Dovolená u moře se 7m miminkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kulina22
Kecalka 142 příspěvků 22.11.17 10:34
Dovolená u moře se 7mi měsíčním miminkem

Zdravím Vás holky :palec: Dostali jsme nabídku jet v červnu na dovolenou do Chorvatska. Teď máme čerstvě narozené miminko a v červnu by mu bylo 7 měsíců.. Chtěli bychom jet s ním.. Jeli bychom určitě autem na týden. Myslím, že začátkem června tam ještě nebude takové vedro, ale chci se zeptat na Vaše zkušenosti (jak Vaše mimčo snášelo dlouhou cestu autem, jak reágovalo na moře atd.) a na Vaše názory. Děkuji. :think:

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 7 měsíců: Všechno chce ochutnat

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Pety2
Ukecaná baba ;) 2326 příspěvků 22.11.17 10:43

@kulina22
To bude dítě od dítěte, ale proč ne. My nežijeme v ČR, ale pravidelně tam jezdíme, domů to máme 1400km a jezdíme většinou autem, párkrát jsme letěli. Poprvé jsme to jeli na Vánoce loni, to měla malá 3 měsíce, cestu jsme rozdělili do dvou dnů a úplně v pohodě. V 5 měsících poprvé letěla letadlem, v 6 měsících jsme dali autem dovču v Paříži, vůbec to neřešila. V 10 měsích jsem s ní v manduce lezla ve Vysokých tatrách do 2.000m…jaké si to uděláte, takové to budete mít :palec: já bych se toho zase nebála…

Tarinka
Echt Kelišová 8182 příspěvků 1 inzerát 22.11.17 10:44

My jeli s petimesicni, cesta uplne v pohode, vzdy hodinu spala, pak jsme si podvaly hracky, takze vzdy po dvou hodinach zastavka, v aute jsme ji dali na bricho, kojeni a zase jsme pokracovali. Sedmimesicni lip zabavis, uz muze krupku… u more taky dobry, lip spala v kocare. Nebo v plazovem stanu. Vedro nebylo. Uplna pohoda

Pety2
Ukecaná baba ;) 2326 příspěvků 22.11.17 10:45

Jo a v moři jsme ji taky koupali a to hned v Severním :-D takže Chorvatsko se bude líbit určitě :-D

jankajj
Závislačka 2788 příspěvků 22.11.17 10:46

Viděla jsem pár takto fungovat u moře, měli plážový stan, kde se u dítěte střídali. Docela to šlo.

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9912 příspěvků 22.11.17 10:47

@kulina22 Mluvila jsem k tom kdysi s jednou fakt dobrou dětskou doktorkou, a ta říkala, že do roka by se dítě mělo nacházet v těch šířkách a délkách, kde se narodilo. I běžný průjem může miminko natolik rozhodit, že to bude průšvih. Já bych nejela.

Ale jinak myslím, že organizačně to s takhle malým není takový problém (pokud máte v autě klimatizaci, která se nerozbije, a pokud vždy budete dbát při přesunech na zásobu vody atd.), ještě neprchá atd. Jen je třeba pečlivě dbát na to, aby mimino bylo ve stínu a tak.

Pety2
Ukecaná baba ;) 2326 příspěvků 22.11.17 10:50

Já si ymslím, že to cestování malé děcka zvládají úplně v pohodě, halvně když jsou u maminky a víc moc neřeší, to spíš dospělí. já se právě bavila, jak holky od nás ze skupinky řešily, jak na Vánoce zvládnou 40km cestu k babičce a já řešila, jak zvládnem těch 1400 :mrgreen: děcka jsou v pohodě, když jsou v pohodě rodiče a berou to trochu rozumě, pitný reřim, ne na přímé slunce a bude to ok ;-)

cverunka
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 22.11.17 10:50

Já bych klidně jela, ale moc bych nepočítala, že se miminko vykoupe. V červnu je v Chorvatsku moře studené. Ale přímořské klima je fajn pro děcka i bez koupání.

zuni
Stálice 72 příspěvků 390 inzerátů 22.11.17 10:55

My cestovali taky s malými dětmi, jak letecky, tak autem 10 hod cesta najednou a v pohodě. Může se stát, že bude dítě rozmrzelejší, ale pokud jste autem, tak si můžete zastavit a udělat pauzu. U moře, úplně v pohodě, ještě nebude běhat, nemusíte se za ním honit a hlídat ho, takže to bude i dovolená pro vás. Když dceři bylo 10 měsíců, ještě nechodila, tak to bylo pohodové, za dva měsíc se nám naskytla další dovolená a to už chodila nebo spíš lítala, tak to bylo náročnější, ale i tak je to super. Nebála bych se toho. Problém může být, když se vyskytne nějaká nemoc, ale to nikdo nikdy neví a to by člověk nemohl ani ve třech letech.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 2 inzeráty 22.11.17 11:06

My jsme byli letos se 7mi mesicni dcerou autem v Chorvatsku a byla to nejlepsi dovolena! Takovych malych deti tam bylo spousta. Kdyz tomu dovolenou prizpusobite, nevidim problem. Ve svete je uplne bezne cestovat i s miminem. Moje kamaradka zije na Dalnem vychode a lita s dcerkou pres pulku zemekoule tam a zpet od jejich trech mesicu. To jenom cesi jsou v tomhle desne zaprdeni a budou te strasit scenari coby kdyby :roll: Jestli se na to citite, tak rozhodne jedte!

Janli
Kelišová 5005 příspěvků 22.11.17 11:36

Nejela bych ani omylem. Pracovala jsem jako delegátka a vím, kolik problémů s malými dětmi jsem musela řešit. Ty miminka z toho nic nemají a když přijde nějaký zdravotní problém tak jsou rodiče hysterický, protože lékařská péče je tam jiná a ještě se s lékařem nemůžou domluvit. Samozřejmě ti tady žádná matka nenapíše, že musela táhnout miminko k moři a byla to pěkná blbost.

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9152 příspěvků 22.11.17 11:46

K moři bereme děti od mimin, ale letecky. Zabit dva dny z dovolené v autě mi přijde nesmysl. Jinak určitě vemte plážový stan a bazének, kde se ji ohřeje voda a bude si moci hrát. V moři by ji v červnu umrzl zadek :mrgreen: doporučuji dražší hotel s full servisem a zázemím - to Chorvatsko bych nechala na později a teď vybrala třeba Portugalsko, Španělsko, Řecko apod.
@Janli absolvovali jsme i pohotovost a v pohodě. Lékaři umí anglicky, pece je dobra, jen to chce soukromou kliniku. Největší boj byl s taxikarem, který nerozuměl moji zrezlé španělštině :lol: Tedy to bylo konkrétně Španělsko a byla jsem tam s dětmi bez manžela. Je to o povaze. Moje mamka je hystericka i u rozbiteho kolene v ČR :lol: to by v cizině asi nedala

Uživatel je onlinelamicina
Ukecaná baba ;) 1822 příspěvků 22.11.17 11:53

My jsme letěli se 6 měsíčním, protože cesty autem jsme se trochu báli, nejezdila moc ráda. Letadlo zvládala lépe než ostatní cestující. Pobyt u moře taky bezva. Kojenec je za mě na cestování ideální :lol:, njehorší cestování bylo s náladovým batoletem, pak už to zas jde. Ten plážový stan je dobrá věc.

warita
Kelišová 7137 příspěvků 22.11.17 11:58
@Slečna Ferka píše:
@kulina22 Mluvila jsem k tom kdysi s jednou fakt dobrou dětskou doktorkou, a ta říkala, že do roka by se dítě mělo nacházet v těch šířkách a délkách, kde se narodilo. I běžný průjem může miminko natolik rozhodit, že to bude průšvih. Já bych nejela.Ale jinak myslím, že organizačně to s takhle malým není takový problém (pokud máte v autě klimatizaci, která se nerozbije, a pokud vždy budete dbát při přesunech na zásobu vody atd.), ještě neprchá atd. Jen je třeba pečlivě dbát na to, aby mimino bylo ve stínu a tak.

tak v tomto veku pokud nebude olizovat zachodove prkynko, by to snad melo byt v poradku. Vodu prevaris, prikrm budto taky povaris, nebo das ze sklenicky sterilni. Ja tedy na dovolene prujem nemam nikdy, i kdyz pokazde balim leky proti prujmu, ale ja si taky davam pozor. Vodu piju jenom z flasky, nejim zmrzliny a i jinak si proste davam pozor na to co jim a piju. U miminka bych si davala jeste vetsi pozor.

Moise
Vesmírná mluvilka 34469 příspěvků 23 inzerátů 22.11.17 12:01
@kulina22 píše:
Zdravím Vás holky :palec: Dostali jsme nabídku jet v červnu na dovolenou do Chorvatska. Teď máme čerstvě narozené miminko a v červnu by mu bylo 7 měsíců.. Chtěli bychom jet s ním.. Jeli bychom určitě autem na týden. Myslím, že začátkem června tam ještě nebude takové vedro, ale chci se zeptat na Vaše zkušenosti (jak Vaše mimčo snášelo dlouhou cestu autem, jak reágovalo na moře atd.) a na Vaše názory. Děkuji. :think:

záleží kdy v červnu, jestli začátkem nebo koncem, ale obecně už v červnu není problém zažít třicítky a více, jen je studenější moře… S miminkem bych jela asi až v září, pokud ho chceš koupat. Cestu většinou takhle malí snáší dobře. Jen bych doporučila, pokud to budete kupovat takto dopředu, nezapomeňte na pojištění storna zájezdu. S dětma je to taková sázka do loterie. Plus vybírejte destinaci, kde víte, že je dostupná zdravotní péče.. asi bych nejela na žádný malý ostrov :oops: Plus pokud se nedomluvíte obstojně anglicky, určitě přes ck se servisem delegátky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama