Dovolená v práci - nemocenská kvůli IVF

Anonymní
15.7.20 13:31

Dovolená v práci - nemocenská kvůli IVF

Hezky den, chceme jít příští měsíc na IVF, problém je, že jsme z rizikové oblasti a pracuju v obchodě, takže kvůli Koronaviru chci zůstat celou stimulaci doma a u nás v práci mají zrovna v té době všichni dovolené. Směny se horko těžko daly dohromady, ale mám být v práci ještě dva dny během stimulace a že chci jít na nemocenskou jsem v práci oznámila už v květnu, ale jen vedení a ostatním jsem to nevykládala, přece jen je to naše osobní věc. Problém je, že kolegyně jsou na mě teď naštvané, že jsem si to „naplánovala“ zrovna v době dovolených a že bych na nemocenskou jít neměla a tváří se jak nejsem sobecká a že jsem se k nim zachovala sprostě. Přitom my na termín čekáme už od března. Vím, že s tím nic nenadělám, ale jen mě zajímá vás názor, jestli jsem opravdu sobecká já a mám ty dvě směny odpracovat nebo byste se na to vykašlaly a šly na nemocenskou, když jste to říkaly s předstihem? Přece jen nechci nic riskovat, jedno IVF už máme za sebou. A ještě jsem se chtěla zeptat, jestli vy,
kdo máte taky před IVF řešíte nějak ten koronavirus máte strach, ať se vám to nezkomplikuje neho to prostě neřešíte a jdete? Prosím o anonym, chceme ať o IVF ví, co nejmíň lidí.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4397
15.7.20 13:40

Na kolegyně se vykašli, vždyť i na operace se čeká několik měsíců. Prostě máš termín a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
15.7.20 13:52

Kdyby sis dneska zlomila nohu, tak to taky neovlivníš, jestli jsou zrovna Vánoce nebo dovolené. Vedení si férově řekla, že půjdeš na nemocenskou a kolegyně jsou kravky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2621
15.7.20 13:54

Tak 2 dny stimulace bych asi v práci přežila. Taky jsem chodila do práce a to jsem dělala na 2směnný provoz. Něco jiného by bylo, kdybys byla po ET/KET.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3704
15.7.20 13:57

A tobe doktori rikali, ze mas být doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 14:02

@Kaileeeto ne neříkali, minule IVF jsem chodila do práce celou dobu, ale teď se tady šíří ten Koronavirus, takže chci být doma a snížit riziko, ze by nám IVF zase něco zkomplikovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
2621
15.7.20 14:08

Takže do teď chodíš do práce? A kde máš jistotu, že ho zítra nebudeš mít? To bys musela být doma už od toho března.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 14:23

@mamina2017 jistotu nemám, ale nemůžu sedět doma půl roku, ale právě proto chci aspoň během té stimulace zůstat doma, abych to riziko snížila, přece jenom je tam nějaká inkubační doba.

• Nahlásit
  • Citovat
2621
15.7.20 19:06

Takže budeš sedět celou dobu doma, ani obchod a ani procházka? A tvůj partner taky bude s tebou sedět doma, aby to nedonesl domů??? Je to trochu absurdní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama