Dovolená v zahraničí v době nemocenské

7
6.6.15 11:57

dovolena v zahraniči v době nemocenské

Zdravím všechny… už dva dny mě hloda svědomí…s přítelem jsme se rozhodlí, že poletíme do Řecka přístí měsíc, jelikož jsme naposled sami, tak jsme se rozhodli toto léto užit. kde je problém? Jsem na nemocenské jsem v 17tt jelikož mě ze začátku trápily nevolnosti, do toho ted migrena…samozřejmě už je mě o mnohem líp, ale do práce se stejne vrátit nemůžu jelikož tam tahám těžka břemena, 12 tky atd. Pustí mě doktorka do zahraničí v době nemocenské??? vím, že PO čr je to bez problému, a le do zahraničí..nevím…prosím poradte…děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5411
6.6.15 12:12

Ja pochybuju ze te tam mudr pusti, ale moje kamoska tahle jela do spanelska a to nebyla tehule :mrgreen: vyslo to a krasne sme si uzily dovcu ve spanelsku :lol: jen se priprav na zaplavu moralizujicich a strasne „spravnejch“ reakci..ale konecne rozhodnuti je na tobe ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2657
6.6.15 12:12

@simmka Jak jset přišla na to, že porušení léčebné režimu v ČR je v pohodě? Jste povinna se zdržovat na adrese kterou máze uvedenou na potvrzení o prac. neschopnosti a dodržovat vycházky které povolil lékař.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
6.6.15 12:13

Po ČR doktroka v klid vystaví změnu pobytu tak jsem to myslela, ale nevím jak je to se zahraničím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38941
6.6.15 12:14

@simmka co třeba ukončit neschopenku, když už ti je natolik dobře, že můžeš cestovat do zahraničí? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
6.6.15 12:14

@simmka
Pochybuju, že by dr. zvládla vysvětlit na SSZ, proč Ti mění dočasně místo pobytu na Řecko. A že by se jí chtělo mít polízanice kvůli tomu, aby jsi si ještě jednou užila bezdětnou dovolenou u moře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.15 12:19

@simmka pokud chceš do zahraničí musí ti to schválit OSSZ - jim musíš podat žádost! po ČR žádáš jen doktorku o změnu místa pobytu při nemocenské, ale zahraničí povoluje pouze OSSZ!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
6.6.15 12:20

Je nápad - nešlo by ukončit nemocenskou, na termín dovolené si vzít neplacené volno a pak po návratu v PN pokračovat? Nevím, zda to tak jde udělat…
A jak to máš se zaměstnavatelem - má pro tebe náhradní práci, abys teda netahala ta těžká břemena?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2657

@Denis11 Ono je dobré si uvědomit, že zakl. může přijít nejen o peníze, ale vše se hlásí i zaměstnavateli. To není pěkná vizitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148

Je to na tobě, zda budeš riskovat návštěvu sociálky nebo ne. U mě za celý měsíc byla jenom jednou. Za to zaměstnavatel mě během 14 dnů zkontroloval třikrát. Někdo má štěstí a nikdo k němu nepříjde a někdo se hne na pět minut z domu a už má průser :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
6.6.15 12:21

Ja byla jako tehotna na neschopence v Turecku. S doktorem jsem to mela domluvene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2657
6.6.15 12:22
@Špuntice1986 píše:
@simmka pokud chceš do zahraničí musí ti to schválit OSSZ - jim musíš podat žádost! po ČR žádáš jen doktorku o změnu místa pobytu při nemocenské, ale zahraničí povoluje pouze OSSZ!

Pakliže je pobyt delší jk 3 dny, tak i pro ČR je nutný předchozí souhlas OSSZ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
6.6.15 12:22

@EvaEvule a co byla potřeba? co musel doktor udělat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
6.6.15 12:23

Já si neumím představit jak ale takovou situaci budete vysvětlovat na sociálce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
6.6.15 12:26

Obávám se, že do ciziny tě nikdo na nemocenské nepustí. Takže leda na vlastní pěst a doufat, že nedojde kontrola…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama