DPP a uplatnění daní na děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Katuskka
Závislačka 2833 příspěvků 17.05.19 09:16
DPP a uplatnění daní na děti

Hezký den, chtěla bych se zeptat ohledně uplatnění slevy na dani na děti u DPP. Od 31.7.budu mít ukončený HPP a v srpnu budu chodit na brigádu na DPP, než nastoupím v září na další HPP, je možné uplatnit slevu na dani na děti i na té brigádě? Je to podmíněné nějakou minimální částkou, kterou je potřeba na té brigádě vydělat? Děkuji :kytka:

Reakce:
Uživatel je onlineNetopýr1
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 17.05.19 09:59

Na DPP nemáš žádné daně, můžeš odpracovat 300 hodin, což za měsíc předpokládám nepřesáhneš, takže vzhledem k tomu, že na DPP hrubý plat rovná se čistý, se to podle mě uplatnit nedá. Neplatiš daně tím pádem nemáš ani žádnou úlevu.

Lama Lama
Hvězda diskuse 52541 příspěvků 17.05.19 10:14

Dane se samo platí. Do 10tis se neplatí soc. Zdra

Uživatel je onlinehistep
Závislačka 4707 příspěvků 17.05.19 10:14

Pokud budeš mít v srpnu pouze tu DPP, můžeš i u DPP podepsat „růžové“ prohlášení. Pak budeš mít nárok na základní slevu na dani na poplatníka. Minimální částka výdělku pro uplatnění měsíčního daňového zvýhodnění na dítě je 6.675 Kč.

Pokud „růžové“ prohlášení nepodepíšeš, bude ti z výdělku do 10.000 Kč sražena 15% srážková daň, při výdělku nad 10.000 bude sraženo zdravotní i sociální pojištění a záloha na daň ze superhrubé mzdy. A nebudeš mít ani základní slevu na poplatníka, ani daňové zvýhodnění na dítě.

Nicméně vše se potom dá dorovnat v rámci ročního zúčtování / daňové přiznání.

@Netopýr1 Nepiš nesmysly.

Katuskka
Závislačka 2833 příspěvků 17.05.19 10:27

@histep moc děkuji za odpověď :hug: Tu DPP budu podepisovat už 1.6.,mám to růžové prohlášení podepsat hned toho.1.6.nebo stačí až 1.8.kdy už nebudu mít HPP? Děkuji

Uživatel je onlinehistep
Závislačka 4707 příspěvků 17.05.19 10:50

@Katuskka Kolik si tam cca vyděláš za ten měsíc? Růžové prohlášení podepsat s datem 1.8.

Katuskka
Závislačka 2833 příspěvků 17.05.19 18:40

@histep záleží kolik tam budu přesně hodin, ale počítám kolem.10.000,–

Uživatel je onlinehistep
Závislačka 4707 příspěvků 17.05.19 18:49

@Katuskka Pak ruzove prohlaseni podepis, i na ten jeden mesic.

Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 17.05.19 19:32

@histep jakto že mne z výdělku do 10 tisíc nesráželi na DPP nic, ani daň, to co jsem měla hrubého jsem dostala čistého.
Sem tam zapomněla dopsat, že při výdělku do 10 tisíc tak nemusíš bejt hned hustá
:P :mrgreen: (nějak jsem automaticky předpokládala že všem jde o to, aby si zaměstnanec nevydělal víc)

Hanula1212
Kelišová 5551 příspěvků 17.05.19 19:44

@Netopýr1 protože jsi nejspíš podepsala prohlášení k dani a tím pádem byla uplatněna sleva na dani. Takže daň byla nakonec nulová. Pokud bys ale prohlášení k dani nepodepsala, pak by se srazila 15% daň tak jak psala @histep

Uživatel je onlinehistep
Závislačka 4707 příspěvků 17.05.19 19:46

@Netopýr1 Tak nesmysl je treba i tvoje veta „Neplatis dane, tim padem nemas ani zadnou ulevu“. Ty dane u dpp jsi neplatila prave naopak, ze jsi podepsala ruzove prohlaseni a mohla jsi tak cerpat zakladni slevu a tim padem jsi neplatila zadnou dan.
A da se uplatnit i odpocet na dite, i kdyz podle tebe ne.

Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 17.05.19 19:50

@histep tak já nevím no, asi sem to podala blbě a psala to rychle, ale nějak mi přijde automatický, že člověk podepíše růžověj papír, když nemá jiné zaměstnání a to i při brigádě :nevim: ale uznávám, že formulace nebyla zrovna šťastná.

Váš příspěvek
Reklama