Downův syndrom - pozitivní screening

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 15:25
Downův syndrom-pozitivni screening

Ahoj holky, hledam spise zkusenosti a uklidneni… Screening z krve + geneticky ultz na specializovanem pracovisti v 1.trimestru vysly v poradku (1:1250). Po odberech v 2.trimestru jsem byla odeslana na genetickou konzultaci kvuli riziku Downa 1:280. Nejspis zvysene riziko kvuli veku 36let. Je to po ivf, 7.transfer… Mel jste to nekdo podobne? V 1.trimestru ok a ve 2.trimestru najednou takto? Diky za zkusenosti. Do ctvrtecni konzultace budeme jako na trni…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
barabrambora
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 11.02.19 15:27
@Anonymní píše:
Ahoj holky, hledam spise zkusenosti a uklidneni… Screening z krve + geneticky ultz na specializovanem pracovisti v 1.trimestru vysly v poradku (1:1250). Po odberech v 2.trimestru jsem byla odeslana na genetickou konzultaci kvuli riziku Downa 1:280. Nejspis zvysene riziko kvuli veku 36let. Je to po ivf, 7.transfer… Mel jste to nekdo podobne? V 1.trimestru ok a ve 2.trimestru najednou takto? Diky za zkusenosti. Do ctvrtecni konzultace budeme jako na trni…

To byl odběr krve kolem toho 16. týdne? To ještě někdo dělá? Mě v posledním těhotenství už nedělali. Dost často vychází falešně pozitivně.

lolink
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 11.02.19 15:31

Pokud to byl tripple, tak ten falesne pozitivni vychazi. Pokud to byl screening v 20tt, vysledek neni spatny. Testy z krve neovlivnuje vek. Hodne jsem si po tom sla a bylo mi nekolikrat vysvetleno, ze je to udelane tak, ze koeficienty pro urcity vek jspu ruzne. Pokud by ti test delali v 26, pravdepodobnost je jina jak u 36. Konzultace probehne, doporuci ti plodivku nebo testy z krve. Kamaradce to tak vyslo taky, ale utz vychazel dobre. Nedelali ji nic, jen sledovali. Ji vychazelo i vysoke hcg.

barabrambora
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 11.02.19 15:36

@lolink To bude spíš ten tripple. Ve 20. týdnu se krev nebere, dělá se jen ultrazvuk.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 15:41

Byla to krev v 15tt, takze asi ten tripple test. Na plodovku odmitam jit, zaplatime si kdyztak Prenascan. Loni jsme o miminko prisli ve 20tt po odtoku plodove vody. Takovou smulu snad mit nemuzem, aby byl zas problem. Doktorka me uklidnovala, ze testy byvaji casto falesne pozitivni. Stejne jsem brecela celou cestu domu za volantem…

barabrambora
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 11.02.19 15:44
@Anonymní píše:
Byla to krev v 15tt, takze asi ten tripple test. Na plodovku odmitam jit, zaplatime si kdyztak Prenascan. Loni jsme o miminko prisli ve 20tt po odtoku plodove vody. Takovou smulu snad mit nemuzem, aby byl zas problem. Doktorka me uklidnovala, ze testy byvaji casto falesne pozitivni. Stejne jsem brecela celou cestu domu za volantem…

To věřím. Na plodovku bych asi taky nešla. Taky jsme přišli o miminko ve 22. týdnu, ale kvůli vvv mozku.

Markéta80
Hvězda diskuse 42015 příspěvků 11.02.19 15:46
@Anonymní píše:

to byl trippl který vychází často blbě. Pokud byl screening ve 12tt ok, šla bych na genetiku na lepší utz ;)

Filzefina
Kecalka 152 příspěvků 11.02.19 15:49

Klid. Bude to jen falesne pozitivni. Drzim palce a posilam :hug:

lolink
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 11.02.19 15:49

Tak to vubec. Screening ve 20tt a na zbytek bych se vyprdla. Kor kdyz to ve 13tt vyslo ok. Nevim, proc to porad delaji? Uz mi to prijde, jak tahani penez za vykon od pojistovny a zensky zbytecne vyplaseny.

martanek29
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 11.02.19 16:02

Bud uplne v klidu. Mne screening v 1.trim.vysel na vybornou,ale stejne mi doktor delal tripple v 16.tt (pred 6 lety). A ten mi vysel hrozne-vek 27 let. Riziko na downuv syndrom 1:28. Taky jsem to hodne obrecela,podstou­pila odber plodove vody a vse dopadlo dobre. Narodila se nam zdrava holcicka. Znam takovych pripadu vic,vubec se nestresuj,vse dopadne dobre :hug:

di.xi.nka01
Stálice 85 příspěvků 11.02.19 16:14

To je vážně hrozny, měla jsem to úplně stejne u prvního nechápu proč ten druhy test delaji :nevim: teď u druhého už mi ho nikdo nedělal. Jinak 1:280 je dobrý nebala bych se. Já plodovku taky odmítla a pro svůj klid jsem si nechala udělat test z krve (v podstatě Prenascan) který dělal Genet a byl v rámci výzkumu zdarma. Jsou to tři roky ale můžeš se na tuhle variantu taky zeptat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 16:22

Opravdu buď v klidu, měla jsem to podobně. Když dosadili do tabulek můj věk 42, tak to s výsledkem poradně zamávalo. Dala jsem na rady a šla na odběr choriových klků. Vše v pořádku! Opravdu je to tím věkem, neboj se :hug:

lucie.krajcarova
Kecalka 496 příspěvků 91 inzerátů 11.02.19 16:22

držím ti palce. já na NT screening nešla, že to stojí peníze, triply vyšly pozitivní, pak i utz i plodovka.. a miminka jsme se vzdali, šance na downův syndrom 1:40. věřím, že když jsi po NT testech, tak triply jsou falešně pozitivní. doporučuji ten utz, mně to dělali v genetu

jitka 11
Neúnavná pisatelka 19180 příspěvků 11.02.19 16:25

Já jsem taky měla ze začátku negativní a okolo toho 16 týdne taky falešné, ještě více, 1:175.
Nervy mi nepochodovaly, protože jsem věděla, že je všechno v pořádku. A taky že jo.
Syn se narodil v pořádku a už je mu 9 let. :pankac: :dance: :palec:

jitka 11
Neúnavná pisatelka 19180 příspěvků 11.02.19 16:27

Bylo to taky věkem, byla jsem ještě starší než ty.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >