Dovolená u moře s miminkem - vaše zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

adel18
Stálice 54 příspěvků 30.04.18 12:18
Dovolená u moře s miminkem - vaše zkušenosti?

Ahoj, ráda bych vás poprosila o radu co se týče cestování s miminkem. Na začátku září bychom rádi vyrazili do Chorvatska - dovolenou už fakt akutně potřebujeme a myslíme si, že Chorvatsko bude nejlepší, protože můžeme zabalit cokoliv a cestu autem malá zvládne dobře. Tou dobou jí bude 8-9 měsíců. Na auto je zvyklá, sice už teď neusíná tak snadno, ale chvíli si hraje, nebo jen tak kouká, v noci spí krásně, takže myslím, že když pojedeme přes noc, bude to úplně ok.

Protože nemám žádnou zkušenost s dětma (tedy do té doby, než se nám narodila) a řídím se převážně instinktem a informacemi od lékařů, nečtu denně miliony rad na internetu abych věděla co mě čeká za měsíc, za dva, za půl roku… Proto nevím, co bude v září a ráda bych se zeptala vás, zkušenějších, jestli mi poradíte, co nás čeká, nějaké vychytávky, jak to zvládnout a tak? Dcerka je zatím víceméně usměvavá, skoro nepláče, je zvyklá na to, že jsme oba s manželem trochu rozlítaní a zatím vše skvěle zvládá s námi.

Zajímá mě tedy, jak se dá na takové dovolené s 9 měsíců starým prckem zvládnout koupání v moři, obědy / večeře v restauraci (doteď jsme neměli jediný večer pro sebe a místní dobroty si nenecháme ujít), nějaké hraní, výlety po městečku kde budeme a tak. Co doporučujete zabalit a co je naopak zbytečné? (její hrací deka, rukávky na koupání, fakt nevím…) :) Jak je to s jídlem? Má umělé mléko, nevím, co bude tou dobou jíst… A co případně bude jíst po cestě do Chorvatska? Jestli bude mít ještě mléko, kde ho ohřát?

Předem děkuji za všechny praktické tipy, a prosím nechytejte mě se vším za slovo, my se fakt snažíme :) Dcerku bezmezně milujeme a je pro nás nejvyšší prioritou, ale naše vlastní pohodlí také. Není naším cílem být neustále zavření doma a přizpůsobit dětem celý život na úkor našeho vlastního stresu. Naším cílem je mít spokojené dítě, které bude mít rádo cestování a bude od malička zvyklé na vše možné. Pokud jde o horko u moře, dcerka je napůl afričanka takže věřím, že by jí horko nemělo dělat problémy (co teprv kdybychom žili v africe…) ale stejně asi radši pojedem v září..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kontramatka
Závislačka 3067 příspěvků 30.04.18 12:25

Co jsem tak viděla právě zrovna v tom Chorvatsku, tak tam miminkům dávají na pláž bazének a ony si tam pod slunečníkem čurdí, nebo hrají v plážovém stanu, hrabou kamínky a tak…Blbé je, že skrz skalnaté pobřeží tam nemohou miminka lozit po kolínkách, bolí to i na oblázcích. Já bych s miminem spíš volila Itálii, když už chcete jet autem, aby si hrálo na písku a mělo pohodlíčko. Přece jen u vody jste celý den. Ale i v tom Chorvatsku se to dá směle vyřešit. Nějakou karimatku nebo něco měkkého na sezení. :nevim:

katyna1984
Kecalka 356 příspěvků 30.04.18 12:26

A nemůžete jet už v červnu? Přeci jen v 8mesicich už bude asi dost pohyblivá, teď by to byla ještě pohoda a to i co se jídla týká:) jinak na ohřátí mléka jsou cestovní ohrivacky, případně dostatek vody do kvalitních termosek, aby vydržela tepla. Co bude jíst záleží jak rychle budete jídlo zavádět:) v tomhle věku by mohla mít zavedenou masozeleninu a ovoce, nakoupila bych skleničky s sebou.

adel18
Stálice 54 příspěvků 30.04.18 12:37

@katyna1984 děkuji, zrovna mě taky napadlo jet až v červnu… bohužel ale manžel právě odjel do afriky a vrátí se začátkem června, tak si nejsem jistá, jestli se mu bude chtít cestovat znova… možná se ho zkusim zeptat :) jsem si naopak myslela, že to jídlo by mohlo být jednodušší až bude větší, né jenom mlíko a skleničky :-D nevím no

adel18
Stálice 54 příspěvků 30.04.18 12:39

@kontramatka nemáš prosím odkaz na ty bazénky a stany? :) do bazénku se dá mořská voda nebo pitná? v těch sprchách na pláži je voda úplně ledová…

Ijen
Kecalka 348 příspěvků 30.04.18 12:44

Mladší byl u moře poprvé až ve 13ti měsících, nechodil, Starší v 9ti měsících chodil a byl živější ale oba to zvládli bez problémů. Měli jsme jen bazének a pár hraček, hračky do vody a na písek jsme vždy kupovali na místě. Do apartmánu jsme vezli cestovní postýlku a rychlovarnou konvici, Italové je tam často nemívají. Oblíbené mlíko a příkrmy jsme vezli s sebou, ale nebyl problém to všechno koupit. Ohřátí po cestě u benzinky v A i I není problém.

Schwarzwaldtort
Povídálka 27 příspěvků 30.04.18 12:46

Byt vama, tak si zaletim Do tuniska. Letadlem to Bude pohodlnejsi a manzel se Tam domluvi :palec:

kontramatka
Závislačka 3067 příspěvků 30.04.18 12:47
@adel18 píše:
@kontramatka nemáš prosím odkaz na ty bazénky a stany? :) do bazénku se dá mořská voda nebo pitná? v těch sprchách na pláži je voda úplně ledová…

Nemám odkaz. To si vygoogluj. Pláž většinou bývá u apartmánu, tak tam ohřeješ hrnec vody a zbytek napustíš. Nebo chceš jet jako do kempu? To teda pak jedině asi na vařiči ohřát nebo v konvici. Můžeš napustit i mořskou vodu. Je zdravá a sluníčko ji v malém bazénku za chvíli prohřeje…a plážové stany jsou běžně dostupné všude možně. Je to takový ten přístřešek.
Promiň ale máš takové otázky, že mám pocit, že si musíš dělat legraci.

adel18
Stálice 54 příspěvků 30.04.18 12:53

@Schwarzwaldtort já jsem čekala, kdy se objeví nějaký hloupý čecháček. Tvoje poznámka je tak hloupá, že bych ji přirovnala k tomu, abych ti řekla, ať jedeš na dovolenou na Ukrajinu, že tam máš půlku rodiny. Podobná hovadina. Afrika není jen o Tunisu, Egyptu a arabech, bože…

Ijen
Kecalka 348 příspěvků 30.04.18 13:01

Do restauraci jsme brali deti s sebou, mezi kluky je 6 let vekovy rozdil, takze vylozene mimino jsme meli vzdycky jen jedno. Vypustili ho nekde na hriste nebo na pisek, na vylety jsme taky jezdili, i na nakupy, od 2-4 odpol jsme drzeli tu jejich siestu, spat jsme chodili pozdeji. Mladsi je konzervativni a trval na svych prikrmech, starsi byl ochotny jist cokoliv.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1660 příspěvků 30.04.18 13:03

Tady se ptas na blbych strankach, za chvili se tu strhne diskuze o tom, jak deti do hotelu nepatri, ze by mohli nekoho rusit a jaky jste sobci, ze si nedokazete uprit dovolenou :mrgreen:

No a k veci. My jsme byli loni v zari v Chorvatsku se 7mi mesicni. Jeli jsme na Istrii, aby to nebylo moc daleko. Meli jsme hotel a apartman v kuchynkou. Vezla jsem z domova sklenicky, tak abych si je mela kde ohrat. Ale ani v zadny restauraci nebyl s tim problem. Na plaz jsme meli maly nafukovaci bazenek, kam jsme nalili trochu morsky vody a mala se tam cakala. Do more jsme meli kruh pro batolata, ale ten jsme skoro nevyuzili. Me prisla voda v mori na takove mrne docela studena, tak jsme ji tam brali jenom smocit nozicky. Nebo jsme ji meli pod stromem na dece. Ale jeste nelezla teda, tak to byla pohoda. Cestu jsme zvladli krasne. Jeli jsme na noc a celou cestu prospala. Nevim uz, klidne se me ptej, co bys jeste chtel vedet.

eliskaj
Kelišová 5392 příspěvků 30.04.18 13:07

S detmi jezdíme na dovolenou od úplného dětství - synovi byly 4 měsíce prvně. Osobně bych určitě nejela autem - i pro me j představa 10a více hodin v autě strašná, takže letame. Chorvatsko - problém bych viděla na kamenite plazi, moře jsem tam žáky nezažila úplně nejteplejší a v záři už to počasí nemusí byt úplně top… jinak jsem děti dala do kocarku a večer jsme normálně chodili ven - režim na dovolené je vždy úplně odlišný, než režim doma. Stravu jsem dávala detem místní - ten týden, 10 dnu se to nezblazni vždy se dá vybrat něco pro dítě…
Nebrala jsem nic extra - domácí léky, pleny, uměle mléko… jinak jsem vždy spoléhala nám místní - on dl letadla ne take váhovy limit, tak hlavně z toho důvodu…

karkarka
Ukecaná baba ;) 2005 příspěvků 30.04.18 13:12

@Schwarzwaldtort takze tatka je nakonec ten bývalý?

Schwarzwaldtort
Povídálka 27 příspěvků 30.04.18 13:13

@adel18??? 8o ja jsem to nemyslela spatne. Chtela jsem poradit a ty me urazis?! Ok. :think:

Schwarzwaldtort
Povídálka 27 příspěvků 30.04.18 13:15

@karkarka nechapu tvuj prispevek :oops:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Instagrame, díky! Novinka zvaná Toblerone tunel dělá radost celému světu

Instagram je skvělá věc. Nejenže se zde můžete podívat na krásné fotografie... číst dále >

Orální hrátky pardubické učitelky: Tady jsou fotky, kterými se chlubila!

O takové slávě se pardubické základní škole nezdálo ani v nejhorších snech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedmdesátiletá Mexičanka čeká dceru. Bude nejstarší matkou na světě

Sedmdesátiletá Mexičanka je zřejmě nejstarší těhotnou ženou na světě. Maria... číst dále >

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Reklama