Dovolená - školství 1/2 úvazek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 14:09
Dovolená - školství 1/2 úvazek

Ahoj, mám otázku - od 13. 2. pracuji na poloviční úvazek ve školství, jak se počítá dovolená? To, co jsem našla, je strašně složité, nevyznám se v tom… Jsem zástup za nemoc, tj. jak jsem pochopila, srpen se platí předem, ale mě se to asi netýká, že?
Díky.

Reakce:
M-A
Kecalka 447 příspěvků 21.07.19 14:12

Do kdy mas smlouvu a pracujes kazdy ddn v tydnu nebo napriklad jen nektere dny v tydnu?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 14:13

Pracuju po, st, pá a smlouvu mám, dokud se paní neuzdraví - zástup za nemoc :nevim:

M-A
Kecalka 447 příspěvků 21.07.19 14:22

Normalne se dovolena pocita 3,5 dne za mesic, i kdyz mas polovicni uvazek ale chodis kazdy den v tydnu.
Ty chodis tri dny v tydnu, tak tipuju ze mas narok na 2 dny dovolene za mesic?
Jinak se dovolena pocita od ledna do prosince, ne podle skolniho roku, 40 dni. Takze ty od pul unora do prosince bys mohla mit narok na 21 dni? Na vyplatni pasce je urcite uvedeno pocet dni dovolene. Pomohlo ti to, nebo vychazi to zhruba?

veselamuchomurka
Stálice 81 příspěvků 21.07.19 14:25

Děkuju moc, na výplatní pásce je napsáno 20 dní, jen nevím, zda se nějak krátí

M-A
Kecalka 447 příspěvků 21.07.19 14:44

@veselamuchomurka 20 dni predpokladam v pripade, ze bys pracovala az do prosince. Kdyby smlouva zkoncila driv, kratit se bude jeste

veselamuchomurka
Stálice 81 příspěvků 21.07.19 14:49

Děkuju, jsem ekonomický analfabet… Pokud skončím dříve, budu něco vracet?

Uživatel je onlinePupuP
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 21.07.19 15:02

Ja delam pul uvazku, 4 dny v tydnu a dovolenou mam 8 tydnu… ale jak to oni zapisuji netusim vubec. Proste jsem cele prazdniny doma a plat mam bezny jako za pul uvazku… :mrgreen:

Sojkka
Závislačka 2615 příspěvků 21.07.19 20:00
@Anonymní píše:
Ahoj, mám otázku - od 13. 2. pracuji na poloviční úvazek ve školství, jak se počítá dovolená? To, co jsem našla, je strašně složité, nevyznám se v tom… Jsem zástup za nemoc, tj. jak jsem pochopila, srpen se platí předem, ale mě se to asi netýká, že?
Díky.

Máš to na pásce uvedené správně.
roční nárok: 8 týdnů x 3 prac. dny= 24 dnů dovolené
poměrná část dovolené: 24/12×10 = 20 dnů dovolené
Vzhledem k tomu, že jsi nastoupila v 1/2 měsíce, nevzniká ti za únor žádná dovolená, protože nebyla splněna podmínky trvání PP po celý kalendářní měsíc. Vyjímkou by byla situace, kdyby začátku tohoto PP bezprostředně předcházel PP min od 1.2.-12.2. Pak bys měla nárok i na dovolenou za únor (+2dny)

Sojkka
Závislačka 2615 příspěvků 21.07.19 20:19
@PupuP píše:
Ja delam pul uvazku, 4 dny v tydnu a dovolenou mam 8 tydnu… ale jak to oni zapisuji netusim vubec. Proste jsem cele prazdniny doma a plat mam bezny jako za pul uvazku… :mrgreen:

No správně by to takhle rozhodně být nemělo, protože počet týdnů dovolené vychází z týdenního úvazku v rámci 5 prac. dnů. Když pracuješ 4 dny tak by měl být nárok vypočítán 8×4 = 32 dnů dovolené.

Váš příspěvek
Reklama