Dovoz do školy - jak donutit otce dodržet dohodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.19 20:25
Dovoz do školy - jak "donutit" otce dodržet dohodu

Měli jsme s ex domluveno, že 3 cesty do/ze školy týdně zajistí on, já ten zbytek (7). Teď přišel, že jednu cestu ruší. Nabídla jsem mu náhradní řešení (jiné dny, tři varianty), ani s jednou nesouhlasil. Školu má cestou do práce, tak by nebyl problém, aby dítě vyzvedl/odvezl vždy, když ji pak má u sebe. Nelze, nechce se dohodnout. Důvody - nejdřív že finance, poté co jsem spočítala, že se jedná cca o 150 - 300,–měsíčně, tak že nebude dělat taxikáře, nyní je důvod ten, že jsme se nepřestěhovali do místa školy, jak bylo původně v plánu. Ale jak jsem psala, školu má po cestě do práce.
Nemůžu to jen tak zajistit já (a ani moc nechci mu vyzvednout dítě s tím, že on si ji pak pohodlně převezme v 18 h), muž je vážně nemocný, nemůže být doma sám, na všechnu nepřítomnost tu máme sestřičku nebo pečovatelku, není tak snadné jim překopat rozvrh.
Ex řekl, že příští týden už ten den pro dítě nepřijede. Dá se s tím něco dělat? Já ji neodvezu, nemám záskok. Může mu třeba domluvit sociálka? Požádat o předběžné opatření soud? Nebo jde s tím něco dělat, aby dodržel, co jsme se dohodli?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Micaella22
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 29.03.19 20:29

Tak mu dite nedavej, pokud to nemate nejak stanovene. To je peknej idiot. At jezdi mhd, kdyz na to nema. Nevim jak mate peci vyresenou, klido bych na socialku zasla, bud at dodrzuje pravidla nebo ma smulu.

Monchichik
Echt Kelišová 7854 příspěvků 29.03.19 20:31

Obávám se, že ho jen tak nedonutíš, na to žádná páka nebude…

Lama Lama
Hvězda diskuse 51866 příspěvků 29.03.19 20:42
@Anonymní píše:
Měli jsme s ex domluveno, že 3 cesty do/ze školy týdně zajistí on, já ten zbytek (7). Teď přišel, že jednu cestu ruší. Nabídla jsem mu náhradní řešení (jiné dny, tři varianty), ani s jednou nesouhlasil. Školu má cestou do práce, tak by nebyl problém, aby dítě vyzvedl/odvezl vždy, když ji pak má u sebe. Nelze, nechce se dohodnout. Důvody - nejdřív že finance, poté co jsem spočítala, že se jedná cca o 150 - 300,–měsíčně, tak že nebude dělat taxikáře, nyní je důvod ten, že jsme se nepřestěhovali do místa školy, jak bylo původně v plánu. Ale jak jsem psala, školu má po cestě do práce.
Nemůžu to jen tak zajistit já (a ani moc nechci mu vyzvednout dítě s tím, že on si ji pak pohodlně převezme v 18 h), muž je vážně nemocný, nemůže být doma sám, na všechnu nepřítomnost tu máme sestřičku nebo pečovatelku, není tak snadné jim překopat rozvrh.
Ex řekl, že příští týden už ten den pro dítě nepřijede. Dá se s tím něco dělat? Já ji neodvezu, nemám záskok. Může mu třeba domluvit sociálka? Požádat o předběžné opatření soud? Nebo jde s tím něco dělat, aby dodržel, co jsme se dohodli?

No PO určitě ne. Vůbec nepíšeš , jak máte dohodu, kdo má děti v péči.. To, co píšeš by víceméně odpovídalo soudní úpravě společné péče a tam není vymahatelné téměř nic.
Jsou dvě cesty, jak ho donutit - bud něco za něco, zkrátka, že něco uděláš, pokud i on. další soudně - le tam je to komplikované - páč pokud budou v tvé výhradní péči, bude mít v rozsudku právo na styk a nepovinnost pečovat. Takže střídavka, ale tam torozhodně nebude upravené tak, že má povinnost děti vyzvedávat u tebe 3× týdně.Bude to stanovené nejspíše po dnech, Náš právní systém není schopný nastavovat povinnosti flexibilně tímto způsobem.

My tak funguje, ex vyzvedává děti cetou do právě u mě doma, vozí je do školy, já je zase jemu vyzvedávám a on jsi je jak píšeš pohodlně vyzvedne v 18hod. vyhovuje to všem zůčastněným. A je to na bázi dobrovolnosti. Nebo ne že by se dobrovolně hrnul do ranního vstávání, takže spíš na bázi sebezodpovědnosti a recipročního vycházení vstříc a snaha udržet dobré vztahy.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51866 příspěvků 29.03.19 20:43
@Micaella22 píše:
Takmu dite nedavej, pokud to nemate nejak stanovene. To je peknej idiot. At jezdi mhd, kdyz na to nema. Nevim jak mate peci vyresenou, klido bych na socialku zasla, bud at dodrzuje pravidla nebo ma smulu.
:roll: rada nad zlato
Lalelale
Závislačka 4119 příspěvků 29.03.19 20:47

A jak máte upravený styk dětmi? Nicméně pokud on vyloženě odmítá pro děti jet, tak bych mu je večer prostě nedala. Protože jak si navykne, že veškeré organizační věci leží na tobě, tak ty dítě budeš vozit po škole a kroužcích a on si dítě večer vyzvedne pěkně obstarané na hraní a pak ještě bude za borce. Takže až by přijel v šest večer, tak bych ho sprdla, že se vůbec nestará, a že s dítětem už máš na večer jiné plány. Jinak ohánět se tím, že ho vyzvednutí vlastního dítěte stojí 300 kč měsíčně a že není taxikář, to je tak ubohé, že nemám slov

Chytrak
Závislačka 3137 příspěvků 29.03.19 20:48

Jakoze by ho socialka donutila vyzvedavat dite ze skoly? Hm, dost zajimava uvaha…jak konkretne by sis to predstavovala? Jako kdyz to nebude delat tak ho baba ze socialky postavi verejne na pranyr na namesti a lidi budou po nem hazet shnila rajcata? :lol:
Pockej zamyslim se…ne, takhle to nepujde. Stat vam vase spory fakt nevyresi… :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 51866 příspěvků 29.03.19 20:48

Jinak ještě bych to zkusila přes děti. Jestli nemáte OK vztahy, tak nejsnáz to vyřeší děti. My tedy máme vztahy OK, ale děti si zkrátka poručej, že jim je smutno, že se už 3 dny neviděly a že s nim chtěj jet do školy, ikdyž dneska má jet kámoš. A tatínek jede. Příště zas holka zavolá, že má přijít na trhy nebo třídní schoůzky a tatínek dovalí, udělá so volno, ikdyž jinak je nepostradatelnej a každou minutu, kdy není v práci hrozí kolaps ve firmě

sediza
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 29.03.19 20:56

Napsala bych mu email, že pokud si díte dle soudem/společně stanovené doby nevyzvedne, díte mu nepředate a poradila bych se s právnikem. Nebo bych mu to hodila donm datove schranky, pripadne dopis s dodejkou. Aby to pro pripadny soud byl dukaz, ze jste se mu sazila vyjit vstric s dohodu porušil on. Navic bych tam jeste popsala stavajici situaci.

mmm.r
Povídálka 17 příspěvků 28 inzerátů 29.03.19 21:25

Vymahatelne to neni, pokud to nemate stanovene soudne, coz predpokladam, ze nemate..
Muzete jit na socialku nebo k pravnikovi (za uhradu, samozrejme) a sepsat mimosoudni dohodu..Ta vsak taky neni vymahatelna, ale muze to fungovat..
Rada zapojit deti,deti to vyresi - sorry, ale toto si maji vyresit rodice a ne do toho tahat decka - rekni tatinkovi, ze..rekni mamince, ze…jak se to decko asi bude citit, jako prostrednik? Trosku bych se nad tim jako rodic zamyslela :think: Toto si maji rodice resit spolu a ne pres deti.. To rikam z vlastni zkusenosti ditete.. Jine je, kdyz dite neco chce a zepta se, jestli to pro nej rodic udela..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.19 02:38
@Lama Lama píše:
My tak funguje, ex vyzvedává děti cetou do právě u mě doma, vozí je do školy, já je zase jemu vyzvedávám a on jsi je jak píšeš pohodlně vyzvedne v 18hod. vyhovuje to všem zůčastněným. A je to na bázi dobrovolnosti. Nebo ne že by se dobrovolně hrnul do ranního vstávání, takže spíš na bázi sebezodpovědnosti a recipročního vycházení vstříc a snaha udržet dobré vztahy.

Ono to zatím tak fungovalo a přestalo.
Má dítě jeden den v týdnu, takže vyzvedne ze školy, bere k sobě, přespí, ráno dá do školy. Plus má víkend jednou za 14 dní a to chápu, že další vyzvednutí (v pátek odpol) by bylo pro jeho práci už moc, plus v pondělí ráno mívala škola výlet až na 8.30,takže pozdní příchod do práce. Tak jsem toto zajistila já s tím, že on je místo toho bude vozit jeden všední den ráno. No a to chce teď zrušit.
Sociálka já nevím. Je to maření povinné školní docházky. Předběžné opatření by taky nešlo? Protože jinak prostě ten den do školy nepůjde :nevim: . A já ten den omlouvat nebudu. Řeknu že otec nedovezl. Takže ještě průtahy ve škole.

sagina
Echt Kelišová 7880 příspěvků 30.03.19 07:18
@Anonymní píše:
Sociálka já nevím. Je to maření povinné školní docházky. Předběžné opatření by taky nešlo? Protože jinak prostě ten den do školy nepůjde :nevim: . A já ten den omlouvat nebudu. Řeknu že otec nedovezl. Takže ještě průtahy ve škole.

no a to dítě je u tebe, nebo u něj? jako v den, kdy ho nedoveze? protože pokud u tebe, tak to, že otec dítě nedopravil do školy, je jen blbá výmluva :nevim: nemůže dítě jezdit do školy samo? s kamarádem? s rodiči spolužáka?

Lama Lama
Hvězda diskuse 51866 příspěvků 30.03.19 07:43
@mmm.r píše:
Vymahatelne to neni, pokud to nemate stanovene soudne, coz predpokladam, ze nemate..
Muzete jit na socialku nebo k pravnikovi (za uhradu, samozrejme) a sepsat mimosoudni dohodu..Ta vsak taky neni vymahatelna, ale muze to fungovat..
Rada zapojit deti,deti to vyresi - sorry, ale toto si maji vyresit rodice a ne do toho tahat decka - rekni tatinkovi, ze..rekni mamince, ze…jak se to decko asi bude citit, jako prostrednik? Trosku bych se nad tim jako rodic zamyslela :think: Toto si maji rodice resit spolu a ne pres deti.. To rikam z vlastni zkusenosti ditete.. Jine je, kdyz dite neco chce a zepta se, jestli to pro nej rodic udela..

Ano, tak jsem to myslela, že dítě chce, tak si to domluví. Samo přenášet na ně spor, souhlasím, nemá smysl. V tomhle případě je pravda, že to je asi víc přání maminky, než decka

Lama Lama
Hvězda diskuse 51866 příspěvků 30.03.19 07:46
@Anonymní píše:
Má dítě jeden den v týdnu, takže vyzvedne ze školy, bere k sobě, přespí, ráno dá do školy. Plus má víkend jednou za 14 dní a to chápu, že další vyzvednutí (v pátek odpol) by bylo pro jeho práci už moc, plus v pondělí ráno mívala škola výlet až na 8.30,takže pozdní příchod do práce. Tak jsem toto zajistila já s tím, že on je místo toho bude vozit jeden všední den ráno. No a to chce teď zrušit.
Sociálka já nevím. Je to maření povinné školní docházky. Předběžné opatření by taky nešlo? Protože jinak prostě ten den do školy nepůjde :nevim: . A já ten den omlouvat nebudu. Řeknu že otec nedovezl. Takže ještě průtahy ve škole.

Ale jaké mareni. Kde je psáno, že to nemáš dělat ty? Chápeš, že když půjdeš na soud, takuzes dosáhnout tvevylucne péče s tím, že on je bude vozit do školy vdny svého styku přes noc. Ale žádný soud se nebude zabývat tím, aby odvezl děti do školy od tebe. To je jeho dobrá vůle. A už vůbec ne soud předběžný opatřením. Jsou u tebe, mas je vést ty.
Já se toho bála několik let, že to tak dopadne a vím, že bych s tím neudělala ani pumpička. Bohužel, je to tak.

free333
Generální žvanilka 23489 příspěvků 30.03.19 07:53
@Anonymní píše:

Pokud to nemáte soudně, že má dítě odvést, tak s tím nic nenaděláš.
Když je dítě u Tebe, tak ho Ty musíš dostat do školy, měla bych strach, že budu mít problém se školou a sociálkou spíš já - dítě se nedostalo ode mě do školy…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama