Dovolená u moře a menstruace u 13 leté holky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LaraRose
Kecalka 178 příspěvků 13.06.19 19:37
dovolená u moře a menstruace u 13 leté holky

Zdravím všem, potřebuji radu jak to řešit. V srpnu 8.8. letíme do Egypta na 14 dní, jelikož dcera 13,5 roků dostala včera menstruaci 12.6., to znamená, že v srpnu dostane kolem 9.-10. 8. Nosit tampon nechce, moc se ho bojí, je ještě brzo. Přemýšlím o prášek na oddálení ms, nebo jak jste řešila?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
cecetka
Echt Kelišová 8362 příspěvků 13.06.19 19:42

@LaraRose Bude to muset prezit (ve 14 jsem to taky prezila v Bulharsku). Rozhodne bych 13letou holku necpala hormonama :nevim:

Kriss Tina
Extra třída :D 10636 příspěvků 13.06.19 19:42

Čeho se bojí na tamponu? Jinak bych ještě nesilela, protože první ms nebývá pravidelná, nejspíš nebude mít hned 28 dní cyklus, tak je šance že se trefí mimo dovcu :nevim:

Luska
Kecalka 359 příspěvků 13.06.19 19:44

Dcera to měla v 11letech v Tunisu. Taky jsem do ní nechtěla cpát hormony.

Kotatko03
Echt Kelišová 8699 příspěvků 13.06.19 19:46

Vcera dostala prvni ms? Pokud ano, nemusi dalsi dorazit „v terminu“, nekdy to trva, nez se cyklus ustali.
Hormonama bych ji urcite necpala. Neda se nic delat, bude to muset zvladnout i s ms…i kdyz je mi ji lito.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 19:49

Hele, moje stejně stará dcera dostala první menstruaci v lednu, pak v březnu a do teď zase nic. Takže jako se nedá počítat s nějakou pravidelností. Každopádně hormony do takhle mladého tělíčka jako ani omylem.

terien
Extra třída :D 11509 příspěvků 13.06.19 19:50

Já bych jí to klidně oddálit nechala, když je to jediná dovolená u moře za rok. Pro jednou se nic nestane.

Khalesi
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 13.06.19 19:57

A poridit pro jistotu ty mini tampony a nejlepe s aplikatorem?? Vysvetlit, ukazat, aby vedela ze se nemuze nic stat? Pouzit vyhradne v ramci nutnosti na dovolenou aby nemusela trcet na hotelu a byt nastvana. I kdyz pravdepodobne ji to mine ale mejte je s sebou.

Ravedd
Kecalka 165 příspěvků 13.06.19 20:00

Prášky na oddálení bych jí nedávala. Na každýho mají samozřejmě jiný vliv ale já i s nima spinila, bolelo mě břicho a ještě mi to úplně rozhazelo hormony. Koupila bych malý tampony jak už tu někdo psal ale pokud to byla první ms tak je šance že to tam nedostane protože většinou to není pravidelný takhle na začátku :)

Megerka
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 13.06.19 20:08
@terien píše:
Já bych jí to klidně oddálit nechala, když je to jediná dovolená u moře za rok. Pro jednou se nic nestane.
Žádný soudný gynekolog ti pro 13letou holku hormony nedá z tohoto důvodu a mmch je to hrozné svinstvo.
Megerka
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 13.06.19 20:15
@LaraRose píše:
Zdravím všem, potřebuji radu jak to řešit. V srpnu 8.8. letíme do Egypta na 14 dní, jelikož dcera 13,5 roků dostala včera menstruaci 12.6., to znamená, že v srpnu dostane kolem 9.-10. 8. Nosit tampon nechce, moc se ho bojí, je ještě brzo. Přemýšlím o prášek na oddálení ms, nebo jak jste řešila?

tampóny a tablety na oddálení se můžou brát až u ustálení cyklu v podstatě po celý rok, nemyslím, že bude mít hned menstruaci jak podle hodinek

kvaček
Extra třída :D 14031 příspěvků 13.06.19 20:16

Asi vám nezbyde nic jiného, jak vzít malé tampony, a aspoň, když se bue chtít okoupat, tak si ho prostě vezme, jinak může mít vložku..
Ale jinak chápu, že je to nepříjemné, mě vyšlo loni u moře, že jsem měla menstruaci, a je to hodně nepříjemné, když ještě občas zabolí břicho, a pořád člověk musí dbát na zvýšenou hygienu, horko venku, atd..

terien
Extra třída :D 11509 příspěvků 13.06.19 20:19
@Megerka píše: Žádný soudný gynekolog ti pro 13letou holku hormony nedá z tohoto důvodu a mmch je to hrozné svinstvo.

Ale prosím tě, ja znám několik holek co v tomhle věku berou hormony kvůli ms. Pro jednou se vůbec nic nestane. Mmch já od první ms to měla přesné jak hodinky.

LaraRose
Kecalka 178 příspěvků 13.06.19 20:35

Děkuji všem, no s tamponem u dcery to bude boj, ta vůbec nechce a cítit v něm jaký to je taky nechce. Cpát hormony máte pravdu, že u mladinké není dobré a trápit jí rozhodně taky nebudu. Tak raději bude na pokoj a nějaký výlet mimo moře.

Příspěvek upraven 13.06.19 v 20:53

Kriss Tina
Extra třída :D 10636 příspěvků 13.06.19 20:45
@LaraRose píše:
Ne, má ji už rok.

Tak když ji má rok a vis že ji má pravidelně, tak proč to řešíš až teď? To ste si to mohli spočítat už když ste dovolenou plánovali a třeba o týden ji posunout :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama