Reklama

Dovolená v Bulharsku s 1,5 ročním - poradíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terez001
Zasloužilá kecalka 861 příspěvků 21.02.17 10:28
Dovolená v Bulharsku s 1,5 ročním - poradíte?

Ahoj maminky,

plánujeme s naším (v tu dobu 1,5 ročním) dítětem Bulharsko letecky (nebo i jiná země, ale nic lepšího mě nenapadá) koncem června. V Bulharsku jsme navíc ještě nebyli.
Máte prosím tip, kam jet?
MOje kritéria: :mrgreen:
Alespoň 4**** hotel s all inclusive
Dětský koutek s jídlem (co jsme byli, všude měli koutky pro děti, jinak mi přidjou jídla přesolená. Ale to byly jen 5**** hotely)
Let nejlépe během dne, ne večer a třeba v 6 ráno :mrgreen:

Jsem asi náročná, ale malý když je unavený, tak je strašně protivný a pláče. :(
Co je nutné si brát sebou? Asi nic, dá se vše koupit, možná na začátek pár plen a UM.
Jak to funguje s dítětem v letadle? Co mu vzít?
Jak je to v hotelu s UM, když tam není na pokoji mikrovlnka na ohřev vody, nebo konvice? :nevim:
Jaké léky vzít?
Je lepší FM, nebo LM?
Kdybyste měli ještě nějaké tipy, sem s nimi.

Moc děkuji :kytka: :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Terez001
Zasloužilá kecalka 861 příspěvků 21.02.17 10:31

Ještě dotaz - dá se tam pít kohoutková voda? (myšleno pro nás dospělé, ne pro dítě)

LLLL
Kelišová 5942 příspěvků 21.02.17 10:35

S dovolenim se prifarim, mame v planu podobny termin, holka bude mit neco pres 1,5r. My teda planujeme spis Recko, i kdyz Bulharsko je take v kurzu. Mame podobna kriteria.
Co se tyce vody, tak v all inclusive byva zahrnut i napojovy program, ne? Takze balena voda neustale k dispozici…
Me jeste treba zajima, jak se resi cesta z letiste do hotelu pro tyhle malé, kvuli autosedackam…

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 21.02.17 10:40

@Terez001 na konec června je to středomoří ještě dost naprd.. ale bulharsko klidně - primorsko a podobná místa s dítětem naprosto v klidu.. ségra pila normálně tamní vodu, ale to ona pila aji např v Maroku a bylo to v klidu - náhoda? těžko říct..

-Evka-
Závislačka 3624 příspěvků 21.02.17 10:54

Z kohoutkové vody tam běžně vaří, tak asi pitná je.
My si tam vždy koupili kanystr vody. Kojenecká voda tam v prodeji také je, v dřívějších diskusích jsem i uvedla název, nejsem si jista jestli je to voda Devin.
Lékárny s prodejem UM, výživ atd jsou většinou skoro na každém rohu.
Na cestování s dětmi na UM jsme měli malou rychl. konvici (4dcl).

S hotelem a all in neporadím, jezdíme s batohem na zádech a vlastní cestou vlakem s méně hvězdičkovým ubytováním v Bulharsku. Ty **** používáme v jen některých destinacích. Děti takhle s námi jezdí od malinka.

Ivana 85
Závislačka 2990 příspěvků 21.02.17 11:10

@Terez001 taky planujen Bulharsko s 1,5 rocni dcerou, ale jeste k tomu mame 9ti leteho syna. Takze mi chcem jeste aby mel hotel tobogany a urcite bazen. Dalsi vec co koukam, tak nektery hotely v Bulharsko nabizej dost chudy all inclusiv, ze to vypada spis jak plna penze + pitnej rezim. Takze my koukame at tam je i svacina a zmrzlina.UM v noci budu resit stejne jako loni v Chorvatsku ohrivackou na flasky. V Hr jsme meli sebou i varnou konvici, ale letos nevim jak se nam bude vejit do kufru, prece jen je to v letadle omezeny na kila.

Dobbyna
Kecalka 161 příspěvků 21.02.17 11:21

Byly jsme v září (čistě dámská jízda:-) s dcerou přesně 18 m tady v Sunset resortu Pomorie, a bylo to opravdu na 5*, maximální spokojenost:-) vodu jsem si nechávala dát na baru horkou z kávovaru a ředila studenou z kohoutku… Super přístup k dětem, obrovské brouzdaliště pro prcky, mělký přístup do moře;-) restaurací je tam asi 5, a ve všech se dalo vybrat jídlo i pro děti, nebylo to přesolené ani moc kořeněné.. a výhoda je i že je to jen 5 km od letiště, takže krátký transfer:-) čas odletu si nevybereš, to se stejně moc dopředu neví.. my letěly v 5 ráno a v pohodě, dcera let zaspala:-) vzala bych si s sebou akorát pár plínek, UM, a přesnídávky do ručičky, jinak tam všechno je:-)

katyna1984
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 21.02.17 11:35

Cas odletu urcuji aerolinky a zavazny je az cas dle pokynu. Momentalne znaji CK max. cas predbezny, ktery se muze zmenit.

Osobne mam moc rada hotel Paradise Beach nebo Marina Resort. Pokud chcete tobogany, nejlepsi je Evrika Beach, pak ma jeste pekny aquapark hotel Kuban a velky je i v ramci komplexu hotelu v Elenite.

V Recku mam moc rada hotely Petra Mare a Amilia Mare.

Voda je pitna, ale je proste slozenim jina, nez nase, takze znam spoustu lidi, co meli strevni potize.

UM a plinky se daji koupit, pokud nevyberete treba Elenite, ktere je celkem odtrhnute od beznych obchodu.

Pokud bude situace jako loni, bude Bulharsko precpane a je ted lepsi FM. Na lasty kolem poloviny klientu prebookovavali do jinych hotelu, nez si koupili.

Terez001
Zasloužilá kecalka 861 příspěvků 21.02.17 18:35

@Ivana 85
Jé vidíš, ohřívačku mám,, to mě nenapadlo :D Nepoužívám ji doma :)

@Dobbyna

To zní dobře, kouknu na to, děkuji :) No dívala jsem se na Fisher nebo čedok )ted nevím a čas odletu tam je vždy. Bud je 6:25 nebo 18:55, tak nevím, který čas je lepší.. :think:

@katyna1984

Díky za zkušenost, taky jsem raději pro FM, mám raději jistotu.
Já si vždy i v Egyptě čistila zuby normálně s vodou z kouhoutku a nic jsem neměla z toho. prckovi bych to nedala, ale je pravda jak tu někdo psal, v rámci All inclusive je voda pořád k dispozici.

Terez001
Zasloužilá kecalka 861 příspěvků 21.02.17 18:36

A holky, kdy jste zhruba v tom Bulharsku byly?
Je ten konec června dobrý co se týče počasí?
Stačí aby bazény byly teplé, teplé moře bych ale brala taky :D
Ale chceme se vyhnout hromadě lidí, tak proto…

Terez001
Zasloužilá kecalka 861 příspěvků 21.02.17 18:41

@-Evka-

To je taky fajn taková dovča, ale mně jde čistě jen o odpočinek, prostě válení :) Nutně to potřebuju, i změnit prostředí a s batůžkem na zádech a ježdění vlakem bych se s tak malým dítěte docela bála :think:

Hořec
Závislačka 4961 příspěvků 21.02.17 18:54

@Terez001, my byli vloni na přelomu června a července v Bulharsku v Primorsku, hotel Jeravi (někde píší Žeravi). Děti byly větší (5 a 8 let). Voda z kohoutku byla pitná. Jídlo bylo dobré, ale vyloženě pro děti jídlo neměli (nebo jsem nezaregistrovala, spíše jsem viděla, že menší děti dostávaly od rodičů). Hotel měl bazén s brouzdalištěm a dětské hřiště. Pokoje byly super. Věci na tak malé dítě tam koupíš určitě v pohodě - nekoukala jsem, protože nepotřebuji. Moře bylo teplé, bývaly ale velké vlny (červená vlajka) a bazén se taky dal. Počasí bylo dobré, jen jednou pozdě večer sprchlo. Snad jedna nevýhoda - nejbližší přístup k moři byl po schodech - nám to nevadilo, ale s kočárkem to může být problém.

-Evka-
Závislačka 3624 příspěvků 21.02.17 19:13

Co sleduji diskuse, tak si někteří pochvalují počasí i v červnu, ale taky pamatuji, že ti co jeli třeba v červnu, tak byli zklamaní. Za mne je ideál konec června do konce srpna, s tím že máme zkušenosti že od té půlky srpna občas proběhnou rychlé přeháňky. Hodně dávno jsem byla i v druhé půlce září, do té doby bylo počasí na koupání, pak přišel zlom, kdy 3 dny pršelo a už bylo chladno.
Jinak nedoporučuji jet první půlku srpna, to tam je narváno, i když nemám třeba porovnání s loňským rokem, kdy byl boom. Máme vyzkoušené, že první půlka července je OK na davy lidí a pak po 15-tém srpnu.

Ivana 85
Závislačka 2990 příspěvků 21.02.17 20:26

@Terez001 za me radsi 6.25,protoze uz ten den tam budes.Kdyz poletis vecer, uz se ti to pocita jak 1 den dovoleny a to tam dorazis nekdy v noci.

Terez001
Zasloužilá kecalka 861 příspěvků 22.02.17 09:47

@Ivana 85
To jako fakt 8o Přijedu do hotelu někdy v 22 hod a už mám den dovolené za sebou? :think: :roll: My lítali často i takto večer, nějak jsem to neřešila, nebo nezkoumala, ale co vím, když byl odlet z dovolené třeba ve 12 dopoledne, tudíž jsme se museli vypakovat třeba už v 9 ráno maximálně, tak se to fakt počítalo jak den dovolené :zed: :pocitac:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama