Dovolená z batoletem 9 měsíců

31.5.16 07:52

Dovolená z Batoletem 9 měsícu

Ahoj zdravím všechny maminky. Blíží se nám léto, tak nemusím vyprávět jak se každý chystá na dovolenou a to ne jenom do zahraničí ale taky k nám do Čech. Mě se každý smál, že mám dítě ve 23 letech a že nemůžu cestovat atd.. Myslím si, že cestovat s dítětem není problém jen jde o to vše vymyslet. Klukovi bude v době kdy se chystáme odjet na dovču 9 měsíců. Objednali jsme si tedy chatku tady v Čechách. Chatka je skromná jen dvě postele stul, židle, malá lednice ale víc si myslím, že nepotřebujeme. Jaké máte zkušenosti vy z dovolenou s batoletem? Jaké jídlo jste mu sebou vzali jestli nějaké kupované příkrmy? nebo jste každý den mu vařili polévku? A co v restauracích měli problém s dětmi nebo příkladně ohřát vlastní jídlo pro dítě? Taky bych se mu nebála objednat polévku i v hospodě bojím se tedy, bude hodně kořeněné, ale myslíte že nebude problém stím aby mi jí ohřáli? Klidně mi i pošlete různé vaše rady co si vzít sebou, jak vše naplánovat. Děkuju ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8115
31.5.16 08:02

@MamkaNikča : my byli s 8,5 měsíčním u moře v Italii ;-), jinak s dětmi od mala jezdime hodně po výletech a když jsme někde poprosili o ohřátí skleničky, tak nikde neměli problém. Vlastní polévka nevím, ale takový hovězí vývar ( pokud tedy nebude z masoxu ), tak bych klidne dala ( objednat a nejdřív ochutnat ;) ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20733
31.5.16 08:02

@MamkaNikča Do skromné chatky bych s takhle malým dítětem nejela. Protože v tu dobu dítě leze, zkoumá, staví se, obchází… V případě nepřízně počasí s ním být zavřená v nějaké klasické chatičce, tak to by bylo za trest.
Vytírat nanošené bláto apod. by se mi taky nechtělo.

S malými dětmi volím baby-friendly ubytování: penzion s možností koupit polopenzi (na dovolené s malým dítětem se mi fakt nechce vyvářet a vymýšlet jído pro dospělé a větší dítě), sociálkou na pokoji, mikrovlnkou a rychlovarnou konvicí (pro přípravu stravy pro kojence), jídelní židličkou, možností půjčit cestovní postýlku, vnitřní hernou a venkovním vyžitím pro dítě (ideálně uzavřená zahrada s pískovištěm, klouzačkou, i když to spíš kvůli staršímu dítěti).

Dovolenou ala chatka nebo stan si nechávám na dobu, až bude mladší alespoň 2 roky.

Pro devítiměsíční bych vzala kupované příkrmy a pokud by je nejedlo, musela bych mu tam vařit, takže bych si vzala i mixérek.

S ohřátím skleničkového příkrmu jsem nikdy problém v restauracích neměla.

S sebou se vybav kontaktem na nejbližší dětskou pohotovost, lékárnou, dostatkem oblečení.

Příspěvek upraven 31.05.16 v 08:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
31.5.16 08:04

Tak devitimesicnimu bych rozhodne neobjednavala polevku v hospode…

aspon nejake jidlo bych vzala sebou urcite, predpokladam, ze napriklad nebudes kupovat a varit kousky masa atd. na vylety mu sebou vem sklenicku, co se ohrivat nemusi. i kdyz predpokladam, ze by vam ji vsude ohrali. ale je mozne, ze v premiry vjemu ti maly v restauraci jist nebude chtit a pak je jednodussi neco, co jde zas zavrit a dat za pulhodiny nekde venku znova.

sebou vse, co tak behem jednoho tydne potrebuje doma - plus zakladni leky a cestovni postylku, pokud neni zvykly spat s vama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5200
31.5.16 08:05

Myslím, že ono nejde o to, že bys formálně s malým dítětem nemohla, ale jde spíš o to, že většina příčetných rodičů jaksi nejede a nechává to na malinko pozdější věk, protože to z toho to dítě už něco má. Já se řadím ke stejné skupině.
Určitě se najdou takové dobrodružné matky, které jedou na dovolenou pomalu už s novorozencem, aby just o nic nepřišly a daly světu najevo, že dítě je v životě brzdit nebude. Ale jsem přesvědčená o tom, že dítěti je prostě do nějakého věku rozhodně líp doma a nad takovými rodiči jen pozdvihnu obočí. My byli s dcerou u moře poprvé v jejich téměř 2 letech a bylo to tak akorát. Dřív bych fakt nejela. Ale určitě se najdou maminky, které to vidí jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9769
31.5.16 08:13

My jsme teda byly v penzionu s 15M a měli jsme pokoj se sociálním zařízením a kuchyňkou. Malej byl úplně v pohodě. Na jídlo to s ním bylo horší, on moc nevydrží sedět vklidu, takže jsme si buď brali jídlo na pokoj, nebo jedli hodně rychle :D Malýmu jsem vzala sebou kupované příkrmy a oběd a kaše k snídani jedl normálně na pokoji, kde jsem mu to ohřála a pak na cesty měl přesnídávkové kapsičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20733
31.5.16 08:15

A ještě dítěti samozřejmě vzít hračky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9769
31.5.16 08:16

Jo a kupovanou polívku byl 9M taky nedávala, ale já řeším masox i sůl, pokud to neřešíš, tak mu jí dej. Je fakt že třeba ve vývaru ten masox snad nebude :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9769
31.5.16 08:17
@Svistice píše:
A ještě dítěti samozřejmě vzít hračky.

Hračky nám zabraly půlku auta :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
31.5.16 08:18

Tak já jsem třeba s dítětem nacestovala víc než za celý život předtím ( což taky nebylo zrovna málo ) V synovo 13ti měs. jsme byli v IT u moře a měsíc poté dva týdny ve Švýcarsku. S sebou jsme měli cestovní postýlku, skleničkové příkrmy ( měl oblíbené milánské špagety), mlíčka s kaší v krabičkách, Bebu, narvanou lékárničku, sporťák a krosnu a samozřejmě oblečení, plíny, ubrousky, Sudokrem, krém na slunce a na hory už i sluneční brýle. Ohřát příkrmy nebo vodu na mlíko nebyl nikde problém, polévku, těstoviny nebo třeba špecle v restauraci jsme mu kupovali, snídal normálně s náma, ale on byl tehdy především závislák na mlíku.

• Citovat
  • Upravit
20733
31.5.16 08:24
@Hanka_S_V píše:
Hračky nám zabraly půlku auta :lol:

Jo, my s mužem se zabalíme do jedné tašky, do další tašky a půl se zabalí oblečení pro děti, lékárna. Pak se táhnou plíny, kočár, eventuálně cestovní postýlky a deky do nich…
Letos klukovi povezeme odrážedlo (vloni měli v penzionu erártní vozový park, což bylo super), nám kola, cyklosedačky, přilby, pro holku skleničkové jídlo a instantní kaše (vloni se jako ani ne pětimesíční jen kojila), bávbovky, auta na písek, míč, nějakou vkládačku pro malou, knížky… výprava cikánů hadr. :-)
Což mi připomíná, že musím napsat do letošní destinace, jestli disponují nočníkem nebo redukcí na záchod a alespoň třeba nějakýma těma knížkama, abych toho táhla o trošku míň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
31.5.16 08:29

@MamkaNikča My pojedeme se stejně starým klukem. Také do chatičky v Čechách. Máme 3 děti a přece nebudeme doma…My tedy už máme chatičku vyzkoušenou, takže víme, do čeho jedeme. Skromně zařízenou chatu vidím jako výhodu, dítě v tu dobu leze, stoupá si a nebací se hned o něco. Chce to vytírat a hlídat, ale to musíš i doma. V chatě pro nás mají i postýlku, krmící židličku, vaničku, takže v tom máme výhodu, ale pokud by to nebylo, nevadí - brali bychom cestovní postýlku, jíst může na klíně a sprchovat se ve sprcháči. Předpokládám, že má chata vybavenou kuchyňku…
Máme už naplánované výlety po okolí, variantu i pro špatné počasí. S sebou budu brát kaši, tu má kluk rád, skleničky mu nechutnají, doma vařím. Budu vařit i na chatě, ale pokud budeme na výletě, vezmu mu kaši, termosku s teplou vodou a zaliji mu to přímo v restauraci. Dá se ale i vzít banán, přesnídávka, případně objednat brambory jen s máslem, ty mají všude. Polévky většinou dost solí a koření, ty bych neobjednávala. Doufám, že v té době budu ještě kojit, tak případně dokojím…
Užijte si krásnou dovolenou ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1778
31.5.16 08:38

@MamkaNikča Minuly tyden jsme byli s 10m v kempu. Doporucuju chatu se sociálním zařízením, neumim si predstavit koupat mimino nekde ve spolecne sprse na zetony a pak s nim pelasit pres kemp.
Meli jsme pro me polopenzi a pro nej kupovane sklenicky. Na snidani vetsinou vyloudil suchý rohlik na zuzlani. Svacil bud kupovali kapsicku, jogurt nebo jsem mu na škrábalo banan. Polévku v hospodě bych teda 9m nedala. Je to samej masox a podravka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
31.5.16 08:48

@MamkaNikča Já mám zkušenost, že záleží na dítěti. Starší blbě spí mimo domov do teď (skoro 5 let). Mladší je jedno, kde je, je v pohodě. S 9měsíčním jsme byli, ale vybrali čistý apartmán, aby mohla lézt na zemi, s sebou spoustu příkrmů a hraček. Cestovní postýlka, kočár, nočník. Do toho naše věci (kola nebo lyže apod.) a auto je plný i s největší rakví na střeše :-), balení na 2 dny.
S ohřátím příkrmu v restauraci nikdy problém nebyl. Loni v Horní Plané byl ovšem problém najít nekuřáckou hospodu, na to bacha. Taky tam byl problém sehnat plínky (omylem jsem vzala s sebou špatnou velikost), takže i u nás ty miminkovský věci s sebou, v prdelákovech nic není. Možná se mi budete smát, ale vždy mě to překvapí, jsem od Prahy :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
31.5.16 09:12

Jezdíme, lítáme s dětma pořád od malička. Někdy je to náročnější, ale děti si většinou na změnu rychle zvykají a jsou víc přizpůsobiví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama