Reklama

DPP u osoby pečující o dítě do 7 let a překročení limitu částky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 20:58
DPP u osoby pečující o dítě do 7 let a překročení limitu částky

Dobrý den, moc prosím o radu. Jde o to, že jsem osoba pečující o dítě do 7 let věku. Přivydělávám si na DPP do 10 000 Kč měsíčně (8 500 Kč po zdanění). Jde však o to, že chybou účetní ve firmě, pro kterou pracuji, mi byla jeden měsíc vyplacena částka převyšující těchto 10 000 Kč (respektive 8 500 po zdanění). Co to pro mě znamená a jaké to může mít následky? Jsem z toho zoufalá, prosím o radu někoho, kdo se v problematice orientuje. Ještě uvedu, že ze základu pro tuto částku (konkrétně mi bylo vyplaceno něco málo přes 13 000) mi bylo strhnuto ZP i SP. Avšak pouze jednorázově v tomto měsíci, kdy mi byla vyplacena tato převyšující částka. Jak mám tuto situaci řešit? Mohu z toho mít nějaké problémy? Měla jsem za to, že je situace v pořádku, když mi ZP a SP bylo strhnuto, avšak teprve teď mi došlo, že to v pořádku být nemusí. Prosím moc o rady, co to pro mě znamená a jak postupovat. A omlouvám se za možnou zmatenost textu. Předem děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anik6
Závislačka 3907 příspěvků 20.09.18 21:10

Moc nerozumím,proč danite? Do 10tis se nic neodvadi… hl.vyhodou DPP a osoba pečující je ta,že nemusíte platit ani zdravotní-plati stát. Pokud by někdo měl DPP a nepatřil by do kategorie,za které hradí zdravotní stát,musel by si zdravotní poj.uhradit zvlášť.

Pokud nějakou chybou-nerozumim jakou by se stalo, že přetáhnete 10tis.,tak na ten měsíc se vyřadite z kateg.osoby za kterou hradí ZP stát,protože výdělkem jste se dostala na hranici, kdy už jste musela ZP uhradit z platu. Protože nejde být v obou dvou kat.najednou. takže se dle mého nic nedeje. Ale nechapu,že z 10tis odvadite… to Vám nemůžou napsat 9990 ?

soleile
Ukecaná baba ;) 1390 příspěvků 20.09.18 21:20

@Anik6 no a co daň z prijmu?? Tazatelka se nebavi jen o sp a zp. Myslím že se nic nestalo, jen jsi musela zaplatit sp a zp. Příště do 10 000, to bude zase bez sp a zp. Ale daň z příjmů se strhávat musí ja určitě víš, když to máš každý měsíc. Záleží jestli jsi ppdepsala nebo nepodepsala prohlaseni k dani. Pokud ano, daní se zalohovou, pokud ne, tak od 2500 do 10 000 srazkovou, nad 10 000 zalohovou. Odměna by musela byt do 2500 aby nepodlehala žádné dani

soleile
Ukecaná baba ;) 1390 příspěvků 20.09.18 21:27
@Anonymní píše:
Dobrý den, moc prosím o radu. Jde o to, že jsem osoba pečující o dítě do 7 let věku. Přivydělávám si na DPP do 10 000 Kč měsíčně (8 500 Kč po zdanění). Jde však o to, že chybou účetní ve firmě, pro kterou pracuji, mi byla jeden měsíc vyplacena částka převyšující těchto 10 000 Kč (respektive 8 500 po zdanění). Co to pro mě znamená a jaké to může mít následky? Jsem z toho zoufalá, prosím o radu někoho, kdo se v problematice orientuje. Ještě uvedu, že ze základu pro tuto částku (konkrétně mi bylo vyplaceno něco málo přes 13 000) mi bylo strhnuto ZP i SP. Avšak pouze jednorázově v tomto měsíci, kdy mi byla vyplacena tato převyšující částka. Jak mám tuto situaci řešit? Mohu z toho mít nějaké problémy? Měla jsem za to, že je situace v pořádku, když mi ZP a SP bylo strhnuto, avšak teprve teď mi došlo, že to v pořádku být nemusí. Prosím moc o rady, co to pro mě znamená a jak postupovat. A omlouvám se za možnou zmatenost textu. Předem děkuji.

Jenom jeste pokud by se to jeste opakovalo, musela by jsi podavat danove priznani ( povinnost nastava, pokud alespon dvakrat odvadis zalohovou dan), ale pro tebe by to mohla byt i vyhoda, pokud mas cely rok nizsi prijmy, srazkova dan se da vracet - v tom DP

Anik6
Závislačka 3907 příspěvků 20.09.18 21:53

@soleile tak pokud podepsala prohlášení,tak ani dane řešit nemusí.. no nee ?

Anik6
Závislačka 3907 příspěvků 20.09.18 21:56

Ahaa.. zakl. zřejmě prohlášení nepodepsala…

soleile
Ukecaná baba ;) 1390 příspěvků 20.09.18 22:15

@Anik6 nezáleží jen jestli podepsala nebo ne, daň z příjmu sw musí řešit vždy nad 2500. Pak už jen záleží jestli zálohovou nebo srážkovou, ale obe jsou 15%

Anik6
Závislačka 3907 příspěvků 20.09.18 22:40

@soleile zakl.ma DPP ne DPČ, u DPP to je 10tis…

byla jsem taky osoba pečující a měla DPP,podepsala jsem,vydělala jsem si 7tis a to bylo hned čistého. A když si najdeš kalkulačku a dáš 9999 měsíčně, tak čistého je to 9999 protože se nic neodvadi.

soleile
Ukecaná baba ;) 1390 příspěvků 20.09.18 22:43

@Anik6 Pokud nám zaměstnanec Prohlášení nepodepsal, posuzujeme ještě výši odměny. Pokud je přes 10 tisíc Kč za měsíc u Dohody o provedení práce nebo přes 2500 Kč u Dohody o pracovní činnosti, zdaníme ji také zálohovou daní.

Nižší odměny zdaníme daní srážkovou. Tedy tehdy, když nám zaměstnanec na to konkrétní období Prohlášení poplatníka k dani nepodepsal a zároveň výše jeho odměny nepřekročila 10 tisíc Kč měsíčně (u Dohody o provedení práce) nebo je nižší než 2500 Kč (u Dohody o pracovní činnosti.)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 22:50

Tady zakladatelka. Holky, moc děkuji za odpovědi, docela jste mě uklidnily. Mám v plánu zajít na Zdravotní pojišťovnu a Správu sociálního zabezpečení a o této skutečnosti je informovat. Myslíte, že je to dobrý nápad? Měla jsem obavy, aby mě třeba nevyřadili z kategorie pečující osoby či abych nemusela sama platit pojištění i za všechny následující měsíce. Ještě jednou děkuji, vypadá to, že tomu opravdu rozumíte (o tom danění jsem to dosud nevěděla, jen jsem věděla, že je to s daní v pořádku). Prosím tedy ještě o radu, jak postupovat dále, zda případně zajít ještě na další instituci/úřad.

Anik6
Závislačka 3907 příspěvků 20.09.18 22:51

@soleile V obou případech se píše,že nepodepsal…já píšu, že jsem podepsala a tudíž se do 2500 Nebo 10tis nic neodvadi

Anik6
Závislačka 3907 příspěvků 20.09.18 22:53

Já bych zašla jen na ZP. Na ten měsíc ti změní kategorii a další měsíc se nahlásis zpět. A proč jsi si to takhle zkomplikovala? Proč si nepodepsala prohlášení? :-)

soleile
Ukecaná baba ;) 1390 příspěvků 20.09.18 22:54

@Anik6 odvadi, jen mas narok na slevu na dani. Ale odvadela jsi zalohovou dan a uplatnovala jsi slevu na poplatnika. Zivim se ucetnictvim i mzdovym

Anik6
Závislačka 3907 příspěvků 20.09.18 22:56

@soleile takže tak.. mě je to jedno,co,jak, kde.. hl.je pro mě výsledek :-) podepíšu a do 10tis nic neřeším :-)

soleile
Ukecaná baba ;) 1390 příspěvků 20.09.18 23:00

@Anik6 přesně tak. A zakladatelka má ještě možnost v breznu podat daň. přiznání a o vraceni sraz. dane si pozadat tam.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >