DPN a nezkolaudovaný dům

Anonymní
16.4.20 10:44

DPN a nezkolaudovaný dům

Ahoj holky, neřešila jste některá podobnou situaci? Bydlíme v novém RD krátce a prozatím nemáme zkolaudováno, tudíž nemáme číslo popisné - a já budu muset teď být na neschopence. Mohu si místo čísla popisného uvést číslo parceli? Nebo jak jste to řešili? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1140
16.4.20 10:53

Já většinou píšu číslo popisné souseda, popř. i to parcelní by snad šlo samozřejmě se píše telefon, tak se můžou ozvat).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.20 10:58
@Nuníček píše:
Já většinou píšu číslo popisné souseda, popř. i to parcelní by snad šlo samozřejmě se píše telefon, tak se můžou ozvat).

A to se domlouváte pouze s ošetřujícím lékařem nebo si voláte na sociálku?

• Citovat
  • Nahlásit
61
16.4.20 11:25

Parcelní číslo Vám na neschopenku nenapíší. Manžel to dříve také řešil, marodil, ale už jsme bydleli v nezkouladovaném domě. Doktor řekl, že nemůže uvést parcelní číslo. Což má logiku, v nezkolaudovaném domě se nesmí bydlet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.20 12:14
@ssuchy píše:
Parcelní číslo Vám na neschopenku nenapíší. Manžel to dříve také řešil, marodil, ale už jsme bydleli v nezkouladovaném domě. Doktor řekl, že nemůže uvést parcelní číslo. Což má logiku, v nezkolaudovaném domě se nesmí bydlet.

A jak jste to tedy vyresili? Mne znama tvrdila, ze to tam lze uvest, ale zkusenosti s tim samozrejme nemam… tak se radeji predem informuji, diky.

• Citovat
  • Nahlásit
61
16.4.20 12:19

Adresu mu napsal na trvale bydliste, kde uz jsme se nevyskytovali. Tak jsme jen doufali, aby neprisla kontrola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5748
16.4.20 12:30

V nedokončeném domě nesmíte bydlet. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.20 12:34
@Anonymní píše:
Ahoj holky, neřešila jste některá podobnou situaci? Bydlíme v novém RD krátce a prozatím nemáme zkolaudováno, tudíž nemáme číslo popisné - a já budu muset teď být na neschopence. Mohu si místo čísla popisného uvést číslo parceli? Nebo jak jste to řešili? Děkuji.

Měla jsem číslo parcely a to napsané na okně místo č. p. Aby to bylo jasné. Jinak kolaudaci nepotřebujete. Jen oznámení o užívání stavby a čp vám přidělí.

• Citovat
  • Nahlásit
1127
16.4.20 12:36

Dnes se již nekolauduje, oznámíte úřadu záměr bydlet a požádáte o přidělení čísla popisného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.20 12:37
@Zumpa píše:
V nedokončeném domě nesmíte bydlet. :zed:

Nikdo to neřeší, pokud je problém, tak to jde za majitelem. To je info od stavebního úřadu. Nehledě na to, že se dnes nekolauduje, ale ohlašuje užívání stavby. A revize atd.zase jdou za majitelem. Pokud se bavíme o rodinném domě určeném k bydlení.

• Citovat
  • Nahlásit
5748
16.4.20 16:22
@Anonymní píše:
Nikdo to neřeší, pokud je problém, tak to jde za majitelem. To je info od stavebního úřadu. Nehledě na to, že se dnes nekolauduje, ale ohlašuje užívání stavby. A revize atd.zase jdou za majitelem. Pokud se bavíme o rodinném domě určeném k bydlení.

Já jsem o kolaudaci nenapsal ani čárku. Psal jsem o nedokončeném domě. Tzn. o domě, které nemá přidělené číslo. Tam by se opravdu bydlet nemělo. Už se stal takový veselý případ, kdy jedněm ubožákům takovýto dům vyhořel, to bylo pak radosti platit ještě 30 let hypotéku na dům, který má jen ohořelé základy. Ale když jsou lidé blbí, tak je to jejich boj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1127
16.4.20 16:39

@Zumpa to neměli pojistku? My jsme měli stavbu pojištěnou na cenu domu už od prvního patra. V případě, že máš revize na vše potřebné, problém není. Jestli někdo bydlí v nezrevidovaném domě, tak má půl mozku. Nedokončený dům je teda co přesně, ať se tu nedohadujeme, pokud myslíme to samé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.20 17:53
@Zumpa píše:
Já jsem o kolaudaci nenapsal ani čárku. Psal jsem o nedokončeném domě. Tzn. o domě, které nemá přidělené číslo. Tam by se opravdu bydlet nemělo. Už se stal takový veselý případ, kdy jedněm ubožákům takovýto dům vyhořel, to bylo pak radosti platit ještě 30 let hypotéku na dům, který má jen ohořelé základy. Ale když jsou lidé blbí, tak je to jejich boj.

Jenomže bacha. I když dům má dneska ČP, tak teoreticky nemusí být dokončený ani mít revize. Protože to dokládáš ve chvíli, kdy to po tobě chtějí předložit. A to třeba nemusí být nikdy. Samozřejmě pokud se něco stane tak je to tvůj problém. To už jsem psala. Na to fakt ČP vliv nemá. Kolaudace byla jiná, protože to kontrolovali na místě. A bez revizí ti papír nedali. A stejně tak není dáno, že dům bez ČP není dokončený. My bydleli a normálně jsme měli všechny revize a náležitosti, co má dům mít. Pojištění domu a domácnosti taky. ČP jsme řešili později

• Citovat
  • Nahlásit
409
16.4.20 23:44

Doktor vám tamto napise, co budete chtít. Napr. Zelený dům bez čp vedle domu čp 67. Na ossz nikdo nemá čas řešit, zdaž bydlíte v nezkolaudovanym. Mají dost svých starostí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
17.4.20 02:50

A netušíte ani, jaké číslo orientační budete mít? To odhadnout lze, pokud nejste tak malá obec, že nemáte ani ulice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat