Dovolená ve zkušební lhůtě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.18 16:52
Dovolená ve zkušební lhůtě

Dobrý den, jsem ve zkušební době 3 měsíce a potřebovala bych jeden den volna mám na to nárok? děkuji :lol: :lol:

Reklama

Reakce:

Sany80s
Kelišová 6137 příspěvků 23.01.18 16:56

Máš, pokud s tím bude souhlasit zaměstnavatel.

janicel
Kecalka 145 příspěvků 23.01.18 16:59

@Sany80s děkuji :)

chs.jasmin
Kelišová 7008 příspěvků 23.01.18 17:05
@Anonymní píše:
Dobrý den, jsem ve zkušební době 3 měsíce a potřebovala bych jeden den volna mám na to nárok? děkuji :lol: :lol:

Napiš jak se pak na to tvářil :mrgreen: moc dobré světlo to na tebe coby zaměstnance nehází. Ale chápu, že někdy to prostě jinak nejde.

nozu
Extra třída :D 11347 příspěvků 23.01.18 17:12

Narok na dovolenou ti vznika az po urcitem poctu odpracovanych dni. v ramci zkusebni doby se vetsinou dovolena necerpa. urcite bych nesla za nadrizenym s tim, ze mam narok. zkusit toto na me podrizeny, tak se s nim ve zkusebce rozloucim. spis to postav jako prosbu. pripadne se muzete dohodnout na neplacenem volnu.

nozu
Extra třída :D 11347 příspěvků 23.01.18 17:15

@chs.jasmin ja nikdy nemela problem vyjit podrizenym vstric. ale mam v tymu socialne inteligentni lidi, kteri maji soudnost

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 1898 příspěvků 23.01.18 17:18

Pokud dojdes a pozadas, nemel by to byt problem. Narok by mel byt po zkusebce az, ale ja takhle sla mamce na promoci ve zkusebce hned druhy mesic (takze taky jeden den) a uplne v pohode :nevim:

enyf
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 23.01.18 17:21

Pokud máš normální nadřízené, slušně poprosíš, tak nevidím nejmenší problém. Že by to vrhalo špatné světlo, to je podle mě blbost. Je to jen jeden den. :think:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62004 příspěvků 3 inzeráty 23.01.18 17:25
@nozu píše:
Narok na dovolenou ti vznika az po urcitem poctu odpracovanych dni. v ramci zkusebni doby se vetsinou dovolena necerpa. urcite bych nesla za nadrizenym s tim, ze mam narok. zkusit toto na me podrizeny, tak se s nim ve zkusebce rozloucim. spis to postav jako prosbu. pripadne se muzete dohodnout na neplacenem volnu.

Tak postavit to jako prosbu, s tím souhlasím, ale nevidím důvod proč to řešit jako neplacené volno, když je celkem pravděpodobné, že minimálně na ten 1 den ji nárok vznikne.

feova
Kecalka 174 příspěvků 23.01.18 17:56

Vše je to o domluvě, já měla kvůli státnicím ve zkušebce po odpracovaných 3 týdnech 4 dny volna (hlásila jsem to už na pohovoru), nadřízená je normální, takže vše v pohodě.
Myslím, že je to i normální, málokdy strávím 3 měsíce bez minimálně dne-dvou dovolené :)

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 23.01.18 18:01

Nárok na dovolenou vzniká po odpracovani několika dní (nevím přesně). Ale c práci jde především o vztahy, tak pokud máš rozumného šéfa a nebrání tomu nic závažného není problém aby ti dovolenou dal. Několikrát se mi stalo, že lidi nastupující v létě měli dopředu zaplacenou dovolenou a normálně na ni odjeli. Na nikoho to špatné světlo nehazelo. Vše je o domluvě a komunikaci a samozřejmě atmosféře v týmu/firmě.

open mind
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 23.01.18 18:53

Jen dodavam, ze se o ten den dovolene prodluzuje zkusebni doba. Kdyz novy clen tymu pozada slusne, nevidim problem. Uz jsem to podrizenym povolovala. Nic negativniho jsem si o tom nemyslela. Vedouci vetsinou rad vyjde vstric zejmena tem, co dobre pracuji. :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama