DPČ nebo HPP na rodičovské

13.8.20 12:50

DPČ nebo HPP na rodičovské

Ahoj,
chtěla bych nastoupit do nového zaměstnání na úvazek 0,5 při rodičovské dovolené. Nabídli mi, že si mohu vybrat DPČ nebo HPP s tím, že oni mi doporučují DPČ, že si vydělám o trochu více. Já ale žádné výhody oproti HPP nenašla, naopak nebudu mít např. nárok na dovolenou. Čistého bych si vydělala na půlúvazek více než 10 000, tedy daně by byly také nastejno.
Nenašel by se někdo, kdo by tomu více rozuměl a neporadil mi? Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7127
13.8.20 13:09

Já tomu teda víc nerozumím, ale mám takový pocit, že HPP by měl být výhodnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
13.8.20 13:10

Já myslím, že výhodné je to hlavně pro ně :) s DPČ nemáte nárok na dovolenou, nemocenskou ani ošetřovné na děti. Jedině že by vám dávali plat do 10 000,00 a zbytek bokem to byste potom ušetřila na daních.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42934
13.8.20 13:53

@YellowBird dane zaplatis vzdycky, u vydelku do 10 000 HRUBEHO se neodvadi pojisteni. Pro zamestnance je vyhodnejsi hpp-nemocenska, dovolena, proplacene statni svatky, benefity…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3496
13.8.20 15:35

Možná se tím, že si vyděláš více, snažili říci, že budeš dostávat 10.000,– a zbytek bokem. Každopádně pro zaměstnavatele je výhodnější dohoda, zatímco pro zaměstnance je výhodnější úvazek. Z úvazku pro zaměstnavatele plyne více povinností a závazků vůči zaměstnanci, tak se možná snažili se z toho takhle vyvléct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6315
13.8.20 17:24
@matkabagristy píše:
@YellowBird dane zaplatis vzdycky, u vydelku do 10 000 HRUBEHO se neodvadi pojisteni.

To platí u DPP, nikoli u DPČ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama