Dovolená Solná jezera Rakousko

300
30.7.13 14:28

Dovolená Solná jezera Rakousko

Ahoj, potřebovala bych poradit nějaké ubytování, nejspíš kempy v oblasti Solných jezer v Rakousku..asi ideální Traunsee, Attersee. Může to být i levnější penzion, ale tomu moc nevěřím. Máme dva psy, děti zatím ne. A případně pak co doporučujete vidět v okolí, nějaké trasy do hor (krom ferrat, ty bohužel díky psům padají). Děkuju moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
30.7.13 14:36

@veru324
http://cs.camping.info/kempy?…

s kempingem zkusenosti nemam, ale jinak jsme v te oblasti byli asi 10× a jela bych znova…

jinak na tury tady jsou fajn tipy (po rozkliknuti mapy se dobre hleda)
http://www.salzkammergut.at/…mmergut.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
30.7.13 14:37

@Ali-Ali jo, tuhle adresu na kempy mám taky, spíš mi šlo o osobní zkušenost. Díky za ty mapy.
Já tam byla kdysi na střední a líbilo se moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
30.7.13 14:42

@veru324
jo, jinak krome hor rozhodne doporucuju Hallstatt, pokud jste nebyli:
http://www.hallstatt.net/…r-hallstatt/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4254
30.7.13 15:13

V Solné komoře jsme byli třikrát, v kempech ale ne.

Výborný je průvodce http://neoluxor.cz/…mpass--7961/

Nějaké info jsou třeba tady: http://www.cestujeme.name/diskuze.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9570
23.6.19 08:30

Ahoj, ráda bych obnovila diskuzi a zeptala se na tipy na výlet s dětmi..co se vám a dětem nejvíce líbilo? Koukala jsem na výlet zubačkou na Schafberg, možnost koupání, lesoparky se zvířaty, výlet do Salzburku. Uvítám i tip na restauraci, kde by byl dětský koutek/hřiště.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2428
23.6.19 09:17

@jowana No, já jedu za pár dní do výše zmíněného Hallstattu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6944
23.6.19 09:17
@jowana píše:
Ahoj, ráda bych obnovila diskuzi a zeptala se na tipy na výlet s dětmi..co se vám a dětem nejvíce líbilo? Koukala jsem na výlet zubačkou na Schafberg, možnost koupání, lesoparky se zvířaty, výlet do Salzburku. Uvítám i tip na restauraci, kde by byl dětský koutek/hřiště.

My jsme byli u Wolfgangsee. Máme děti asi starší, takze nějaké dětské aktvity už moc nehledáme, takže moc neporadím. Líbil se jim přejezd přívozem přes jezero (objížděli jsme jezero na kolech), hezké je to na planině postalm, vede tam silnička s placeným mýtem. tam se dá jít na menší výlet. my jsme šli na nejbližší kopec, byl tam krásný výhled na jezero a hory okolo, pásli se tam koně a krávy, to by se dětem možná líbilo

Úspěch měl samozřejmě výjezd lanovkou na Dachstein a procházka po ledovci, ale to jsme jeli dál autem. Schafberg ani Halstatt jsme nestihli, zkazilo se nám pak na poslední dny počasí.
My jsme měli perfektní koupání v kempu, takže jinam jsme nechodili. Půjčovalu tam padleboarday a kajaky za euro na hodinu, to byly děti nadšené a nikam jinam už chodit ani nechtěly :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9570
23.6.19 09:34

Děkuji, piště další :) @Zumpa máte vymyšlené nějaké výlety?
@ospalámyš na počasí jsem zvědavá..jakou teplotu měla voda jezera? Na netu píšou „až“, ale zajímalo by mne co bývá běžné..jestli uvedených 25-27 bývá často, nebo jen při opravdu pěkném počasí. Budeme také u Wolfgangsee..máš tip na restauraci, kde vám chutnalo a při tom byla rozumná i cena, pěkné prostředí? Přívoz zní dobře :) Kola dětem bereme, my si je chceme na jeden den také půjčit (děti máme do 8let).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2428
23.6.19 09:41

@jowana Nemáme, víceméně tam jen přespíme a budeme bloudit dál směr jih, ale rád bych se podíval do dolu nad městem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6944
23.6.19 22:43
@jowana píše:
Děkuji, piště další :) @Zumpa máte vymyšlené nějaké výlety?
@ospalámyš na počasí jsem zvědavá..jakou teplotu měla voda jezera? Na netu píšou „až“, ale zajímalo by mne co bývá běžné..jestli uvedených 25-27 bývá často, nebo jen při opravdu pěkném počasí. Budeme také u Wolfgangsee..máš tip na restauraci, kde vám chutnalo a při tom byla rozumná i cena, pěkné prostředí? Přívoz zní dobře :) Kola dětem bereme, my si je chceme na jeden den také půjčit (děti máme do 8let).

My jsme tam byli předloni poslední týden v srpnu, voda byla docela vyhřátá, ale 27 stupňů neměla. Neměla jsem problém do ní vlézt, ale já jsme otužilejší, tipla bych tak 23-24 stupňů. Asi záleží, jak je teplé léto a na termínu.

S restauracemi neporadím, my byli jen jednou a už ani nevím kde. A pak na pizze v Intersparu, jinak si vaříme.
Na tom Postalmu jsou takové horské salaše, mají tam domácí sýry, polívky… my jsem si tam chtěli něco dát, ale nakonec jsme spěchali, tak jsme to nestihli. Koukni na Tripadvisor, určitě najdeš nějakou restauraci s recenzemi, někde se dají najít i ceny.

Na jezeře jezdí i výletní nebo okružní lodě, můžete se projet víc. Ten přívoz, co jsme s ním jeli ze Sankt Wolfgangu do Abersee byl kraťoučký, byli jsme na druhé straně hned, ale bylo to hezké :). celé jezero jsme na kolech neobjeli, pro děti by to bylo asi dlouhé a byl tam i takový jeden drsný kopec a zrovna jsme chytli bouřku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama