Dovolená u moře maminka sama s dítětem/dětmi

Anonymní
27.12.20 19:13

Dovolená u moře maminka sama s dítětem/dětmi

Dobrý den,
Chtěla jsem se optat zda je tu maminka co jela sama s dětmi/dítětem na Dovolenou do zahraničí? Uvažuji že bych jela já s dcerou, nemáme s kým jet :(.Dívala jsem se na zájezdy autobusem. Zajímalo by mne jak jste to zvládly, co děti a tak :D prostě jestli je to blbý nápad nebo ne.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5552
27.12.20 19:19

Tak záleží na věku dítěte. Se skolkovym bych nejela, to si neodpocnes. Co sehnat nějakou maminku nebo kamarádku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1405
27.12.20 19:22

Jezdivala jsem s mámou a babičkou a bylo to super :lol: Za mě je to skvělý nápad. Máma a hlavně babička byvaly takové nenadsene z toho autobusu (cca 20 hodin), ale pro mě byla ta cesta nejlepší součást dovolené, připadala jsem si velice dobrodruzně. Měly jsme na tu cestu spoustu jídla a já walkmana a kufřík s kazetama. A drobný na záchod podle toho, jakými státy jsme projížděli.

Vařily jsme si tam, chodily do místní samosky. Přes den jsme se koupaly a vecer chodily na procházky.

Bylo mi tak 8+

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7607
27.12.20 19:29
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Chtěla jsem se optat zda je tu maminka co jela sama s dětmi/dítětem na Dovolenou do zahraničí? Uvažuji že bych jela já s dcerou, nemáme s kým jet :(.Dívala jsem se na zájezdy autobusem. Zajímalo by mne jak jste to zvládly, co děti a tak :D prostě jestli je to blbý nápad nebo ne.

Jak staré dítě? Aby neopruzovalo v buse

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
27.12.20 19:30
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Chtěla jsem se optat zda je tu maminka co jela sama s dětmi/dítětem na Dovolenou do zahraničí? Uvažuji že bych jela já s dcerou, nemáme s kým jet :(.Dívala jsem se na zájezdy autobusem. Zajímalo by mne jak jste to zvládly, co děti a tak :D prostě jestli je to blbý nápad nebo ne.

Záleží na tom, jak je dcera stará a jak dokáže posedět. Protože tím autobusem je to pro děti docela dlouhé. Sama jsem tak dalekou cestu jela až ve 14, ale měla jsem s sebou kamarádku. Za mě teda lepší letadlem, vybrat takové místo, kde se lítá přes den. A mít aspoň polopenzi. Vařit si na dovolené se mi chce čím dál míň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
27.12.20 19:30
@Kelsey píše:
To je strašná veš.

A nezměnila nick?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
27.12.20 19:37

Zkusila bych se podívat po nějaké skupince maminek, které se neznají anebo už znají, ale plánují dovolenou jako společný zájezd. Nebo vybírat hotel, který nabízí bohatý program pro děti, i když já mám strach o děti, ale když je budete mít na očích, tak je to super věc, vy sedíte pod slunečníkem a dítě o pár metrů dál s dětmi má bohatý program, i kdyby to mělo být jen na 2 hodinky denně, tak pořád máte klid )) určitě bych volila země, kde je víceméně politický klid, co vím, tak je klid v Itálii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
27.12.20 19:38

Byla jsem s holkama letecky v Turevky, bylo jim 5 a 10 a byly jsme tam, kde jsme byli rok pred rim i s byvalym manzelem, takze jsem vedela jak vse bude prohibat, jak to funguje v hotelu a tam. Bylo to asi 1,5 hodiny autobusem z letiste a let trval pred 2 hodiny. Vse bylo v pohode, ale ja jsem zvykla od mala deti se starat prakticky sama bez pomoci manzela, babicek… takze me prijde hodne veci v pohode, co maji problem zvldnout dva v jinych rodinach:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1164
27.12.20 19:42

Byla jsem loni s dcerou letecky v Řecku, v tý době jí bylo 14. Bylo to moc fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3670
27.12.20 19:46

je to OK :-)

Není to vůbec blbý nápad..
za mne to byla super dovča, jeden rok jsem prostě vzala tříletá dvojčátka do busu a ráno jsme vylezly v luxusním kempíku na pláži v Itálii :dance:
Za mne to musí být už soběstačné děti a musíš mít domluvený krizový scénář (u mne to byla předem dohoda s CK), že delegátka bude případně více nápomocná při nějakém problému (jde o to, aby se něco nestalo Tobě, kdybys byla s dětmi sama), proto je fajn kámoška (s cizím člověkem bych to moc neriskovala a taky ne hlavně společné bydlení!! musíte mít své soukromí).. nějaké Chorvatsko v apartmánu či Itálie na dojezd přes noc je reálná…
jinak v Egyptě třeba byli lidi i s batolaty, ale to já osobně bych do letadla a do Afriky neriskovala kvůli vzdálenosti a naprosto odlišným bakteriím (nikdy holt nevíš co se může stát a průjmy u batolat mohou mít těžký průběh…)
my teda dovolené na léto máme zarezervovány a zavoucherovány už od loňska, tak fakt pevně doufám, že už to konečně klapne a situace s covidem se zlepší..
(dnes mi psali z práce, zda chci očkování, no tak co už no, tak jsem odepsala, že jo…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2596
27.12.20 20:04

Jezdila jsem sama s dcerou na dovolené a ráda. Respektive jsme létaly od jejich dvou let do Recka na různé ostrovy, nejradši máme Zakynthos a Lefkádu, tam se vracíme. Autobus by nedala ani teď v 11 letech. Za mě paráda, užily jsme si to vždycky perfektně. Za mě bezvadný nápad, jen bych zvážila ten autobus, ale tak svoje dítko znáš, tak sama posoudíš nejlépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 20:15
@Anonymní píše:
Dobrý den,

Byla jsem sama na dovolené letos s 2 dětmi, letecky u moře, all in. Dcery měly 9 a 12 let. A užily jsme si to parádně. Ale holky jsou dost samostatné a zvyklé cestovat od malička. Holky mně nosily pití k lehátku, když byly na tobogánech u bazénu, tak jsem si tam dala kávičku a četla jsem si. :lol: Obě dcery umí plavat, starší lépe než já. Když jsme se vracely, tak na letišti ve frontě na odbavení jsem slyšela, ta paní je dobrá, že jede takhle s dvěma dětma sama. No na to že neumím skoro anglicky, jsem musela řešit i takové věci, že po příchodu v noci na pokoj, nám tam chyběla jedna postel, tak jsem to zvládla zajistit. :lol: Letos to bylo ještě okořeněné vyplňováním formulářů kvůli koronaviru na recepci i třeba při vstupu na loď. Tam jsem jednou úplně nerozuměla, co tam pořád ještě chtějí vyplnit, ale nakonec jsme se domluvily.

• Citovat
  • Nahlásit
18358
27.12.20 20:23
@Anonymní píše:
Byla jsem sama na dovolené letos s 2 dětmi, letecky u moře, all in. Dcery měly 9 a 12 let. 99A užily jsme si to parádně. Ale holky jsou dost samostatné a zvyklé cestovat od malička. Holky mně nosily pití k lehátku, když byly na tobogánech u bazénu, tak jsem si tam dala kávičku a četla jsem si. :lol: Obě dcery umí plavat, starší lépe než já. Když jsme se vracely, tak na letišti ve frontě na odbavení jsem slyšela, ta paní je dobrá, že jede takhle s dvěma dětma sama. No na to že neumím skoro anglicky, jsem musela řešit i takové věci, že po příchodu v noci na pokoj, nám tam chyběla jedna postel, tak jsem to zvládla zajistit. :lol: Letos to bylo ještě okořeněné vyplňováním formulářů kvůli koronaviru na recepci i třeba při vstupu na loď. Tam jsem jednou úplně nerozuměla, co tam pořád ještě chtějí vyplnit, ale nakonec jsme se domluvily.

tak 9 a 12 to už jsou velké děti, se kterýma se dá rozumně domluvit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1240
27.12.20 20:24

Pokud je to malé dítě, zvažte, jestli je schopná x hodin vydržet v klidu, než tam dojedete. Věřte mi, že není nic horšího, než když nějaké dítě polovinu cesty provříská. Běhá po autobusu, kope do sedaček… Na to nikdo není zvědavý. Proto ti lidé na dovolenou nejedou, aby měli celou cestu chuť prohodit něčí dítě oknem… U malého dítěte bych volila spíš něco tady v Čechách, kam se dá dojet vlakem za poměrně krátkou dobu…

Jestli už je větší, třeba tak 8 let +, tak i ten autobus bude snad ok…

Jen bych uvažovala, zda by nebylo lepší nechat dítě na hlídání a na týden si vyrazit s kamarádkou. Aby to byla opravdu dovolená :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18358
27.12.20 20:32
@Anonymní píše:
Dobrý den,

tak záleží hodně na věku dítěte - dětí

• já jsem jela s dcerou autobusem do Itálie, když měla 1,5 roku - měla jsem sebou kočárek, nosítko, celkově 7 zavazadel :mrgreen:, v čr byl přestup do jiného autobusu, pak už se jelo až na místo, vyjeli jsme v pátek v 17 hodin, ráno v 8 byli na místě- byl to hotel s polopenzí, v Itálii jsme jezdily místními busy do zoo, akvaparku, další rok jsem tam s dcerou jela zase, to už byla odplenkovaná a nosítko jsme také nebraly - jely jsme tam na safari 40 km od hotelu samy běžnými italskými linkami - dcera vždycky večer chvíli zlobila v buse, pak spala, ona je taková kamarádská s každým, usměvavá, tak jí lidé nějaké to zlobení většinou odpustí

letos když měla 3,5 jsme letěly do Španělska, na blind, od nás vlakem do Vídně, tam jsme přespaly na letišti - teda ona spala, já hlídala - pak let do Valencie, a taxíkem na hotel - ten jsem teda měla zajištěný přes cestovku, samozřejmostí byly formality kvůli kovidu, výhodou bylo, že v cizině musí mít dítě roušku až od 6 let
takže za mně jde to :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat