Dráždivé střevo - jaké máte zkušenosti?

Anonymní
2.8.21 08:15

Dráždivé střevo - jaké máte zkušenosti?

Ahojda, před pár lety mi byly zjištěny potravinové alergie + dráždivý tračník. Nebyla jsem tedy na kolonoskopii, prý to nebylo k nutné (je mi 19). Ale proběhlo několik krevních testů (i na záněty v těle), výtěry, ultrazvuky, několikrát jsem opakovala toto kolečko. A závěr byl: dráždivý tračník. Léčím se tedy ještě s úzkostmi.
Nedávno jsem nastoupila do nové práce (další stres) a už 2. týdnem mám opět občas kolikovité bolesti břicha, vrčí mi hlasitě střeva, nadýmání, ale na wc chodím jen ráno před prací, a to několikrát, už to ani nepočítám. Průjmy netrpím, jen chodím často. Pak už jsem celý den OK.
Máte nějaké tipy, co Vám na tuto nemoc pomohlo? Nevím, zda se mi chce znova k lékaři a vyžadovat kolonoskopii, podle popisu to i mě sedí na dráždivé střevo. Beru navíc jen laktobacily ; léky jsem žádné nedostala.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32705
2.8.21 08:24

Duspatalin ti nedali? Krev na celiakii brali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.21 08:31

Ano, krev na celiakii brali a negativní. Léky žádné nemám, jen byla doporučena psychoterapie

• Citovat
  • Nahlásit
2057
2.8.21 09:04

Já mám potravinové alergie dlouhodobé, podle doktorky možná šance na zlepšení, ta se ale nikdy nekonala. Když jsem snědla, co jsem neměla, byli křeče, průjem atd…
Začala jsem brát probiotika a dost pomohli. Nejvíc a nejlíp ze všeho co jsem zkoušela (tabletky na alergii k ničemu, Chlorella lepší, ale neměla takový výsledek jako probiotika)
Dokonce jsem zjistila, že při takových zdr. problémech jsou základ a sami lékaři by je měli doporučit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32705
2.8.21 09:19
@Anonymní píše:
Ano, krev na celiakii brali a negativní. Léky žádné nemám, jen byla doporučena psychoterapie

na dráždivý trakčník se dává Duspatalin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat