Dráždivý měchýř a " stresové čůrání "

352
15.4.21 12:08

Dráždivý měchýř a " stresové čůrání "

Zdravím :* chci se zeptat zda tu má někdo zkušenosti s dráždivým měchýřem a s ním spojeným tahem na konci močení…takový tah a bolest bývá při zánětu ale ten já mám vyšetřeny a momentálně ho nemám..taky žádné příznaky pálení nebo něčeho podobného. Jen se mi někdy stane že když jsem ve stresu přepadne mě čůrání tak moc že sotva doběhnu a ke konci mám pocit že vycuram celý měchýř. Vyprazdňuje se prostě strašně neovladatelne. Nejhorší je to v době ovulace a kolem menstruace. O neustálem nutkání močit ani nepíšu. Na urologii jsem byla, doporučují cystoskopii ( tě se bojím jak čert kříže ) ale jinak na utz, v moči ani v krvi nic špatného není. Bylo mi naznačeno že by se. mohlo jednat o cystokelu po dvou porodech ale.bez prohlidnuti měchýře se to nedá říct na sto procent. Díky za vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4181
15.4.21 12:51
@Megane 123 píše:
Zdravím :* chci se zeptat zda tu má někdo zkušenosti s dráždivým měchýřem a s ním spojeným tahem na konci močení…takový tah a bolest bývá při zánětu ale ten já mám vyšetřeny a momentálně ho nemám..taky žádné příznaky pálení nebo něčeho podobného. Jen se mi někdy stane že když jsem ve stresu přepadne mě čůrání tak moc že sotva doběhnu a ke konci mám pocit že vycuram celý měchýř. Vyprazdňuje se prostě strašně neovladatelne. Nejhorší je to v době ovulace a kolem menstruace. O neustálem nutkání močit ani nepíšu. Na urologii jsem byla, doporučují cystoskopii ( tě se bojím jak čert kříže ) ale jinak na utz, v moči ani v krvi nic špatného není. Bylo mi naznačeno že by se. mohlo jednat o cystokelu po dvou porodech ale.bez prohlidnuti měchýře se to nedá říct na sto procent. Díky za vaše zkušenosti.

Děvče, je mi tě líto, takhle na tom sice nejsem, ale dráždivý měchýř mám taky.
Jen jednou jedinkrát na dva týdny mi bylo fajn, chodila jsem čůrat dvakrát za dopoledne, dvakrát za odpoledne, večer před spaním a spánek, žádný tisícero vstávání z postele, protože mám pocit, že mě upálí močák, břicho, všechno.
Doma chodím tak 4 - 5× za hodinu, když víc piju i víc, strašně moc ráno, večer, furt. Mimo domov, ve městě třeba, ale pár hodin vydržím, pokud nejsem napitá.

U sebe určitě dokonči ty zdravotní prohlídky, třeba to je skutečně fyzického rázu a po léčbě se ti uleví.

U mne jsem vypozorovala jen dvě zlepšení:

• guajaran, když jsem ho brala na záda, ale natvrdo (plnou denní dávku), tak jsem chodila méně, uvolnilo mi to asi křečovité sevření i dole.
  • dva týdny jiného režimu, práce na farmě, neustálá fyzická práce, rozmanitost, radost, neskutečně šťastná a zdravě unavená jsem u toho byla a na nějaký čůrání jsem si vzpomněla, až když se mi opravdu chtělo a kdo nezažil, neuvěří - byl to ÚPLNĚ jiný pocit nutkání na močení, než zažívám normálně. Vyčůrala jsem se a hotovo. Za vteřinu jsem o tom nevěděla. Žádný tlaky, pocity, že za chvíli zas, bolesti, pálení nic, což jsou pocity, co po tomhle čůrání stresovém zažívám doma pořád… :nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat