Downův syndrom-ultrazvuk ok,krev spatna

• Fotoalbum (3)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
110
2.5.22 14:40

Downův syndrom-ultrazvuk ok,krev spatna

Ahoj vsem, potrebuji radu, mozna uklidnit-dnes jsem byla na screeningu v 1.trimestru, ultrazvuk v naprostém poradku, nic nenasvědčovalo, ze by mohlo byt neco spatne..Jenze ted mi volaly, ze hodnota z krve je vyssi-vic nevim, byla jsem v hroznem soku a moje vnímání nebylo uplne jak by melo.Jsem objednana na 24.5. na konzultaci..Ze pry probereme dalsi moznosti vysetreni..Je tady nekdo, kdo to mel podobne a presto se narodilo zdravé miminko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7233
2.5.22 14:43

@sluníčko87 Já mela papp Ok, beta HCG skoro 3 a vyslo mi to 1:280 dle krve. Ultrazvuk v pořádku a kombinovaný výsledek 1:790. Doktor okolo 20tt jen 2× poradně zkontroloval srdíčko jestli tam není nějaká vada a vše se tvari v pořádku. Rodim za měsíc. Zrovna v týdnu jsem našla papíry z prvního tehktenstvi před 4 lety a taky jsem mela hcg vyšší než by mělo byt a kluk je naprosto zdravý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
2.5.22 14:48

No krvi bych verila daleko vic, ultrazvuk zalezi hodne na lidskem faktoru… lehce se zmeni hodnoty…
ale zkouma se kombinace obojiho, takže jeste neves hlavu… kazdopadne bych se snazila konzultaci presunout na drivejsi termin, cim driv se to pripadne ukonci tim lip

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1899
2.5.22 14:50

Netrap se předem… jaké mas riziko? Pro klid duše se objednejte napr. na Prenascan a budeš to vědět dřív nez mas konzultaci. Taky jsem si tím prošla a syn je zdravý :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
2.5.22 15:23

Neboj a hlavně nestresuj. Já měla volné beta Hcg téměř 11, což prý je strašný výsledek, utz též v pořádku. Takže taky konzultace, vše kolem, riziko Downa jsem měla myslím 1:30. Byla jsem na Trisomy, pak pro neprůkaznost testu na plodovce a vše ok. Malá je zcela zdravá a v pořádku.

Já jsem byla úplně v klidu, měla jsem pocit, že vše je ok. Ale ti doktoři mě tak rozhodili psychicky, že nemám dát na pocity a kdesi cosi, no byla jsem téměř hysterická. I kvůli tomu mě termín na plodovku, co jsem měla původně mít, zrušili a vzali mě okamžitě, protože jim bylo jasné, že bych to asi nedala. Fakt mi někdy připadá, že ti doktoři nemají ani trochu empatie a hlavním důvodem je, aby zoufalé matky přiměli k tomu, aby si platily ty neinvazivní testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
2.5.22 15:28

Jo ještě doplním, že pak je taky zajímalo, proč jsem měla ty výsledky krve tak divné, takže žádali o vzorek pupečníkové krve a vzorek placenty po porodu. No a bylo to tim, že jsem měla 2 placenty, 1 normální a druhou menší. Takže tolik k tomu, jak je možné věřit výsledkům z krve.

A tenkrát jsem si též hledala tady podobné příběhy, rady a zkušenosti a hodně holek psalo, že měly riziko velké, jedna dokonce myslím 1:3, a dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
2.5.22 15:31

@Nenitamduch no objednaly me az na toho 24. a driv to pry nejde-proc jsem se neptala jak jsem byla v soku..
@Janee19 Prave,ze vim jen to, ze vysla hodnota vyssi..Vic nevim, rikala sice, ze to nemusi nic znamenat a ze se nemam stresovat, ale nejak mi to nejde..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
2.5.22 15:36

@sluníčko87 Tak se zkus přeobjednat někam jinam, třeba najdete bližší termín. Jinak si zajdi pro zprávu, kde budou konkrétní čísla, ty ani nevíš, jaké je 1:… riziko, co? Dle toho bych se rozhodovala pro neinvazivní test z krve, pokud si na něj skočíš hned, tak výsledky jsou do cca 10 pracovních dní = dřív než konzultace. Plodovka se odebírá až v pozdějším týdnu, takže tam to nehoří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1076
2.5.22 15:38

@Enitka Páni, to je hodně zajímavé..jak dvě placenty můžou nadělat takovou paseku ve výsledcích. Ale hlavně, že to dobře dopadlo a někteří doktoři jsou fakt na ránu, taky mám špatnou zkušenost s doktorem, naštěstí jen jednu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
2.5.22 15:42

@wiwiOL ono bohuzel neni kam tady u nas-jezdím do Plzne a jina moznost asi neni..Prave, ze nevim vubec nic, jen ze hodnota je zvýšena..A ze si pry mam zavolat ke sve gynekolozce aby mi vystavila zadanku..Jenze-moje gynekolozka byla naposledy v patek-sla na nejakou operaci-k ni jsem objednana az na 6.6.-to uz bude zase ordinovat..Kdo tam je a jak misto ni nevim, dnes uz mi tam mobil nikdo nezvedal..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
304
2.5.22 15:47

Ahoj, já měla opačný problém. Oba výsledky velice nízké. Vyšlo mi relativně vysoké riziko na všechny tři druhy postižení. Druhý den jsem si zaplatila trisomy test. Vše negativní. Tak doufám že za tři měsíce budu držet doopravdy zdravé miminko. Držím pěsti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
2.5.22 15:48

@sluníčko87 Tak zprávu ti vystaví pracoviště, kde ti prováděli screening. Já ji dostala tedy hned i s veškerým vysvětlením po vyšetření, nechápu metodu někomu to volat a jen vystresovat. A osobně bych tedy pro bližší termín neváhala vyjet i dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
2.5.22 15:56

@wiwiOL no oni to takhle delaji tady,,u nas,,–jdes na vysetreni a pak jen cekas jestli se ozvou-kdyz se neozvou-vse je v poradku..Kdyz se ozvou…..Tak je neco spatne. Vystresova jsem hodne, manzel v praci, ja na prasky..Co se tyce vysetreni jinde-tak mozna Praha?? Coz mam 120km na kraj Prahy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
2.5.22 15:58

@Tereza202081 Takze te taky jen vystresly? Budu ti drzet palce, at je tvoje miminko opravdu v poradku!! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
932
2.5.22 16:40
@Nenitamduch píše:
No krvi bych verila daleko vic, ultrazvuk zalezi hodne na lidskem faktoru… lehce se zmeni hodnoty…
ale zkouma se kombinace obojiho, takže jeste neves hlavu… kazdopadne bych se snazila konzultaci presunout na drivejsi termin, cim driv se to pripadne ukonci tim lip

A tys to tak mela? Nebo jenom veris vic krvi? ;) trosku zbytecne a predcasne zakladatelku plasis s ukoncovanim.

V druhem tehotenstvi mi pri screeningu vyslo na UZ take vse ok, krev uplne spatne, hodnoty naopak. Uz si nepamatuju presne riziko, ale neco jako 1:200. Co jsem cetla zkusenosti, prave s krvi muze tedy taky hodne faktoru zahybat (napr. trombofilni mutace nebo “spatne” vypoctene stari tehotenstvi). My byli vystraseni, protoze partner je o 20let starsi. Zaplatila jsem si ten test z krve, je to sice taky jenom screeningova metoda, ale v kombinaci s dvojitym velkym UZ ve 20tt jsem potom byla v klidu. Na vsech UZ bylo vse v poradku, test (Harmony, dela se tady v Cr) vysel taky jako negativni na Down a ostatni vady. Loni v lednu se nam narodila dcera a je zdrava.

Tak drzim palce a neves hlavu! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat