Dovolená ve výplatnici mi nesedí

4.10.20 10:01

Dovolená ve vyplatnici mi nesedí

Dobrý den,
Rozumí tu prosím někdo výplatní pásce? V práci mi nikdo není schopen se na to podívat a já už nemám trpělivost to zkoušet. Sama tomu zkrátka nerozumím, tak si prosím odpustte hloupé komentáře.
Nesedí mi počet dni dovolené s celkovou mzdou 17700,–
Každý měsíc bez dovolené a bez svátku mívám 18 tisíc minimálně. A teď s 9 dni dovolené mám méně. Víte někdo jak se to vypočítává prosím? Moc mi pomůžete.
Děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
217
4.10.20 10:44

Za dovolenou náleží průměrný výdělek, ten se obecně počítá z předchozího kalendářního čtvrtletí (duben až červen). A není to prostý aritmetický průměr, ale počítá se čistý hodinový výdělek a ten se pak násobí počtem hodin dovolené.
Pokud jsi v minulém čtvrtletí neodpracovala 21 směn, tak pravděpodobný výdělek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
4.10.20 10:46

Tu výplatní pásku nepřečtu, ale jestli máš část výplaty odměny, který jsou nenarokovy tak můžeš mít min. Počítá se to z průměru, ale ne tak že vezmeš čistou mzdu a vydělis. Nicméně, bych šla za mzdovou účetní a chtěla to po ní vysvětlit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6451
4.10.20 10:48

A jaké prémie jsi měla psané minulý měsíc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5274
4.10.20 11:02

@Mishellina25 to se nedá takto posoudit hnedka, je to složitější. Je tam plno věcí, který na to mají vliv. Třeba jestli máte prémie pořád stejný. Někde prémie při delší dovolené nebo marodce proste pokrátí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.10.20 11:51

Minuly měsíc jsem prémie měla a předminulý měsíc ne, všechny další měsíce predtim jsem je měla - prémie máme 4500,–. Tato vyplatnice je za září a prémie jsem tu dostala cele. Za dovolenou mám nějakých sedm tisíc za devět dni a zbytek do 17 tisíc, které jsem dostala je za 12 dni. Přijde mi to strašně málo. Každopádně děkuji všem za zprávy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9474
4.10.20 12:10
@Mishellina25 píše:
Minuly měsíc jsem prémie měla a předminulý měsíc ne, všechny další měsíce predtim jsem je měla - prémie máme 4500,–. Tato vyplatnice je za září a prémie jsem tu dostala cele. Za dovolenou mám nějakých sedm tisíc za devět dni a zbytek do 17 tisíc, které jsem dostala je za 12 dni. Přijde mi to strašně málo. Každopádně děkuji všem za zprávy.

ale tak nemůžeš ve výpočtu míchat hrubou a čistou mzdu, že jo. ty (správně) uvádíš částky hrubé mzdy, ale základní mzdu dopočítáváš (špatně) do čisté mzdy. ve skutečnosti máš máš nějakých 22.700 Kč. za dovolenou 7.661 Kč, t. j. 106,4 Kč na hodinu (což souhlasí s uvedeným průměrem na výplatnici). zbytek základní mzdy máš 10.171 Kč, což je opět asi 106 Kč na hodinu. k tomu máš necelých 4.900 Kč odměny a příplatky. takto mi přijde v pořádku. samozřejmě, je tady možnost, že je třeba špatně vypočítaný hodinový průměr pro dovolenou, ale to z jedné výplatky neposoudíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama