Dovoz zboží z Polska

841
14.2.21 11:54

Dovoz zboží z Polska

Dobrý den,
ráda bych nakupovala zboží ve větsím množství možná až i kamiony z Polska.
Jde mi o to, že kamion půjde přes celnici a vyměří mi DPH.
To tedy musím doplatit.
Jde mi o to, zda když dané zboží budu prodávat koncovým zákazníkum zde v ČR, tak z každého prodeje také musím odvádět DPH?
Nevím, zda to chápu dobře, ale přijde mi, že bych ho ve finále platila dvakrát.
Ale jak je to potom tedy, když budu mít něco nakoupeno takto z doměřeným DPH a něco ze zemí, kde nakoupim jinak a DPH mi budou vracet?
To musím zboží hlídat, co tedy prodat a DPH odvést a co ne?
Jsem z toho trošku jelen, tak se omlouvám za možný zmatečný dotaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9045
14.2.21 12:05

Pokud jsi plátce DPH a nakupujes od jiného plátce DPH v EU a zbozi jde přes hranice tak je to v režimu reverscharge. Takže se DPH neplatí. Prespektive ho priznas, ale hned si ho vynarokujes zpet. Takze 0. Až to prodáš v ČR koncovému zákazníkovi tak DPH odvedes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
14.2.21 12:14
@JancaS84 píše:
Pokud jsi plátce DPH a nakupujes od jiného plátce DPH v EU a zbozi jde přes hranice tak je to v režimu reverscharge. Takže se DPH neplatí. Prespektive ho priznas, ale hned si ho vynarokujes zpet. Takze 0. Až to prodáš v ČR koncovému zákazníkovi tak DPH odvedes.

já plátce jsem, ale chci nakupovat i mimo EU právě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5339
14.2.21 12:29
@Nicol-8 píše:
já plátce jsem, ale chci nakupovat i mimo EU právě

A proč teda píšeš, že budeš kupovat z Polska?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9045
14.2.21 12:32

A ty kamiony jsou teda z Polska, nebo v Polsku vstupuji do EU do obehu ze 3 země?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
14.2.21 12:32
@Zumpa píše:
A proč teda píšeš, že budeš kupovat z Polska?

Z Polska a Ukrajiny, omlouvám se, nedošlo mi, že právě ta Ukrajina to má asi jinak.
Ale v tom DPH pořád tápu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
14.2.21 12:41
@JancaS84 píše:
A ty kamiony jsou teda z Polska, nebo v Polsku vstupuji do EU do obehu ze 3 země?

Polsko to je EU. Tam by to mělo být, jak jsi psala.
Ale ted tedy ta Ukrajina, tam jedou přímo z Ukrajiny ke mě. Tedy na celnici nejdříve.
Takže když zaplatím dan, nemůžu ji přece platit -odvádět při prodeji znovu ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14996
14.2.21 13:09
@Nicol-8 píše:
Polsko to je EU. Tam by to mělo být, jak jsi psala.
Ale ted tedy ta Ukrajina, tam jedou přímo z Ukrajiny ke mě. Tedy na celnici nejdříve.
Takže když zaplatím dan, nemůžu ji přece platit -odvádět při prodeji znovu ne?

Jako platci DPH ti celni urad DPH nevymeruje. To si vyrizujes s FU. CU ti vymeri jen clo, pokud nejake bude.

Doporucuji ti si nejprve nastudovat rozdily mezi dovozem zbozi z volneho obehu ze zemi EU, a dovozem ze tretich zemi. Pak si nastuduj problematiku intrastatu. A nakonec celkovou problematiku DPH.
Az budes vedet, jake komodity zbozi chces dovazet ze tretich zemi (to jsou ty mimo EU), tak si zajdi na nekterou z celnich spedic, kde si s nimi dohodnes zastupovani v celnim rizeni, protoze vidim, ze o zahranicnim obchodovani nevis vubec nic :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
14.2.21 13:14
@cecetka píše:
Jako platci DPH ti celni urad DPH nevymeruje. To si vyrizujes s FU. CU ti vymeri jen clo, pokud nejake bude.Doporucuji ti si nejprve nastudovat rozdily mezi dovozem zbozi z volneho obehu ze zemi EU, a dovozem ze tretich zemi. Pak si nastuduj problematiku intrastatu. A nakonec celkovou problematiku DPH.
Az budes vedet, jake komodity zbozi chces dovazet ze tretich zemi (to jsou ty mimo EU), tak si zajdi na nekterou z celnich spedic, kde si s nimi dohodnes zastupovani v celnim rizeni, protoze vidim, ze o zahranicnim obchodovani nevis vubec nic :?

Ano, nevím, proto jsem se ptala…
Děkuji za odpověď…já se v tom opravdu nevyznám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat