DPN Uraz zavineny jinou osobu

27.5.20 11:08

DPN Uraz zavineny jinou osobu

Ahojky, mate nekdo zkusenosti s neschopenkou kdy to neni nemoc ale Uraz zavineny jinou osobu? (Autonehoda-chlap dostal smyk a sejmul me) Nemuze nikde najit zadne info k tomu kolik dostanu jestli vubec neco dostanu a kdo mi to kdy zaplati? Jen jsem narazila na neco ze v romhle pripade zamestnavatel nehradi tech prvnich 14 ale mela by to hradit pojistovna. Mate nekdo zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59251
27.5.20 11:39

@Simushka163 dostaneš klasickou neschopenku, s dotyčným se můžeš soudit o usly zisk a škody.. 2 roky zpět mě napadli, neschopenka 2 měsíce, dostala jsme kulové.. Protože nic nemají, nikoho to nezajímá. Soudím se přes rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
906
27.5.20 11:48

@martina.se @Simushka163 pokud to byla autonehoda, tak usly zisk, naklady na leky a rehabilitace dolozite pojistovne. Ona by Vam to mela proplatit a z dluznika si to dostat sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.5.20 12:13

Tak ted jsem to resila s policií, kdyz mi oznamili ze chlap dostane akorat pokutu 2.000 tak jsem si myslela ze si ze me dela prdel… Je mi jasny ze dostanu uplny prd ale budu doufat ze alespon bude trosku vystrasenej kdyz to bude resit organ…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
27.5.20 12:29

@Kosopemi u mě bohužel ne bouračka, ale napadení.. Takže Smolík.. Ale díky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
906
27.5.20 12:52
@Simushka163 píše:
Tak ted jsem to resila s policií, kdyz mi oznamili ze chlap dostane akorat pokutu 2.000 tak jsem si myslela ze si ze me dela prdel… Je mi jasny ze dostanu uplny prd ale budu doufat ze alespon bude trosku vystrasenej kdyz to bude resit organ…

Nemela byste dostat prd. Je to nahlasena autonehoda. On dostane pokutu, ale jeho pojistovna bude proplacet skody. Jde o to, aby to pojistovne bylo nahlaseno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13406
27.5.20 13:20

Mě vloni srazil chlap na přechodu, dostala jsem nemocenskou, ale jen 50 procent, zbylých 50 procent až za 2 měsíce, až policie dala zprávu ČSSZ. Jinak škoda se to uhradí z jeho povinného ručení, pokud to nenahlásí on, můžeš i ty jako poškozená (já to. musela nahlásit sama, protože viník ve chvíli, kdyja jsem byla zraněná 6tydnu na nemocenské řešil jen to že přijde o bonus z povinného ruceni :zed: ) no nic. Ale pojišťovna plnila bez problemu, poškozené boty, bolestné, náhrada ušlé mzdy, proplatila léky a další pomůcky z lékárny, parkovne z nemocnice, jízdenky k lékaři).
Bohužel, co člověku nikdo nenahradí je ten ztracený čas, běhání po doktorech a zařizování s pojistovnou :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13406
27.5.20 13:26
@Simushka163 píše:
Tak ted jsem to resila s policií, kdyz mi oznamili ze chlap dostane akorat pokutu 2.000 tak jsem si myslela ze si ze me dela prdel… Je mi jasny ze dostanu uplny prd ale budu doufat ze alespon bude trosku vystrasenej kdyz to bude resit organ…

Hele, to je divný. Pokud je zranění tak i kdybys byla na nemocenské třeba jen 3 dny, tak jako nehoda se zraněním to jde do správního řízení a je tam pokuta jak. prase - 25-50 tisíc a tuším odebrání řidičáku na rok až 2. Při PN delší než 7 dní to jde do trestního řízení. Pokutou na místě takovou nehodu řešit nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.5.20 17:35

@Mufina A o ty vsechny nahrady jste si nejak zadala sama nebo vas zastupovala nejaka firma? Me kazdy rika ze njc nedostanu a pojistovna me oskube kde se bude dat. Vubec nevim jak postupovat nikdy se mi nic takoveho nestalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13406
27.5.20 17:43

@Simushka163 ano, řešila jsem to sama, od začátku jsem si schovávala všechny doklady, zprávy od lékaře, poškozené věci i zranění jsem vyfotila. Bylo to bez problémů, třeba za poškozené boty mi dali 80 procent jejich ceny, přitom se ještě dají nosit, jen mají trochu podřenou kůži. Jinak bolestne taky vyplatili v klidu. Řekla bych, že u lehčího zranění si mnou ruce, protože to je daleko levnější než tukanec na novém drahém autě.
Jediné, co mě štve, že si příští rok budu muset podat daňové přiznání, protože náhrada ušlé mzdy není zdaněná.
Jo a pan má Direct, což bylo super, vše jsem řešila online.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13406
29.5.20 09:12

Ještě jsem si vzpomněla, nezapomeň vyplnit k neschopence záznam o úrazu, ale to by ti měli dát ze mzdového. U nás v práci to nechtěli za těch prvních 14 dní PN, ale jak to přešlo pod ČSSZ, tak to k tomu museli přiložit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama