21 08:24
@Zumpa píše:

dej si facku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15486
5.2.21 08:24

@g.sandova Jo, ale je pravda, že když se trefíš do období, kdy dítě má potřebu hodně se pohybovat (ať už lézt nebo později začátky chození), tak je to naopak zatrest všude :P :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1427
5.2.21 08:31

Pokud nema dite problemy se zmenou rezimu, tak muzes kamkoliv. S nasim starsim ditetem jsme jezdili snad od 3 mesicu, s nasim druhym jsem byla rada, ze jsem se dostala z baraku s kocarkem :?. Vecny rev, nespokojenost, v cizim prostredi odmitani jidla, takze prvni rok a pul, skoro dva roky jsme byli zabedneni doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11749
5.2.21 08:40
@unuděná píše:
@g.sandova Jo, ale je pravda, že když se trefíš do období, kdy dítě má potřebu hodně se pohybovat (ať už lézt nebo později začátky chození), tak je to naopak zatrest všude :P :P

Jojo, přesně. Rodina chce jet do Jiterek, jde jsme byli vloni. Super chalupa, a částečně svažitý pozemek a neoplocená zahrada. Pro všechny ráj, hlavně pro psy, ale ja bych se zbláznila z hlídání. Malému bude rok a půl a zatím dela schválně ceci, které má zakázané. Navíc tam nebyly ideální procházky pro kočár a v nosítku byl těžkej už vloni.
Takze jsem našla jinou s lepším okolím, ale zatím vůbec neodpověděli :mrgreen:
My se na tomhle neshodneme, bohužel. Ja se starám a chodím na procházky, on nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15486
5.2.21 08:43

@g.sandova Jojo, mám v okolí taky takové děti, jejichž rodiče si oddechli od neustálého dozoru až někdy kolem 4 let. My jsme se tedy vždy v partě snažili vybírat ubytko podle nejslabších členů, ale občas se taky zadařilo. Třeba předloni napuštěný bazén v úrovni země v objektu, o kterém jsme nevěděli (teda mysleli jsme, že v na začátku května bude ještě vypuštěný). Vybrali jsme zavřený dvůr, hernu, žádné schody atd. a tohle byl průšvih. Takže pak rodiče divočáků museli mít oči na stopkách nonstop :) Neoplocené zahrady jsou taky blbé. ALe to se teda netýká nechodících dětí, ty musíš mít stejně pořád u sebe, spíš tak 1-3 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
801
5.2.21 09:34
@Zumpa píše:

Není zač :-) Už aby bylo léto a dovolené mohly začít :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
801
5.2.21 09:44

Jinak zakladatelko já doporučuji Jižní Čechy, Jindřichův Hradec a Třeboňsko :) S kočárkem i s nosítkem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11749
5.2.21 10:07

@unuděná no bazén taky nesmí být, ani potok na pozemku. Musí být povolení psi a navíc muz nechce jet dal nez hodinu a pul a ne přes Prahu, takže Jižní Čechy, kam bych rada, nepřipadá v úvahu. Je to holt náročné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat