Dovolena u moře s ročním dítětem, zkušenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
191
21.5.22 21:49

Dovolena u moře s ročním dítětem, zkušenosti

Ahooj, vím že je tu spoustu takových témat. Pořád jsem si říkala, že bych k moři s tak malou neletěla, ale teď mě to láká. Tak bych se chtěla zeptat vás, co jste cestovali s ročními, tak jaké to bylo, jak zvládli cestu v letadle, popřípadě jaké to bylo na letišti ohledně kontrol, malá je na UM.. Tak i ohledně ohřívání vody.. a ještě teda kočárek mame dva, ale oba se skladaji ze dvou části, bugaboo cameleon bYch vzala, prošlo by to? Nebo je to placené zavazadlo navic?
Jinak jsem koukala na Bulharsko a Řecko, tak co je podle vás lepší? Děkuji za všechny postřehy☺️

Příspěvek upraven 21.05.22 v 22:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1058
21.5.22 22:12

@Natali1996 Já neporadím, protože se k moři chystáme až v září (syn bude mít 10 měsíců). Ale taky bych byla ráda za nějakou zkušenost, postřeh, radu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33839
21.5.22 22:12

@Natali1996 takových diskusí už je tu spousta, pohledej,
ale radu se nedozvíš - polovina ti poradí, ať letíš, že to bude v pohodě a polovina by neletěla nikam a budou sedět doma vyklepané strachem minimálně do 6 let dítěte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7262
21.5.22 22:18

My byli par dnů po narozkach. Za me super. Hodně času i jen pro nás, protože malej mel přes den dva spánku. Objeli jsme asi 4 lokality místní dopravou - vždy prespani na par dni na jednom místě. malej si vyhrál na písku, my si prošli města vc večerních vychazek ( spal v kočáru). Nějaké výlety s nositkem na nějaké kopce a vyhlídky. Už jsem nekojila, ale mymu dítěti byla teplota fuk, takže občas holt dostal jen vodu z lahve bez ohřívání a vůbec mu to v těch vedrech nevadilo. Jediný co, tak bych vzala víc prikrmu. Snažila jsem se když to šlo varit, protože skleničky jako takové tam neměli a v restauracích nebylo jidlo moc vhodne. Byli jsme na Sicílii. Add. A letadlo v pohodě. Jen holt bylo potreba se plne dítěti věnovat, aby nerusil což se povedlo. Nenechat ho otravovat ostatní pochodovanim v uličce, poskakovanim na sedačce atp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13406
21.5.22 22:48

Moje starsi dite naletalo a najezdilo za prvni 2 roky vic km, nez spousta lidi za cely zivot :lol: Letadlo nikdy nevis, muze to byt v pohode, muze to byt katastrofa. Zalezi, v jakou dobu je let, jak moc bude dite vykolejene…idealne je mit nachystanych dostatek aktivit k zabaveni, piti, svacinky…a zaklad je se moc nenervivat, at dite jeste neni vystresovane z tve nervozity. S UM jsem neletela, ale voda pro dite mi prosla, specialni detska vyziva ma vyjimku z tech omezeni, takze prevarena voda byla ok.
A nositko, to byla taky hodne velka pomoc.

V Recku jsem nebyla, v Bulharsku ji, bylo to v poho, jen me stvalo, ze tam vsichni vsude huli, na plazi, v restauracich…to bylo s malym ditetem dost neprijemne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2465
21.5.22 22:50

My byli autem, když měla dcera 11 měsíců v Chorvatsku. Bála jsem se hodně cesty, ale vyjeli jsme na noc a cestu tam i zpátky malá de facto celou prospala :palec:. Jinak byl to rok 2020, takže covid, nikdo nikam moc necestoval, tudíž silnice prázdné - rychlá bezproblémová cesta a i Chorvatsko poloprazdne, což jsme ocenili :lol:
Na jaře 21 jsme letěli do Řecka, pro dítě můžeš mít jidla a pití, kolik chceš. Měli jsme několik kapsicek, ovoce, livance, krupky, vodu a nevím co všechno, nikdo nic neříkal, nic nebyl problém ;). V Řecku bylo fajn, byli jsme tam cca před rokem, už bylo krasne teplo, ale moře studenější, ale opět - mimo sezóna, takže méně lidi, což je pro nás lepší :mrgreen: cesta letadlem v klidu, letěli jsme v 5 ráno myslím tam, to prospala, zpět jsme letěli nějak v 9 ráno a taky si asi na hodinu zdřímla - zbytek jídlo, knížky, takové ty vodní omalovánky…
V srpnu jsme byli v Bulharsku, opět cesta letadlem v pohodě (ale měl už 2 roky, takže o rok starší než vaše). Co se ale týká moře a pláže - naprosto bezkonkurenční pro takové batole. Voda čistá, krasne tepla, po většinou tak akorát vlny, aby to byla v kruhu zábava :), dlouhé písečné pláže (což je třeba v tom Řecku problém najít, tam jsou většinou oblazkove nebo mix a pro děti to muze být nepříjemné). Za nás Bulharsko nic moc, ale pro dítě co se týká koupání fakt pecka, malá si to užila strašně :andel:
Jinak bych doporučila hledat hotel co nejblíže letišti, ať necestujete ještě třeba hodinu a víc někam autobusem, to jsme měli v tom Bulharsku a už to bylo po celem čekání na letišti, letu atd., dost otravny :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1455
21.5.22 23:27

Kromě toho, co tu padlo jenom dejte pozor na přehřátí, takto malé děti jsou na to náchylné a snadno chytí úžeh, mají z toho horečku a tak, takže ideálně nechodit ven v době toho největšího pařáku, na pláži být co nejvíc ve stínu a pořád klobouček, my třeba malýmu namočili čepičku do vody, ať se mu nepřehřívá hlava, mazat padesátkou a tak. Jinak to rozhodně není odpočinková dovolená, ale užili jsme si to, ale za mě určitě minimálně dvě dospělé osoby na jedno dítě, ať se poberou zavazadla a prostřídají se v péči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2954
21.5.22 23:46

Letěli jsme s čerstvě ročním a tříleťákem minulé září. Starší už letěl, ale bála jsem se, jak dají letadlo a jestli to nebude katastrofa pro ostatní. Oba byli zlatí. Na vzlet a přistání jsem měla připravené drobné ovoce, křupky, nějakou kapsičku, vodu ve flaškách s brčkem. Během letu drobné hračky a mini knížky, které viděli poprvé až v letadle, takže zábava. Pro případ nejvyšší nouze jsem do mobilu stáhla nějaké pohádky, ale nebylo potřeba. Dávku um jsem měla připravenou a poprosila letušku o horkou vodu, zředila jsem studenou na pitelnou teplotu. Pro děti můžeš mít jídlo a pití, maximálně to po tobě budou chtít při kontrole ochutnat. S kočárkem záleží na letecké společnosti, ale většinou se za něj neplatí, odevzdávali jsme ho až při vstupu do letadla. Doporučuju vzít nosítko, je super na dobu, než po přístání zase dostaneš kočár. U nás pomohlo i při dlouhém transportu z letiště na hotel, už byla noc a oba kluci transfer prospali.

Horkou vodu na um v hotelu jsem si vždycky poprosila v jídelně, měl už jen dvě dávky denně, výlety zvládnul bez um, ale myslím, že by nebyl problém o horkou vodu požádat kdekoliv v restauraci i mimo hotel. Nebo si vzít malou termosku.

Se starším jsme byli v Bulharsku, krásná pláž, prostě obr pískoviště, ale byly velké vlny a toho se bál, takže do moře moc nechtěl, bylo už září, voda v bazénech už byla chladná, takže pro něj koupačka nic moc. S oběma jsme byli v září v Turecku a super, moře i bazény teplé, ročák vytuhnul v moři v kruhu, vlny byly tak akorát, takže se vyblnuli, my taky, spali po obědě i v noci jak zabití, takže bylo dost času jen pro nás dva. Jen ty příkrmy jsou tam naprd, masozeleninové jen v lékárně a asi jen dva druhy. V hotelu kvůli kovidu byla omezenější nabídka jídel, takže tam pro něj moc vhodných pokrmů nebylo, moc tam tomu jídlu nedal. Ale neublížilo mu to, dojedl se hodně ovocem a zeleninou.

Řecko bych taky doporučila. Za mě, leťte, jsou to krátké lety, může to být naprosto v pohodě, ale klidně nemusí. V tom případě doporučuju se obrnit trpělivostí s vlastním dítětem i se zpruzelými spolucestujícími, ty dvě tři hoďky všichni nakonec přežijete, nepříjemný zážitek brzo odvanou dovolenkové příjemné zážitky. Vy změníte prostředí, prcek bude mít nové vjemy, bude to v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19942
22.5.22 01:57

Leteli jsme se sedmimesicni, diky kojeni to.byla pohoda co se tyce jidla, kocar jsme brali stejny co jsme meli tady, do letadla i autosedacku.
Problem byl zpatecni let, kdy se pomerne dlouho cekalo na odlet, zapomneli do letadla nalozit jidlo a cele to bylo tak dlouhe, ze dcera chytla v aute z letiste uz hysterak, museli jsme zastavit, kojit, chovat, proste tohle uz bylo dost narocne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4467
22.5.22 05:43

Do 4 let jsme jezdili autem, letadlem az od peti a mimo Evropu. Nas mladsi najel za prvni prazdniny pres 5 tisic km, Italie a Svycarsko. Obecne jsme d detma nacestovali vic nez za dosavadadni zivot pred tim. Ale jezdime na vlastni pest, zajezdy vyjimecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.5.22 07:00

Mě cestování s miminem nebavilo, navíc bylo potřeba brát spoustu věcí, člověk si neodpočine…
Nicméně v Primoštenu jsem viděla mladý polský pár s úplně čerstvým miminkem.
Většinu času prospalo s maminkou na lehátku pod pronajatýn slunečníkem. Kdo to tam zná, u veřejných WC, před vstupem do starého města. Přišlo mi, že jeli spíš kvůli taťkovi, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1310
22.5.22 07:56
@Ijen píše:
Do 4 let jsme jezdili autem, letadlem az od peti a mimo Evropu. Nas mladsi najel za prvni prazdniny pres 5 tisic km, Italie a Svycarsko. Obecne jsme d detma nacestovali vic nez za dosavadadni zivot pred tim. Ale jezdime na vlastni pest, zajezdy vyjimecne.

A v čem jsi tímto poradila zakladatelce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1006
22.5.22 08:39

Tak my jsme poprvé letěli až ve 2,5 letech, bála jsem se… V roce a půl prostě spaní mimo domov nezvládal, 2-3 hodiny z noci proplakal a tu dovolenou bychom si s ním neužili a ani okolní pokoje, hlavě měl období, kdy mu člověk musel furt stát za zadkem, dneska mu je 5 a klidně s ním jedu i na dovču sama, toť moje zkušenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1157
22.5.22 13:09

My byly poprvé u moře když mladšímu bylo 7 měsíců s byla to v pohodě dovolená. Já převážně kojila s dávala příkrmy na pláži ohřáté v téplé vodě z termosky. Vše se zvládlo v pohodě. Byly tam maminky i s úplně miminkama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
23.5.22 08:21

My byli v září, když dceři bylo 9m. Pro mě asi nejlepší věk - ještě mi nikam neutekla. :D Chceme i letos, ale bude to náročnější. :D
Ráno jsme letěli v 5:15, v Praze jsme měli všude přednost, což bylo skvělé. Měla jsem s sebou na palubu mléko s kaší od nestlé, abych nemusela mít termosku atd. do příručního. Vypila a usla ještě před vzletem, měli jsme zpoždění. 🤦🏽‍♀️ Ale celý let prospala - naštěstí to se jí pořád drží a vždy v letadle spí. :D
Kočárek jsme měli sportovní už, sice ze dvou částí, ale složit jde i jako jeden, tak to bylo bez problému až k letadlu hezky. V Řecku jsme ho pak dostali taky hned u letadla. Hotel jsme měli 10 minut autobusem - ideální, proto jsme si ho i vybrali. :D Navíc pár metrů od moře. :D
Na pokoji byla varná konvice, takže jsem si vodu normálně převařovala. :)
Spaní měla snad lepší než doma. :D Byla vždycky utahaná z vody a spala klidně 2h v kočárku, postavená u bazénu. To by se mi doma nestalo, 2h nespala snad nikdy a postavená? to nehrozilo. :D :D
Ráda na to vzpomínám. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat