Drahé očkování na meningokoka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
chelsea001
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 02.10.14 07:37
drahé očkování na meningokoka

Ahoj holky, včera jsem se dozvěděla, že známé umřela holčička na meningitidu, od té doby na to nemůžu přestat myslet. Zjišťovala jsem možnosti očkování a jelikož mám dvě děti vyšlo by mě to na oba na cca 15000.Proč je to sakra tak drahé? Takže děti z bohatších rodin, mají možnost být chráněné a ty chudší klidně na to můžou umřít? Proč si tedy platím zdravotní pojištění? Nechápu. Mám z té nemoci strašný strach. :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kve-tinka
Závislačka 4766 příspěvků 3 inzeráty 02.10.14 07:45

Jestli máš opravdu takový strach z toho tak nezbude než našetřit, půjčit si a nechat naočkovat. :nevim: Ale meningitida má mnoho podkmenů a né všechny očkování pokryje.

Taciras
Extra třída :D 11370 příspěvků 02.10.14 07:45

VZP na to přispívá 2000 v rámci toho jejich klubu, ale musí se stihnout do konce roku obě dávky… mě to teda doktorka rozmlouvala, jednak bychom to nestihli kvůli předchozímu očkování a jednak je to prý brzo (synovi jsou dva roky), doporučuje nejdřív ve třech, lépe ve čtyřech. Na jedno dítko u nás stojí 6400,– (dvě dávky, každá 3200,–).

Jinak u nás třeba babička dává k narozkám a tak podobně peníze, že mu máme něco koupit. Něco mu kupuju stejně, takže peníze mu dávám stranou a tohle je přesně věc, na kterou je s čistým svědomím použiju. Hraček má, že je nemáme kam dávat :D

Taciras
Extra třída :D 11370 příspěvků 02.10.14 07:46
@kve-tinka píše:
Jestli máš opravdu takový strach z toho tak nezbude než našetřit, půjčit si a nechat naočkovat. :nevim: Ale meningitida má mnoho podkmenů a né všechny očkování pokryje.

No podle ceny, co uvedla zakladatelka, tak tohle je typ B, nová vakcína Bexsero. Pak je ještě jiná, na trhu déle a ta je proti C a nějakým, co se u nás téměř nevyskytují, ta zase tak drahá není.

chelsea001
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 02.10.14 07:49

Jj myslela jsem na B, ale někde jsem četla, že když se dá na C je slabší průběh kdyby dostal B :nevim: ale nevim co je na tom pravdy

chelsea001
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 02.10.14 07:50

@maminka159 jsme u Ministerstva vnitra a ty nic nedávájí

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65103 příspěvků 02.10.14 08:02
@chelsea001 píše:
Takže děti z bohatších rodin, mají možnost být chráněné a ty chudší klidně na to můžou umřít? Proč si tedy platím zdravotní pojištění? Nechápu. Mám z té nemoci strašný strach. :,(

No, zdravotní pojištění si platíš zejména proto, aby když onemocníš něčím závažným nebo se třeba nabouráš, tak aby ti pojišťovna zaplatila léčbu… ale těžko se ze zaplaceného pojištění dají platit všechna možná očkování a podobně, protože to by se muselo platit sakra víc.

chelsea001
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 02.10.14 08:03

@j.a.n.i1 a nestojí pak případné léčení meningokokem víc než očkování samotné?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65103 příspěvků 02.10.14 08:06

@chelsea001 Ne, protože očkovat bys musela naočkovat všechny, skutečně onemocní jen pár lidí za rok, nemužeš to počítat na jednotlivce. Jo, možná až vakcína zlevní, tak se třeba někdy do plánu dostane.

mili84
Ukecaná baba ;) 1846 příspěvků 02.10.14 08:07

@chelsea001 věřím, že se bojíš, ale zase si vem kolik jich umře na danou nemoc… To bys při tom počtu musela naočkovat kde co… Ale chápu tě… Každopádně já bych to očkování nedala už jen proto, že je na trhu krátce a podívej, jaké třeba mají v USA problémy s očkem pro holky na rakovinu. Bála bych se, že je málo odzkoušené a spíše mu tím ublížím (někde jsem slyšela, že ve Švýcarsku není vakcína vůbec dostupná, že se teprve testuje v provozu a čeká se na výsledky)…

Taciras
Extra třída :D 11370 příspěvků 02.10.14 08:12
@chelsea001 píše:
@j.a.n.i1 a nestojí pak případné léčení meningokokem víc než očkování samotné?

Hele, asi stojí, ale zase neléčí každýho, kdo by se nechal očkovat, že… Takže ve výsledku se jim to vyplatí…
Ta ministerstva vnitra ale taky něco přispívala, nebylo to moc, ale cca 500 ročně na tebou vybrané očkování, co si pamatuju… no a když to hezky naplánuješ na přelom roku, že jednu dáš letos a druhou až v lednu, tak máš hned o tisícovku míň, u každýho dítka, takže to nebude 15, ale 13. Pak ne všude to stojí stejně, co jsem si všimla, mají nějaký rozsah, ve kterém se pohybují. Byla tu o tom nějaká diskuse a maminky psaly, kolik to stojí u nich a ty částky se lišily o pěkných pár set za dávku. Pokud máš dvě děti, každý dvě dávky, tak si to vynásob čtyřma a taky je to sakra znát. Takže bych obvolala dopravně dostupná očkovací centra a zeptala se, kolik to stojí u nich… Namátkou tady 2900,– za dávku… Chápu, že nepojedeš přes celou republiku a navíc k cizímu praktikovi, ale prostě je vidět, o kolik se ty ceny mohou lišit a do očkovacího centra můžeš, dle vlastní volby, tak bych se poptala… Jen rozdíl od naší doktorky je 300 za dávku, což by u tebe bylo dalších 1200,– Nevím, jak kde, ale u nás se to před barákem na chodníku neválí :lol:

Edit: Tady dokonce 2750,–, to máš x4 = 11 tisíc, Levněji už to asi nepůjde, ale to už jde za dvě děti a 11 nebo 15 to už je sakra znát :lol:

Jinak koukám na tu ZPMV a celkem bída, dřív teda přispívali fakt hodně a teď max 300 na chřipku :nevim:

Příspěvek upraven 02.10.14 v 08:22

terezz
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 02.10.14 08:12

Naše holky mají naočkováno C (teda zatím ty dvě starší - prostřední ho měla v roce, očkovala jsem až potom). Na bexsero se chystáme, ale až budu zase v práci, z rodičáku to neušetřím (skoro 20 tis. na tři děti). Je to strašně drahý, ale snad to časem zlevní nebo začnou pojišťovny přispívat. A zatím doufám, že to někde nechytnou.

Daniela85
Kecalka 141 příspěvků 02.10.14 08:20

Já mám 3 - letá dvojčata a před 14 dny mi dětská doktorka říkala, že jí taky zemřelo 3 - leté dítě(pacient) na meningokoka.Tak jsme teď ve fázi očkování. První dávka stála 1 450 a druhá prý bude stát 3 000.Nimenrix je ta dávka za 1 450 Kč.

Pizlam
Ukecaná baba ;) 1575 příspěvků 02.10.14 09:19

8o ty jo, to je hrozne!
A kolik ji bylo? Ja myslela, ze nejvetsi riziko je u tech nejmensich miminek.

chelsea001
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 02.10.14 09:26

@Pizlam 3 roky

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Přehlídka legend: Abrhám, sestry Šafránkovy, Jelínková, Nárožný či Skopal

Pohřeb zesnulého herce Stanislava Zindulky nebyla jen smuteční pieta, ale... číst dále >

Úžasná dvojice Abrhám a Šafránková: Podívejte se, jak jsou si manželé velkou oporou

Na konci letošního roku oslaví osmdesáté narozeniny a zub času se na jeho... číst dále >