Dovolená u moře přes Vánoce s batoletem

Anonymní
10.12.19 01:09

Dovolená u moře přes Vánoce s batoletem

Ahoj,
chystáme se přes Vánoce na 3 týdny na dovolenou s naším 16měsíčním chlapečkem na Tenerifé. Mám z toho obavy. Budu ráda za každou radu. Například co dát malému do letadla, aby se mu lépe vyrovnával tlak v ouškách (kojit, vodu, lízátko, křupku…)? Tady je chladno, na Kanárech by mělo být kolem 20 stupňů - je tedy pravděpodobné, že onemocní, až tam dorazíme nebo po návratu domů? A Páťa navíc není ze zdravotních důvodů vůbec očkovaný. Báli byste se cestovat?
Děkuji všem za názory a rady, pokud přijdou.
Krásné předvánoční dny.
Omlouvám se za anonym.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

10.12.19 01:31

Syn s nami letel poprve v roce a pul - uz jsem tou dobou nekojila, ale vecer dostaval UM. Vsude jsem cetla rady, jak ma dite pit pri startu kvuli tlaku atd. Tak jsem mu dala UM na start, na usi to bylo super, ale v pulce letu se chudacek pozvracel. Takze jen chci rict, ze ty rady s kojenim nemusi vzdycky vyjit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
538
10.12.19 01:36

Nejlepsi jsou bonbony…rozdil teplot nebude takovy rozdil, o to bych strach nemela. To neni jeste vubec na nic ockovany? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11620
10.12.19 05:24

Tak kanáry jsou super, ale bez ockovaneho dítěte bXbych nejela ani za nic..už jen co se pohybuje lidí/cizích na letišti, dítě všude leze, sahá, strká si do pusy..já naopak obě holky už v roce ockovala i proti žloutence, když jsem věděla, že brzy poletíme.
Jinak často se člověk nachladí v letadle z klimatizace, záleží na imunitě. My byli v zimě v egypte, rozdíl 30C tehdy a nikdo nemocný nebyl..
V letadle je fajn kojit, ale pokud dítko spí, ani to nebude vedet.My většinou litame na noc, takže se to prospí. Křupky, knížka, případně tablet s pohádkou, pití, kapsička..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caboverde
10.12.19 05:33

Mám podstatně starší dítě, které se mnou zcestovalo kus světa. Španělsko za žádné extra cestování nepovažuji, ale neletěla bych s neočkovaným dítětem. Dávala jsem právě i kvůli cestování některá nepovinná očkování. A s dítětem pod tři roky bych neletěla, je to akorát opruz, i pro spolucestující.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.12.19 05:37

A neočkovanym dítětem bych nejela ani do Chorvatska cokoliv může chytnout a vy si to pak budete vyčítat. Kdyby bylo očkované v pohodě bych jela vzala bych si pro něj léky které běžně používáte doma čípky na bolest, teplotu…

• Nahlásit
  • Citovat
2675
10.12.19 06:21

Vsak klidne at si Páťa jako suvenyr doveze cerny kasel nebo priusnice. :potlesk: s neockovanym ditetem litat po svete, fakt lidi neumi pouzivat hlavu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2954
10.12.19 06:33

Taky jsem neockovala ze zdravotnich duvodu a netroufla jsem si za hranice - jak bych tam doktorovi popisovala doktorovi priznaky a jejich nuance, jak bych odhadla kvalitu zarizeni a daneho doktora? Jestli ma Peta zdravotni potize, tak vis, ze neni doktor jako Doktor. Pristi rok budeme mit ockovani dohnano a to se teprve odvazim ven. Co ti na to rekl pediatr?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2946
10.12.19 07:37

My letěli z osmi měsíční na kanáry, v letadle se jí nelíbilo, tak sem tam s ní chodila. Vem knížku, něco co ho zabaví. Na ouška si teda vůbec nestěžovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13161
10.12.19 08:26

Letadlo a cesta v pohodě, teplotní rozdíly až tak strašné nejsou. Na mě by to byla zima. Co bych teda nedala je cestování bez očkování. V tomhle jsem srab a dávala jsem dětem navíc i žloutenku, právě kvůli očkování a cestování pražským MHD… On takový tetanus nebo černý kašel není žádná sranda… Chápu, že ne všechny děti mohou být očkované. Ale proč potom jít problémům naproti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
666
10.12.19 13:00

Vůbec bych neletěla s neočkovaným dítětem. Záleží mi přece na dítěti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama