DPP bez daně z příjmů a vlastní daňové přiznání

777
1.4.21 22:46

DPP bez daně z příjmů a vlastní daňové přiznání

Ahoj všem,

nevíte, zda je možná následující situace?

Jsem nezaměstnaná, pobírám rodičovský příspěvek. Podepíšu se zaměstnavatelem DPP na 25 hodin měsíčně a 5.000,–. Měsíčně mi přijde na účet 5.000,–.
Daň z příjmu si spočítám sama až při vyplnění daňového přiznání, tzn. 15% z 60.000,– je 9.000, což pokryje sleva na poplatníka (chci si ho dělat sama, protože mám ještě příjem z pronájmu).

Zaměstnavatel neodvádí ani zdravotní, ani sociální. Musí mě někde hlásit a něco za mě nějakému úřadu platit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
267
2.4.21 00:40

U zaměstnavatele máš podepsané prohlášení k dani? Máš od něj vystavené potvrzení o příjmech?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4621
2.4.21 02:24

Neodvádí za tebe sociální a zdravotní a předpokládám, že tě hlásit nikde nemusí - není důvod. Pokud máš u zaměstnavatele podepsané prohlášení k dani, neodvádí za tebe zálohovou daň z příjmu, protože jak píšeš, pokryje ji sleva na poplatníka.

Pokud si budeš sama sestavovat daňové přiznání potřebuješ od zaměstnavatele Potvrzení o zdanitelných příjmech, kde uvede tvé příjmy i případnou výši sražené zálohové daně, což by při podepsaném prohlášení a v tvém případě, měla být nula.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6734
2.4.21 08:58

@lagartita pokud budeš mít podepsané prohlášení, což asi budeš, když hrubá se rovná čisté mzdě, pak není nutné podávat daňové přiznání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9238
2.4.21 09:06
@Hanula1212 píše:
@lagartita pokud budeš mít podepsané prohlášení, což asi budeš, když hrubá se rovná čisté mzdě, pak není nutné podávat daňové přiznání.

Píše, že má ještě příjem z pronájmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6734
2.4.21 09:09
@Lendeš píše:
Píše, že má ještě příjem z pronájmu.

A jo, pardón, jsem slepá :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit