Dovolená v těhotenství - jet?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 20:34
Dovolená v tehotenství - jet?

Ahoj holky, koupili jsme si dovolenou někdy v lednu, s tim ze se budeme v Turecku snazit o mimi. Otehotnila jsem ale uz v únoru. Zjistila jsem to až zacatkem dubna. Odlet mame 29.6. Dnes jsem byla na vyšetření, pani doktorka mi dovolenou nedoporučuje, hlavně kvuli letadlu. Cestovka by vratila asi jen polovinu nebo 80 %. Aby vratili plnou výši, musela by mi pani doktorka napsat nejaky papir. Nemam rizikove tehotenství. Co myslite, jeli byste? Ja se docela bojim :oops: Mne je docela lito i peněz, radsi bych je dala miminku nez je nechat cestovce.. Ale zase kdyby se mu neco stalo? To bych se zblaznila. Nebo spis nedoporucuji nikomu dovolenou v tehotenstvi? :nevim: a jeto rozhodnuti jen na me? :?

Přečtěte si článek: Cestování v těhotenství: Rady, na co nezapomenout

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
lachtanice86
Echt Kelišová 7882 příspěvků 02.05.19 20:39

Jo je to tvoje rozhodnutí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 20:39

Je vidět, ze vám těhotenství vyšlo na první dobrou - já po skoro dvou letech snažení bez výsledku bych se na dovolenou i prachy absolutně vykaslala, obzvlášťe pokud ti to ani doktorka nedoporučuje.

Cristina786
Kecalka 114 příspěvků 02.05.19 20:41

Byli jsme na dovolené v Turecku, když jsem byla v 7 měsíci. Teď nevím, jestli na 10 nebo 14 dní. Nebyl žádný problém. :)

cernycajscitronem
Kecalka 206 příspěvků 02.05.19 20:41

Ja bych nejela.

veria
Nadpozemská drbna 25372 příspěvků 02.05.19 20:42

Tak samozřejmě ze je jen na tobě, nikdo ti to zakázat nemůže. Já bych jela nebo nejela podle toho jak bych se cítila. Jinak těhotné můžou litat a lítají, to nevím čeho se dr boji.

blumen
Hvězda diskuse 49847 příspěvků 02.05.19 20:43

Ja bych jela/letela, ale ne do Turecka. Co kdyz se zrovna tam neco stane.

lachtanice86
Echt Kelišová 7882 příspěvků 02.05.19 20:44

@blumen tak to se může stát v dnešní době kdekoliv.

Sallema
Stálice 71 příspěvků 02.05.19 20:45

Já byla v začátku těhotenství (7-8 tt) v Thajsku, jeden doktor se moc netvářil na to, že bych měla letět letadlem. Jiná dr mi dala injekce proti ředění krve a celou dobu to bylo v pohodě.. :) Sice jsem už v té době špatně snášela vedro…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 20:45

V terminu dovolene budes ve 2. trimestru, nejlepsi doba na cestovani. Lrtadlo obecne v tehotenstvi nevadi. Me by vadila destinace z pohledu hygieny, vody, prip. lrksrske pece apod. Pto svuj klid bych jela na dovolenou nekde u nas. Dr ti papir urcite napise, tak jak poses 100% cenu dostanete zpet.

Martanka92
Kecalka 377 příspěvků 02.05.19 20:48

Asi bych ani neviděla problém, když ti doktorka nedoporučuje letadlo, aby ti napsala papír, co chce cestovka, aby ti vrátila všechny peníze. Pokud je doktorka alespoň trochu rozumná neměl by to být problém

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 02.05.19 20:50

Těhotná jsem letěla, ale ne do Turecka. Ale nevidím v tom zas takový rozdíl, v dnešní době je bezpečno asi jen doma v posteli.
Nevím tedy, proč by mělo být letadlo pro těhotné nebezpečné, ani jsem to nečetla. Mně můj gynekolog naopak dovolenou u moře doporučil a věděl, že poletím letadlem. Byla jsem asi v 15 týdnu.

Tamara83
Povídálka 29 příspěvků 02.05.19 20:50

To si musíš zvážit sama. My měli s manželem na červen naplánovanou dovolenou do Belize. A já po mnoha letech snahy o otěhotnění v lednu otěhotněla. Neletělo se samozřejmě nikam. Peníze nám vráceny nebyly, jelikož jsem žádné problémy neměla. A bylo mi to úplně jedno. Teď mám dovolenou tříletou :)

blumen
Hvězda diskuse 49847 příspěvků 02.05.19 20:51
@lachtanice86 píše:
@blumen tak to se může stát v dnešní době kdekoliv.

Proto se chystame jen po Nemecku, kde zijeme.

Edit: a ja myslela v tehotenstvi, ne zadny atentat. V nemocnici v turecku bych lezet nechtela.

Enicka
Ukecaná baba ;) 1023 příspěvků 02.05.19 20:53

Já letěla na Bali, když jsem byla úplně na začátku těhotenství. Pak jsem v 6.měsíci byla autem v Chorvatsku. U druhého těhotenství jsem letěla v 6.měsíci na zakynthos..Já bych letěla, ale to že js problém neměla, neznamená, že ani ty nebudeš mít. To si musíš rozmyslet sama a je jedno, co ti tady kdo napíše.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama