Dovolená v zahraničí - prosím rady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 15:50
dovolená v zahraničí - prosím rady

Dobrý den prosím o radu ohledně dovolené. Anonymně protože se stydím, že jsem vesnický buran, který letí poprvé na dovolenou a nemám vůbec představu co nás čeká.
Nikdy jsem neletěla ani nebyla u moře. No a ted mě čeká dovolená s rodinou ( dvě děti 6 a 9 let ). Letíme do Turecka 5* hotel all inclusive. Googlim a zjišťuji informace o letišti zavazadlech, místě kam letíme atd, ale zkušenosti a rady od Vás ocením.
Je něco na co nezapomenout, co je podstatné ( pasy máme ;) co důležité, abychom se neztrapnili v 5* hotelu?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
terien
Extra třída :D 12172 příspěvků 24.07.19 16:12

Hlavně klid ;) co se týká letiště a letu tak všechny pokyny dostanete, neboj se zeptat jak v cestovce tak na letišti. V Turecku už by vás měl čekat delegát, takže pokud nebudete vědět, zase se ptej. Do hotelu si vezměte oblečení vhodné ke stolu, takže muž ideálně plátěné dlouhé kalhoty, žena šaty nebo sukni. Nechovat se jako prasátko, nenakládat si kvanta jídla které nesnite a nechat drobné na polštáři :lol: určitě si to užijete, je tam fakt krásně.

lucenka
Hvězda diskuse 37481 příspěvků 24.07.19 16:14

@terien drobné na polštáři nikdy nikde nenechávám

Jinak bych si pohlídala, co můžeš vzít na palubu letadla, abys třeba nepřišla o oblíbené nůžky na nehty apod. Myslím, že dobrý seznam je na stránkách pražského letiště.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 24.07.19 16:32

Hlavně klid, výhody prefabrikovaných dovolených od cestovek jsou, že se nemusíte víceméně o nic starat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 16:34

Drobne na polstar - tim je si mysleno spropitne pro uklizece, taky to delam, vetsinou jednodolarovku (americkou) nebo euro.

Knoflice
Echt Kelišová 8110 příspěvků 24.07.19 16:35
@Anonymní píše:
Dobrý den prosím o radu ohledně dovolené. Anonymně protože se stydím, že jsem vesnický buran, který letí poprvé na dovolenou a nemám vůbec představu co nás čeká.
Nikdy jsem neletěla ani nebyla u moře. No a ted mě čeká dovolená s rodinou ( dvě děti 6 a 9 let ). Letíme do Turecka 5* hotel all inclusive. Googlim a zjišťuji informace o letišti zavazadlech, místě kam letíme atd, ale zkušenosti a rady od Vás ocením.
Je něco na co nezapomenout, co je podstatné ( pasy máme ;) co důležité, abychom se neztrapnili v 5* hotelu?

Jak už tady zaznělo, dej pozor na zakázané předměty v příručním zavazadle, na tekutiny, třeba opalovací krémy, váhový limit je různý, to si přečteš v pokynech z cestovky. V odbaveném zavazadle můžeš mít téměř cokoli (až na výbušniny), my tam máme láhev vody, mimo jiné.
Nezapomeň na bonbony nebo žvýkačky, někomu vadí na uši víc vzlet, někomu přístávání.
A jestli máš varixy, tak si to ošéfuj u lékaře.

Ijen
Ukecaná baba ;) 2098 příspěvků 24.07.19 17:22

Dulezite je ohlidat si obsah prirucnich zavazadel, v Antalyi, jestli teda letite na Tur. rivieru, bude cekat delegat a posle vas do prislusneho busu, dojde s vami na recepci a vse dulezite rekne na info schuzce. Drobne pro pokojske a na veceri nechodit v plavkach, jinak me nic nenapada. A na vzlet a pristani zvykacky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 17:26

Děkuji za Vaše rady. Letiště a věci do letadla jsem už přečetla ze všech možných dostupných informací. Nemám představu kolik věcí zabalit sebou. Nedočetla jsem se zda jsou ručníky od hotelu i na pláž nebo jen do pokoje. Nechci sebou tahat moc věcí, ale aby nám zase něco nechybělo. Zakl.

Alyss1
Závislačka 3155 příspěvků 1 inzerát 24.07.19 18:08

Vetsina hotelu ma rucniky svoje, extra na plaz. Nepotrebujes je.

Bude strasny horko. Takze zDne teple veci. Max do letadla. A dlouhe kalhoty a zakryta ramena do restaurace.( u nas ale nevyzadovali).

Spis bych vzala koupaci tricka detem mozna o sobe.

terien
Extra třída :D 12172 příspěvků 24.07.19 18:08
@Anonymní píše:
Děkuji za Vaše rady. Letiště a věci do letadla jsem už přečetla ze všech možných dostupných informací. Nemám představu kolik věcí zabalit sebou. Nedočetla jsem se zda jsou ručníky od hotelu i na pláž nebo jen do pokoje. Nechci sebou tahat moc věcí, ale aby nám zase něco nechybělo. Zakl.

Co bude chybět si tam koupíš opravdu za pár korun. Já ručník vozím svůj, ale loni mi ho na pláži ukradli takže jsem měla hotelový :lol:

terien
Extra třída :D 12172 příspěvků 24.07.19 18:10

Hlavně opalováky, panthenol, já brala dceři lehké teplacky a svetřík do letadla, jinak jenom tílka, sukně, kraťasy a šaty na večeři

terien
Extra třída :D 12172 příspěvků 24.07.19 18:16
@lucenka píše:
@terien drobné na polštáři nikdy nikde nenechávám

To mě nepřekvapuje, to je pro čechy typické.

lucenka
Hvězda diskuse 37481 příspěvků 24.07.19 18:19
@terien píše:
To mě nepřekvapuje, to je pro čechy typické.

Pochybuju, že jenom pro Čechy ;) v USA dává tohle dysko jenom 30% hostů ;)

Příspěvek upraven 24.07.19 v 18:22

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 18:21

Ty drobné na polštář je cca kolik 1 euro?? aby to nebylo zbytečně moc a nebo je to spíš neurazilo.
Koupací trička koupím dětem to je dobrý tip.

lucenka
Hvězda diskuse 37481 příspěvků 24.07.19 18:24

Ještě bych vzala borovou vodu do očí. Kombinace mořská voda a sluníčko dává očím dost zabrat a tohle pomáhalo.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama