Dovolená ve zkušební době a minimální mzda na hodinu

Napsat příspěvek
70771
20.11.19 12:10

@JanaMali Ano, pokud ti jich zaměstnavatel naplánuje méně… ale pokud ti jich naplánuje správně, tak to nemůžeeš nijak snižovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
20.11.19 12:16
@j.a.n.i1 píše:
@JanaMali Ano, pokud ti jich zaměstnavatel naplánuje méně… ale pokud ti jich naplánuje správně, tak to nemůžeeš nijak snižovat.

Jenže mi si plánujeme směny sami. Jsme tu 4, a každý si napíše na měsíc 15 směn a pak to odevzdáme vedoucímu. Pokud někdo si napíše jen 12 směn, jiný si vezme jeho směny a napíše je na sebe. Tedy v září jsem měla 2 směny navíc, v říjnu z důvodu nemoci kolegy jsem měla jen 12 směn. Jiný kolega si totiž napsal více směn. Je to čistě v naší kompetenci. Kolik směn si napíšeme, tolik máme. Pokud napíšeme méně, vedoucí nám to doplatí do minima.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
20.11.19 12:23
@j.a.n.i1 píše:

No a jsme zase u jádra věci. Pokud vezmu službu navíc, zvýší se mi počet odpracovaných hodin v měsíci a důsledku toho se mi sníží průměrná hodinová mzda. Ten, za koho jsem to vzala, tomu to bude chybět, vedoucí mu to doplatí, ale bude mít vyšší hodinový průměr, než já. Budu tedy sama proti sobě. Pro dobrotu na žebrotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70771
20.11.19 12:44

@JanaMali No a až vedoucí zjistí, že si těch směn schválně píšeš méně, tak ti je tam prostě doplní, oni nejsou úplně blbí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
20.11.19 12:48

Dobrá, napíši to na rovinu. Pokud odpracuji jen to, co mám ve smlouvě, tedy 156 hodin, mám na výplatnici 14 740,– hrubého, což mi dělá částku přesně podle zákona 94,–/hod.
Ale pokud odpracuji více, řekněme 168 hodin, mám na výplatnici 15 500,– hrubého, což dělá jen 92,–/hodinu. Dokáže mi to někdo vysvětlit? Proto jsem poprosila nějakou mzdovou účetní, pokud tu je, aby mi to vysvětlila. Když půjdu za tou mou, tak se akorát tak zesměšním, když to na ní vybalím. A navíc mám strach, aby to neřekla vedoucímu a neměla bych z toho akorát problémy v práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
20.11.19 12:51
@j.a.n.i1 píše:
@JanaMali No a až vedoucí zjistí, že si těch směn schválně píšeš méně, tak ti je tam prostě doplní, oni nejsou úplně blbí…

No první, co to píše si tam napíše nějakou směnu navíc, druhý taky a ten třetí a čtvrtý jsou tedy zkráceni. Příští měsíc to je obráceně. :D
Vedoucí s tím nemá problém. Je to čistě na nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70771
20.11.19 12:55

@JanaMali Ale ty nemáš ve smlouvě žádných 156 hodin, to je to co nechceš pochopit!!! Ty máš měsíční mzdu a je jedno, zda je daném měsíci 156 hodin nebo 186 hodin podle fondu pracovní doby = „podle počtu dní v měsíci“ a mzdu máš stále stejnou, takže ano, některé měsíce máš „vyšší hodinovou mzdu“ než jiné. Plus ještě může být stanoveno delší vyrovnávací období, kdy jeden měsíc můžeš mít méně hodin a stejnou mzdu a další měsíc více a stále stejnou mzdu, ale v tom celém období, když to bude sedět, tak je vše OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70771
20.11.19 12:57
@JanaMali píše:
No první, co to píše si tam napíše nějakou směnu navíc, druhý taky a ten třetí a čtvrtý jsou tedy zkráceni. Příští měsíc to je obráceně. :D
Vedoucí s tím nemá problém. Je to čistě na nás.

No a kdyby to x měsíců za sebou nebylo obráceně, ale stále stejně, tak s tím ten problém mít začne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2957
20.11.19 13:01

@JanaMali já nevím, čemu na tom nerozumíš, ta hodinová sazba je každý měsíc jiná víceméně u každého, kdo má sjednanou měsíční mzdu. Když budeš dělat od po - pá, 8 hodin denně, tak třeba na březen Ti vyjde 20 pracovních dní a na květen jen 19 :nevim: čili v květnu budeš mít víc v přepočtu na hodinu, ale ve finále ti přijde za oba měsíce stejná výplata… A stou dovolenou - zase Ti přijde stejná výplata. Jen v případě, že bys v předchozím čtvrtletí brala nějaké odměny/bonusy, tak by Ti přišlo o něco víc za tu dovolenou, protože ta se počítá jako průměr předchozího čtvrtletí.
Takže pokud ty si v prosinci vezmeš 5 dní dovolené, tak ti pak přijde prosincová výplata 14 740

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2957
20.11.19 13:03
@j.a.n.i1 píše:
No a kdyby to x měsíců za sebou nebylo obráceně, ale stále stejně, tak s tím ten problém mít začne…

oni by se asi ti zbývající tři kolegové ozvali dost rychle, kdyby je chtěla takto očůrat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9060
20.11.19 13:03
@JanaMali píše:
No a jsme zase u jádra věci. Pokud vezmu službu navíc, zvýší se mi počet odpracovaných hodin v měsíci a důsledku toho se mi sníží průměrná hodinová mzda. Ten, za koho jsem to vzala, tomu to bude chybět, vedoucí mu to doplatí, ale bude mít vyšší hodinový průměr, než já. Budu tedy sama proti sobě. Pro dobrotu na žebrotu.

Prosím tě, jsi opravdu tak hloupá, že si můžeš myslet, že na tebe budou dlouhodobě nadělávat tvoji kolegové? Že ti bude procházet, když budeš dlouhodobě dělat pod fond pracovních hodin? :roll:
Opravdu si myslíš, že když odpracuješ o 2h víc, tak půjdeš za zaměstnavatelem, aby ti přepočítal mzdu, přestože další měsíc odpracuješ o 2h míň? Klidně to zkus, no, kolektiv tě bude zbožňovat už od začátku, že by se kvůli tobě totálně rozmetal zaběhlý cyklus střídání směn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
20.11.19 13:06
@j.a.n.i1 píše:
@JanaMali Ale ty nemáš ve smlouvě žádných 156 hodin, to je to co nechceš pochopit!!! Ty máš měsíční mzdu a je jedno, zda je daném měsíci 156 hodin nebo 186 hodin podle fondu pracovní doby = „podle počtu dní v měsíci“ a mzdu máš stále stejnou, takže ano, některé měsíce máš „vyšší hodinovou mzdu“ než jiné. Plus ještě může být stanoveno delší vyrovnávací období, kdy jeden měsíc můžeš mít méně hodin a stejnou mzdu a další měsíc více a stále stejnou mzdu, ale v tom celém období, když to bude sedět, tak je vše OK.

Jasně, nehádám se. Už jsem psala, že pokud si napíši každý měsíc jen to, co mi patří a nic navíc, dostanu se na tu základní minimální mzdu 14 740,– a budu mít průměr 94,– /hodinu. Opakuji, každý měsíc stejně. A nebudu brát směny navíc, protože kolega musí k zubaři, druhá má nemocné dítě. Prostě nemohu a směny navíc brát nebudu. Protože když to vezmu, sníží se mi hodinový průměr, který mám na nemocenskou, dovolenou a pod. Tudíž by sem na tom byla škodná. Chci někomu pomoci a doplatím na to.
A ten kolega, co musí k zubaři, nebo ta kolegyně, co má nemocné dítě to stejně dostane dorovnané do minimální mzdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
20.11.19 13:14
@zrcadlo píše:
Prosím tě, jsi opravdu tak hloupá, že si můžeš myslet, že na tebe budou dlouhodobě nadělávat tvoji kolegové? Že ti bude procházet, když budeš dlouhodobě dělat pod fond pracovních hodin? :roll:
Opravdu si myslíš, že když odpracuješ o 2h víc, tak půjdeš za zaměstnavatelem, aby ti přepočítal mzdu, přestože další měsíc odpracuješ o 2h míň? Klidně to zkus, no, kolektiv tě bude zbožňovat už od začátku, že by se kvůli tobě totálně rozmetal zaběhlý cyklus střídání směn.

My si nerozumíme. Nechci házet vlny, nechci si stěžovat. Jen to chci jasně vysvětlit, abych to pochopila. To, že tu lítají celé dny nahoru a dolů, od jednoho k druhému, to je tu normální a roky zavedené. A nikdo se nad tím nepozastavuje.
Až mne to začalo zajímat a chtěla bych tomu přijít na kloub.
Zatím mi z toho vyplývá, že když budu držet hubu a krok a každý měsíc si napíši jen to, co mám ve smlouvě a každý měsíc dostanu jen 14 740,– hrubého, tak na tom budu nejlíp. Jak píši jinde, ode dneška neberu směny navíc, jsem na tom škodná.

Jen taková poznámka, máte někdo mzdu v minimální výši? Dokáže s tím vyžít?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70771
20.11.19 13:22

@JanaMali Ale měsíce nejsou stejně dlouhé, nemají stejný fond pracovní doby a tedy ani stejný počet směn a ty nemáš ve smlouvě žádný počet směn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70771
20.11.19 13:23
@JanaMali píše:
Jen taková poznámka, máte někdo mzdu v minimální výši? Dokáže s tím vyžít?

Jen taková poznámka, jak to souvisí s probíraným tématem :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama