Dovolená v Norsku s dětmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.19 19:39
Dovolená v Norsku s dětmi

Zdravím, mám dotaz na ty, kteří se svými dětmi byli na dovolené v Norsku. Naplánovali jsme si tam týdenní dovolenou, zajistili ubytování a až pak zjistili, jaká je tam situace ohledně těch dětí a výchovy. Může mi někdo napsat, jak to tam reálně na dovolené je? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 14.04.19 19:45

Vy je bijete že se tam bojíte? Manželův bratranec tam žijí i s dětmi a nikdo jim je ještě nesebral. A na týdenní dovolené se o vás opravdu nikdo zajímat nebude pokud nebudete někde na ulici děcka třískat.

Russet
Neúnavná pisatelka 15195 příspěvků 14.04.19 19:47
@Oplatečka píše:
Vy je bijete že se tam bojíte? Manželův bratranec tam žijí i s dětmi a nikdo jim je ještě nesebral. A na týdenní dovolené se o vás opravdu nikdo zajímat nebude pokud nebudete někde na ulici děcka třískat.

Asi si myslí, že Barnevernet čeká v příletové hale a děti rovnou zabavuje :P

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26267 příspěvků 14.04.19 19:53
@Russet píše:
Asi si myslí, že Barnevernet čeká v příletové hale a děti rovnou zabavuje :P

Podle některých zdejších diskuzí se jí nedivím. Počkej až se zapojí dotyčné :lol: :lol: :lol: :lol:

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 14.04.19 19:56
@Russet píše:
Asi si myslí, že Barnevernet čeká v příletové hale a děti rovnou zabavuje :P

Na jednu stranu mám pochopení, chlapci odebraní české matce byli mediálně propíráni několik let. Na druhou stranu stačí zapojit selský rozum. Ano, tamní zákony zakazují mmj. jakékoliv fyzické tresty, ale opravdu tam kvůli tomu nikdo záměrně turisty nesleduje.

_.Emilyyy
Kecalka 362 příspěvků 14.04.19 19:57

:zed: Tak snad tam přeci nebudes deti bit ne? 8o
Ty sve deti pravidelně bijes? :zed:

Příspěvek upraven 14.04.19 v 20:01

ospalámyš
Kelišová 5524 příspěvků 14.04.19 19:59

Tak pokud je tam nebudete bít a to myslím i to klasické čechama toleraované plácání na zadek nebo přes ruku, nebo na ně nějak hrozně řvát, tak se snad není čeho bát ne?

O Bernevernetu si nemyslím nic moc dobrého, Norsko ztratilo moje sympatie, ale protože jsme děti nikdy nebili ani neplácali či jak se to nazývá :), tak bych se do Norska na dovolenou nebála.

Žít bych tam nechtěla, ale na tejden to je podle mě ok.

Natt00
Stálice 89 příspěvků 14.04.19 20:03

Nejela bych tam.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.19 20:13

Jasně, že své dítě nebiju, ale taky neříkám, že na něj občas nezvýším hlas nebo že nikdy nedostal plácnuto přes ruku a zadek, nijak pravidelně.
Ale dotaz byl směrován na ty, kdo tam s dětmi byl, nepíšu to sem, abych 100× odpovídala na otázku, jestli biju svoje dítě. :roll:

lucenka
Hvězda diskuse 35660 příspěvků 14.04.19 20:17

O kolika případech dětí odebraných turistům jsi slyšela? Já o žádném. Takže bych v klidu jela.

Alušáček
Závislačka 3591 příspěvků 14.04.19 20:21
@Anonymní píše:
Jasně, že své dítě nebiju, ale taky neříkám, že na něj občas nezvýším hlas nebo že nikdy nedostal plácnuto přes ruku a zadek, nijak pravidelně.
Ale dotaz byl směrován na ty, kdo tam s dětmi byl, nepíšu to sem, abych 100× odpovídala na otázku, jestli biju svoje dítě. :roll:

Nevím sice jaký je rozdíl mezi bitím a placaním, ale v Norsku se to určitě nedělej.. :lol: Jinak si, ale podle mě dovolenou v klidu užij, nikdo vám za tak krátkou dobu děti nesebere.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 14.04.19 20:22
@Anonymní píše:
Ale dotaz byl směrován na ty, kdo tam s dětmi byl, nepíšu to sem, abych 100× odpovídala na otázku, jestli biju svoje dítě. :roll:

Odpovím konkrétně..Vyvaruj se jakémukoliv výchovnému plácnutí a nelíbej na veřejnosti děti na ústa ( není to trestné ale ani to tam není zvykem takže to přitahuje pozornost)..Zvýšit hlas se neboj, pouze delší histerické řvaní taky zbytečně vzbuzuje pozornost..Norové mají ve zvyku s dítětem o všem diskutovat, skoro taková nevýchova. Dítě tam musí mít ze zákona vlastní postel, i když společné spaní se toleruje. U vás jako u turistů to ale na hotel nikdo skontrolovat nepřijde ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.19 20:30
@Oplatečka píše:
Odpovím konkrétně..Vyvaruj se jakémukoliv výchovnému plácnutí a nelíbej na veřejnosti děti na ústa ( není to trestné ale ani to tam není zvykem takže to přitahuje pozornost)..Zvýšit hlas se neboj, pouze delší histerické řvaní taky zbytečně vzbuzuje pozornost..Norové mají ve zvyku s dítětem o všem diskutovat, skoro taková nevýchova. Dítě tam musí mít ze zákona vlastní postel, i když společné spaní se toleruje. U vás jako u turistů to ale na hotel nikdo skontrolovat nepřijde ;)

Děkuju za tak konstruktivní odpověď :) Máme pronajatou celou chatu u fjordu, tak snad tam budeme taky kousek stranou a malymu bereme s sebou cestovní postýlku.
Hrozně jsem se tam těšila, ale pak na mě začali všichni koukat jak na blázna, když jsem řekla, že tam jedeme, tak jsem si o tom něco přečetla a to mě docela vyděsilo, protože na betu jsou jen samé tragédie, ale žádnej blog o tom, jak si to tam někdo s celou rodinou užil.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 14.04.19 20:49
@Anonymní píše:
Děkuju za tak konstruktivní odpověď :) Máme pronajatou celou chatu u fjordu, tak snad tam budeme taky kousek stranou a malymu bereme s sebou cestovní postýlku.
Hrozně jsem se tam těšila, ale pak na mě začali všichni koukat jak na blázna, když jsem řekla, že tam jedeme, tak jsem si o tom něco přečetla a to mě docela vyděsilo, protože na betu jsou jen samé tragédie, ale žádnej blog o tom, jak si to tam někdo s celou rodinou užil.
Na každém šprochu pravdy trochu ale tady toto se mediálně přehání..Jak říkám, bratranec tam žijí s dětmi, jedno z toho problémové (krádeže ve škole apod.) a nikdo jim je nesebral, naopak mají instituce které se rodičům snaží pomáhat, je možné dítě poslat do,,školené" rodiny na pomoc s výchovou nebo jako rodič absolvovat kurz zvládání vypjatých situací..Mají tam spíše mnoho odlišných zvyků než nařízeních, např. pití alkoholu před dětmi (sklenka vína či piva je ok ale pohybovat se pod vlivem alkoholu s dětmi venku nedoporučuji) nebo kupují dětem sladkosti jen v sobotu což je spíše přežitá tamní tradice..V klidu jeďte a nenechte si to pokazit řečmi od lidí co o ton ví kulový :nevim:
MartinKa36
Závislačka 3655 příspěvků 14.04.19 20:51
@lucenka píše:
O kolika případech dětí odebraných turistům jsi slyšela? Já o žádném. Takže bych v klidu jela.

Slyšel jsem o jednom, vzali ho protože dítě nebylo ve škole a nepochopily že má prázdniny, ale problém je když si před ditětem dáš v hospodě pivo prostě jakákoliv záminka je dobrá, takže pokud tě děti serou tak je vem do norska a budeš mít od nich pokoj.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama