Dráždivé a neklidné dítě - zkušenosti a vývoj

145
13.5.18 08:36

Drazdive a neklidne dite - zkusenosti a vyvoj

Dobry den, maminky,

mam prosbu. Synovi je 4,5 mesice a od malicka je tzv. drazdive dite. Propina se do luku, neustale se protahuje, zapazuje, kdyz je nesvuj, je hypertonicky a vyskakuje z naruce, hrozne jeci u oblekani, obecne manipulaci nesnasi ( az na noseni, kdyz ma vyhled - to ho vetsinou zklidni). Meli jsme koliky po antibiotikach - ted uz je nema, bricho ho neboli, i kdyz prdi az moc a zhorsuje se mu reflux, diky kteremu ale tak predrazdeny urcite neni - byl takovy, i kdyz jo jeste nemel a pokud se mu vraci mliko, nikdy u toho nebreci, toto vliv nema. Ma i dalsi zvlastni projevy - ve druhem mesici se zacal trepat - tres rucicek a jemne obcas i hlavicky a zrychlene u toho dycha. Delaval to jen obcas, zvedal u toho nohy a civel do stropu - mysleli jsme, ze ma proste tenzi, jak se chce hybat a nemuze. Ale ted uz to dela tak 50 procent dne. Je to emocni tres - kdyz ma radost z hracky, kdyz je nesvuj…dela to jen, kdyz je na zadech (prestane, kdyz ho vezmu nebo kdyz mu rucicky chytim nebo zkratka kdyz se zacne na cokoliv soustredit). Na rehabilitacich mi Dr potvrdila, ze to je emocni tres. Neurolog pouze predepsal pyridoxin, ktery ale nepomaha (na neuro tedy chodime, tam na nem nic neshledavaji, nicmene on tam je vetsinou v klidu, protoze ma nove podnety, na ktere se soustredi). Mezi dalsi jeho projevy patri napriklad intenzivni krik (ne plac, ale krik), kdyz nekrmim v polospanku, tak velmi neklidne pije a vsude mu to tece, kucka a prska mliko, samozrejme taky neklidne spi, i kdyz potrebu spanku ma vetsinou velkou. Jinak se usmiva (ne tak casto, pravda) a reaguje ve vsem da se rict tabulkove.
Chtela jsem se zeptat, zdali se Vase deti projevovaly nebo projevuji podobne a hlavne co od toho muzu cekat do budoucna :-( Nektere dny min breci a vydrzi si dele hrat, ale jinak bych spis rekla, ze to je horsi a horsi :-/
Uz jsem hrozne unavena, nic me nebavi, protoze porad myslim na to, co z nej vyroste a jakou asi bude mit poruchu :-( Vim, ze ted se diagnostikovat nic neda, ale za zkusenosti budu vdecna…

Lucie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8839
13.5.18 08:41

Mám známou, která měla to samé. Dceru do 10 měsíců na rukou nosili. Být Vámi, pořídím si šátek, nebo nosítko. Teď má skoro 3 roky a měla problémy se zácpou a kadí výhradně do kalhotek :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1745
13.5.18 10:21

Zakladatelko, chci Te uklidnit. Mam dvojcata, dnes 21mesicu. Jedno z nich mi ve 2.5 mesicich zacalo delat jakoby sklapovacky. Hodne to intenzivnelo a vypadalo jako nejaky zachvat. Cela se u toho zatla a zrudla. Sli jsme na neuro a nic nenalezeno. Ve 4 mesicich bylo ze sklapovacky otoceni na brisko..

Kamaradka ma stejne starou holcicku jako me dvojky. Od narozeni siiiilene drazdive dite. Ale siiilene. Zlata dvojcata.. Porad jen rvala a rvala a rvala. Prohybala se ji do luku, vyzadovala celodenni noseni a sledovani veci okolo. U kojeni teda byla klidna. Dnes je ji 21 mesicu a je to porad zivel. Musi mit stale nove podnety, je hodne akcni. Ale velmi sikovna pohybove. Zvlada veci jako mnohem starsi deti.

S tim pitim to znam. Holky byly na UM. A krmit byl obcas nadlidsky vykon. Jen jecely na nechtely pit. To jsem je pak krmila v polospanku. Pak jsem pouzivala trik s dudlem. Polozila jsem je na klin, houpala a dala dudel, kdyz klidne dudlaly, vyndala jsem dudel a dala lahev. Kdyz ani to nezabralo, nosila jsem je v naruci a davala lahev.

I pozdeji pily mleko jen doma, ve sve posteli a kdyz mely naladu.

V 18M se damy odstavily od UM a od te doby klid.

Ver, ze bude lip ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14386
13.5.18 11:01

Nebojte, to se časem srovná. Nedá se úplně jasně předpovědět jak a kdy, protože ten vývoj je opravdu hodně individuální.

Klíčová věc je abyste vy byla co nejvíc v klidu a pohodě - protože se to na dítě přenáší. A to klidně i za cenu toho, že prostě nebudete splňovat všechny svoje představy co musí dělat dokonalá matka ;-) - zajištění nějaké základní pohody, jídla a alesoň trošku spánku je daleko podstatnější.

Ještě je dost maličký, takže by taky mohlo pár týdnů pomáhat pevné zavinutí. (ne na pořád, okolo půl roku dozrává část reflexů a už to nebude ono).
https://blog.feedo.cz/…-a-nevyhody/

Co bílý hluk? Pomáhá?

Plus teda zkuste, jak by reagoval na jemné masáže  https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6434
13.5.18 11:04

@Kocourek333 nejstarší vypadal skoro stejně.. Je ADHD a má alergii na bílkovinu kravského mléka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
13.5.18 13:42

@lentilka248 a mohu se prosim zeptat, jak presne se syn dal projevoval a co to obnasi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
13.5.18 13:44

@kyticka86 dekuju :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
13.5.18 13:47

@Ou dekuji moc…No, zavinovat v zasade nikdy nechtel - nicmene zavinovala jsem i presto, to uz ted ale nejde - nedavno se mi v te zavinovacce skoro uskrtil, jak se z ni snazil dostat, je to uz docela obr…masaze bohuzel delat nemuzu, v zasade to nema rad. Bily sum u nej fungoval tak tyden :-( Ja se snazim zustat klidna, ale nezpozorovala jsem, ze by moje nalada mela vliv na tu jeho, bohuzel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6434
13.5.18 16:53

@Kocourek333 pošlu odkaz na jednu diskusi, kde jsem to psala.. Ale dráždivé dítě, nespal, nechtěl být v kočárku ani v postýlce, pořád se choval, jinak jecel.. Prakticky nezrezimovatelny, co fungovalo jeden den jiný nefungovalo.. Budil se co hodinu do 2 let v noci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.18 19:09

@Kocourek333 Ahoj, dcera se projevovala úplně stejně i s tím třesem, jí se to ale projevovalo vždy několik hodin po očkování, třes ručiček a hlavičky a s přestávkami to měla i několik dní. V kočárku nevydržela, křičela dokud neusla, vydržela jen v náručí, má reflux. Trochu se to zlepšilo až kolem roku, že se sama chvíli zabavila. Ale byla strašně vztekavá. Po 1. roce se začala strašně vztekat, řvala, válela se po zemi, trhala si vlasy… Do 2 a půl roku to byla fakt hrůza. Teď jí bude 3 a půl a už se nevzteká, na všem se domluvíme. Je hrozně ukecaná, pořád a ráda mluví nahlas, je moc chytrá. Je to takové šídlo, pořád v pohybu, ale poslouchá, je rozumná, dokáže se soustředit, podle doktora jsou u ní trochu vidět projevy větší „živosti“, ale práva hyperaktivita to prý není, to by se prý nedokázala na nic soustředit, tak nevím… Každopádně ten 1. rok byl fakt peklo, dokážu si představit, jak je to teď pro tebe psychicky náročné, drž se, bude líp! :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama