Dovolená - vyřazení z pracáku?

74
3.6.20 17:09

Dovolená - vyřazení z pracáku?

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu, jestli někdo nebudete vědět… 1.6. jsem se registrovala na pracáku. Bohužel jsem přišla o práci kvůli uzavřené provozovně vlivem koronaviru. Dnes mi z pracáku volali, že se mám dostavit 15.6. na schůzku s poradkyní. Já mám ale v termínu od 13.6. do 20.6. zaplacenou dovolenou. Ženská z podatelny byla dost nepříjemná a řekla mi, že tento termín platí a musím se tam dostavit. Že ji dovolená nezajímá a měla jsem ji nahlásit hned toho 1.6. Jedině prý si mám napsat e-mail té poradkyni a požádat ji o změnu termínu. Prý ale nemám moc počítat s tím, že by mi vyhověla, protože na schůzku se člověk dostavit musí vždy, mimo zdravotních důvodů (potvrzení od lékaře). Tu dovolenou mě fakt hlásit nenapadlo. Mimo pár měsíců kdysi po škole jsem nikdy na pracáku nebyla. Myslela jsem, že mi zavolají a prostě si domluvíme termín, který bude vyhovovat oběma stranám. Asi jsem naivní :roll: Té poradkyni jsem napsala, ale prý tam bude až v pátek, tak mám počítat s nějakým vyjádřením až v pátek. Pokud mi nevyhoví, tak mě prý z pracáku vyřadí a budou to brát jako že jsem se nedostavila na domluvenou schůzku. Přijde mi to naprosto na palici… Té ženské do telefonu jsem říkala, že mohu kdykoli jindy - dříve i později, jen v tom jednom týdnu ne. Ale vůbec ji to nezajímalo. Tak jsem se chtěla zeptat, setkali jste se s něčím takovým někdy? :zed: Na tu dovolenou odjet chci, všechno je zaplacené i zarezervované a přijde mi jako hovadina to rušit kvůli 5minutové schůzce na pracáku. Budu několik set kilometrů od domova, takže tam sjet na otočku je taky nesmysl… Co si o tom myslíte? Mají právo mě vyřadit, i když jsem avizovala předem, že ten daný termín nemůžu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59251
3.6.20 17:11

Vesměs se s nimi dá domluvit, když napíšeš, dáš doklad např o zaplacení, tak ti dají jiný termín.. Jinak ano, teoreticky tě vyřadit můžou.. Pokud bez omluvy nepřijdes :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12248
3.6.20 17:18
@Nattally3 píše:
Ahoj, chtěla bych poprosit o radu, jestli někdo nebudete vědět… 1.6. jsem se registrovala na pracáku. Bohužel jsem přišla o práci kvůli uzavřené provozovně vlivem koronaviru. Dnes mi z pracáku volali, že se mám dostavit 15.6. na schůzku s poradkyní. Já mám ale v termínu od 13.6. do 20.6. zaplacenou dovolenou. Ženská z podatelny byla dost nepříjemná a řekla mi, že tento termín platí a musím se tam dostavit. Že ji dovolená nezajímá a měla jsem ji nahlásit hned toho 1.6. Jedině prý si mám napsat e-mail té poradkyni a požádat ji o změnu termínu. Prý ale nemám moc počítat s tím, že by mi vyhověla, protože na schůzku se člověk dostavit musí vždy, mimo zdravotních důvodů (potvrzení od lékaře). Tu dovolenou mě fakt hlásit nenapadlo. Mimo pár měsíců kdysi po škole jsem nikdy na pracáku nebyla. Myslela jsem, že mi zavolají a prostě si domluvíme termín, který bude vyhovovat oběma stranám. Asi jsem naivní :roll: Té poradkyni jsem napsala, ale prý tam bude až v pátek, tak mám počítat s nějakým vyjádřením až v pátek. Pokud mi nevyhoví, tak mě prý z pracáku vyřadí a budou to brát jako že jsem se nedostavila na domluvenou schůzku. Přijde mi to naprosto na palici… Té ženské do telefonu jsem říkala, že mohu kdykoli jindy - dříve i později, jen v tom jednom týdnu ne. Ale vůbec ji to nezajímalo. Tak jsem se chtěla zeptat, setkali jste se s něčím takovým někdy? :zed: Na tu dovolenou odjet chci, všechno je zaplacené i zarezervované a přijde mi jako hovadina to rušit kvůli 5minutové schůzce na pracáku. Budu několik set kilometrů od domova, takže tam sjet na otočku je taky nesmysl… Co si o tom myslíte? Mají právo mě vyřadit, i když jsem avizovala předem, že ten daný termín nemůžu?

No dopředu si jim to nehlasila. Ano, když se nedostavis, vyřadí tě. Jestli ti dá úřednice jiný termín bude spíš na její dobré vůli a ochotě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
3.6.20 17:23

Nahlásila jsem to, když mi volali. Takže to není tak, že bych se na to vykašlala a přišla bez omluvy. Prostě mě nenapadlo to hlásit, když jsem se tam registrovala. Tam jsem jen předložila papíry a ženská na podatelně mi řekla, že mě někdo bude kontaktovat a domluvíme se na dalším postupu. Za 2 minuty jsem byla venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
3.6.20 17:24

Tak se sama odhlaš např. k 14.6., pošli jim mail a pak se po návratu z dovolené zase přihlaš, osobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
990
3.6.20 17:25

Termíny bohužel určuje poradkyně, nikdy se s tebou nedomlouvají, zda ti to vyhovuje. Prostě určí datum a čas kdy se tam máš dostavit. A bohužel dovolená není omluvenkou pro nedostavení se. Já bych tam zkusila zajít osobně příští týden a domluvit se možná, že to bude lepší než jí psát nebo telefonovat. Holt když je člověk na úřadu práce, musí se řídit tím co mu určí. Ne co mu vyhovuje.. já taky musela dovolenou posunout o jeden den, skrze termínu a to mi ještě řekla, že buď přijdu a nebo se nemusím ani vůbec hlásit, když nechci dodržovat schůzky, které mi ona určí, že tam není od toho aby se mě ptala. No dost nepříjemná, naštěstí jsem za dva týdny nastupovala do jiné práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
3.6.20 17:25

@petruš78 A to jde…? To mě pak tuplem vyřadí, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
3.6.20 17:27

Když tě vyřadí oni, protože se nedostavíš na schůzku, tak se můžeš znovu registrovat až za 6 měsíců. Když se odhlásíš sama, tak se pak můžeš zase kdykoli nahlásit. Je to tak? Pokud se něco nezměnilo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2462
3.6.20 17:27

Kdysi jsem řešila podobnou situaci. Dovolená na srpen naplánovaná a zaplacená v lednu. Dvacátého července jsem se hlásila na pracáku a hned jsem se ptala jak s tou dovolenou. Prý je to nezajímá. Jsem na pracáku jako uchazeč o zaměstnání, musím plně spolupracovat a být kdykoliv k dispozici. Pokud ne, mám se z pracáku odhlásit. Samozřejmě termín schůzky „náhodou“ vyšel do termínu dovolené. Tehdy místo mě jela na divolenou ségra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
3.6.20 17:29

@EvieK To je fakt skvělý :poblion: No já to posunout nemůžu… Odjezd je v sobotu ráno, návrat další sobotu. Máme zaplacené ubytování v kempu, přítel má hlášenou dovolenou pouze na tento týden atd.
Ach jo, to je zase situace…
Jinak asi je to o lidech.. Teď si zrovna píšu s kamarádkou a ta říkala, že když byla na pracáku, tak měla moc ochotného pána, který se s ní prý dokonce domlouval na schůzkách tak, aby to měla akorát od autobusu a nemusela zbytečně čumět ve městě :mrgreen:
Jako zas tohle jsem samozřejmě nečekala, ale taky jsem pracovala na úřadě dřív a takováhle kráva jsem fakt nebyla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
3.6.20 17:31

@petruš78 To vůbec nevím, nikdy jsem o tom neslyšela… Zkusím zagooglovat. Díky za tip :) Čili že bych si ten týden platila sama pojištění a pak se tam zase nahlásila…? Já ten pracák v podstatě mimo toho placení zdravotního nepotřebuju. Věřím, že si dokážu najít práci sama, tak jako vždycky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
3.6.20 17:32

Přečti si podmínky, co mají ÚP na svých stránkách. Mělo by to jít… Já jsem dávno sama žádala o odhlášení a sama úřednice mi řekla, že se pak můžu zase kdykoli přihlásit. Ale třeba se od té doby něco změnilo. Podívej se na jejich stránky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
3.6.20 17:37

Ten týden si nemusíš platit pojištění. Stačí být registrovaná 1 den a měla bys mít zaplacený celý měsíc. Tak to bylo tenkrát za mě. Snad se ozvou kompetentnější holky, co se v tom pohybují :pray:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
998
3.6.20 17:40

@Nattally3 zjisti si jak to je s dodáním lékařského potvrzení. Jestli máš nějakého fajn lékaře, který ty napíše potvrzení že jsi se nedostavila z lékařských důvodu.
Tak bych počkala na vyjádření zda termín přesunou nebo ne. Když ne tak odjed na dovolenu a po návratu jim donést potvrzení že ze zdravotního důvodu jsi se nemohla dostavit.
I když budou vědět že to není pravda, mají smůlu, lékařského potvrzení musejí vzít a musejí jej akceptovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.6.20 17:46

Je to o lidech. Mně dali termín na den a čas, kdy jsem měla pohovor. Říkám, že nemohu, že jdu do firmy na pohovor. Nezájem, jsem registrovaná na ÚP, tak musím dodržovat, co mi řeknou. Opáčila jsem, že přeci je to pracovní pohovor, jde o práci, proč bych měla riskovat získání práce kvůli schůzce na ÚP? Přesouvat pracovní pohovor kvůli ÚP? Jo, prý mám firmu kontaktovat a pohovor přesunout. 8o Nakonec jsem to vyhádala, ale snadné to nebylo.
prosím anonym

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama