Dovolená u moře - poprvé tampony

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 16:42
Dovolená u moře - poprvé tampony

Dobrý den. Jedeme příští týden k moři a já mám dostat menstruaci. Vždycky jsem měla štěstí a nikdy jsem menstruaci u moře neměla, normálně používám jedině vložky, tampony nikdy. Přijde mi to hrozně nepříjemný, zavádění a to všechno, navíc to absolutně neumím. Kdybych to neměla mít po celou dobu dovolený tak se radši klidně půlku dovolený nekoupu, ale nevykoupat se vůbec se mi nechce. Koupila jsem si nějaké tampony s aplikátorem, má to být prý jednodušší, ale stejně si myslím, že když to dostanu tak ho nepoužiju. Ale myslíte kdybych to přece jenom zkusila, že když jsem to nikdy nezkoušela tak s ním pak můžu do vody? Aby mi nějak neprotekl nebo tak :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ufinka87
Kecalka 498 příspěvků 04.07.19 16:47

Ahoj zkus koupit ty nejmenší tampony s aplikátorem. Pokud jsi zkoušela zavést tampon mimo ms půjde to ztuha..Jelikož při ms to dovnitř pěkně klouže…Pokud chceš trénovat mimo ms. použij na tampon kapku lubrikantu. Doporučuje se zavádět tampon tak, že jednu nohu si podepřeš např o wc. a zavést tak hluboko aby tampon nebyl cítit…Neboj při koupání tampon opravdu neproteče ani nevypadne..A pokud ti nejsou tampony příjemný co tak zkusit kalíšek?

Verun83
Extra třída :D 10140 příspěvků 04.07.19 16:49
@Ufinka87 píše:
Ahoj zkus koupit ty nejmenší tampony s aplikátorem. Pokud jsi zkoušela zavést tampon mimo ms půjde to ztuha..Jelikož při ms to dovnitř pěkně klouže…Pokud chceš trénovat mimo ms. použij na tampon kapku lubrikantu. Doporučuje se zavádět tampon tak, že jednu nohu si podepřeš např o wc. a zavést tak hluboko aby tampon nebyl cítit…Neboj při koupání tampon opravdu neproteče ani nevypadne..A pokud ti nejsou tampony příjemný co tak zkusit kalíšek?

Ja nevim, ale mne se vzdycky tampon nasakl pres ten provazek vodou a pak protekal.

Ufinka87
Kecalka 498 příspěvků 04.07.19 16:53

A co ti protékalo? krev? Pokud ti protékala krev je třeba častěji měnit..já měním někdy i po dvou hodinách když mám hodně silnou ms…tomu se člověk nevyhne…pokud se ti zdálo že ti z tamponu teče voda…bude to spíš tím, že provázek je mokrý z koupání, než by se nasákl vodou ten tampon..Dají se koupit i spec tětotenské tampony určené pro koupání…Jsou napuštěny nějakou látkou snad vazelínou..aby se zabránilo vstupu infekce do por.cest u nastávajících maminek.ale nevím jestli jsou to zároveň tampony menstruační

Ufinka87
Kecalka 498 příspěvků 04.07.19 16:54

A pokud se ti zdá že ti nasákl tampon vodu a pouští ji..není nic jednoduššího než tampon vyměnit

Sluníčko1511
Kecalka 238 příspěvků 04.07.19 17:07

Nepřemýšlela jsi o variantě zajít ke gynekologovi a říct si o léky na oddálení? Když jedeme k moři a mám to dostat, tak mi lékař předepíše nothirsteron (nevím přesně jak se to píše)

P4ja
Extra třída :D 10080 příspěvků 04.07.19 17:10

Ještě pak je varianta místo tampónů pořídit MS kalíšek a je to pohoda úplně. Nic neproteče, nemusíš myslet na to že nasákne a stačí měnit po šesti hodinách. Ale taky je potřeba natrénovat zavádění.

berry4
Nadpozemská drbna 28638 příspěvků 04.07.19 18:11

Kolik ti je zakladatelko?

Uživatel je onlineRavedd
Zasloužilá kecalka 800 příspěvků 04.07.19 18:17

Jak už psaly ostatní tampon s aplikátorem, za mě je super kalíšek ale moc si nedovedu představit že když bojujes s tamponem hrnula by ses do kalíšku :)

P4ja
Extra třída :D 10080 příspěvků 04.07.19 18:46
@Ravedd píše:
Jak už psaly ostatní tampon s aplikátorem, za mě je super kalíšek ale moc si nedovedu představit že když bojujes s tamponem hrnula by ses do kalíšku :)
Řekla bych že je to jedno. Oboje je potřeba natrénovat.
7.straka
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 04.07.19 18:56

Bereš hormonální antikoncepci? Jestli ano, nevysazuj, zobej dál z nového platíčka a vysaď po návratu. Jednou se to nepo…jestli nebereš, zajdi VČAS na gynekologii a popros doktora/doktorku o tabletky na oddálení. Výjimečně se nepo ani to. Že je tampón špatně usazený poznáš tak, že tlačí. Já vždycky po zavedení udělám dřep a pocitově si to zkontroluju. Je možné ho opatrně prstem zatlačit o kousek dál. Musí se dostat za ten „svěrač“ (on tam asi není svěrač jako vedle v zadku, ale prostě za určitým bodem už opravdu není cítít) Mimo MS to nezkoušej, na sucho to dře. Při MS to díky krvi klouže. Možná to zní blbě, ale je to tak. Zkus to v klidu na hotelu v koupelně, dej si na čas.
Pokud se vyjadřuju příliš otevřeně, omlouvám se, lépe neumím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 20:23
@P4ja píše:
Ještě pak je varianta místo tampónů pořídit MS kalíšek a je to pohoda úplně. Nic neproteče, nemusíš myslet na to že nasákne a stačí měnit po šesti hodinách. Ale taky je potřeba natrénovat zavádění.

Ten si neumím představit už vůbec.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 20:23
@Sluníčko1511 píše:
Nepřemýšlela jsi o variantě zajít ke gynekologovi a říct si o léky na oddálení? Když jedeme k moři a mám to dostat, tak mi lékař předepíše nothirsteron (nevím přesně jak se to píše)

Nechodím ke gynekologovi.

P4ja
Extra třída :D 10080 příspěvků 04.07.19 20:33
@Anonymní píše:
Ten si neumím představit už vůbec.

To je škoda, protože to pak odbourá i většinu těch vložek. Já tampony taky nepoužívala, takže dokážu pochopit jaký je to s vložkou opruz. Ale hecla jsem se na kalíšek a měla jsem to udělat už dávno. Ta pohoda a úspora je super.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 20:55
@P4ja píše:
To je škoda, protože to pak odbourá i většinu těch vložek. Já tampony taky nepoužívala, takže dokážu pochopit jaký je to s vložkou opruz. Ale hecla jsem se na kalíšek a měla jsem to udělat už dávno. Ta pohoda a úspora je super.

Mně vložky nijak nevadí, když ji mám tak o ní ani nevím.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama